Krása = úspěch

31. května 2013 v 0:41 | DevilDan |  Názory
Když se podívám kolem sebe je mi trochu zle z toho, že hodně lidí se dívá hlavně na vzhled. Jednoduše řečeno, když třeba žena stojí o práci nějaké asistentky nebo sekretářky spíš dostane místo nějaká krásná slečna, která má v mozku opravdu jenom piliny než vysokoškolačka, která bohužel není moc přitažlivá. Uznávám, že sekretářka se moc úspěšnou nestane, ale co třeba modelky? Nemůže to být každá dívka, ale musí mít jisté "parametry", které ukáží jestli je krásná nebo není. Ale mě to nepříjde normální asi stejně jako soutěže krásy například Česká miss.
Potom se normální člověk diví, že si mladé dívky berou vzor z modelek na hlavních obálkách časopisů a že se nechávají ničit plastickými operacemi. Proč ničit? Protože mě to prostě příjde šílené. Ano, taky na sobě najdu spoustu chyb, co se vzhledu týče, ale prostě chci a vím, že toho jsou lidé ještě schopni, aby mě ostatní brali hlavně za to, co mám uvnitř v srdci.
Ovšem řekl bych, že nejvíc je to vidět v hudbě nebo na filmové scéně. Není to zas tak dlouho, kdy se do povědomí posluchačů dostal Justin Bieber, One Direction nebo jiní zpěváci a kapely ku příkladu z našeho populárního pořadu Superstar. Už prostě nejde o to, co umí a jaké písničky zpívají, ale jde o to, že jsou podle mnoha lidí krásní. To samé je u filmů jako je třeba Twilight saga nebo High School Musical. Mladé holky, co tyhle filmy sledují nejčastěji prostě koukají na to jak ten herec vypadá a je jim už jedno jaké ten film má hodnocení a rezence a že celkově stojí za nic.
Pořád se to snažím pochopit, ale nějak mi to nejde. Je vidět, že tohle myšlení nutí přemýšlet dívky o tom, že nejdou dost krásné a proto je tu mnoho případů anorexie. Zdá se mi to strašně zvrácené a nespravedlivé. Myslím si, že každý z nás by měl mít svůj ideál krásy a měl by hodnotit i duši člověka, ale je vidět, že nám společnost předklává svou vizi. Jednoduše řekne, že vychrtlé modelky jsou nejkrásnější ženy na světě a dostane tak silnější slečny do psychických problémů.
Takže na závěr musím nebo spíš můžu říct, že osobně si více cením té vnitřní krásy, protože za ta léta, co žiju si všímám, že ty krásní lidé jsou ve uvnitř dost zkažení a po tom úspěchu přímo prahnou. Nemůžu říct, že úspěšný život nechci, ale jít na něj s krásou a něčemu čemu někdo říká dokonalost se mi nechce a hnusí se mi to. Radši zůstanu takový jaký jsem a to by mělo platit i pro ostatní...
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tery Tery | 31. května 2013 v 13:33 | Reagovat

Hej mám úplně stejný názor jako ty, sama bych asi v miss neuspěla a taky se někdy cítím, že svět se točí jen kolem toho, jak kdo je krásný, kolik váží atd... Kéž by více lidí myslelo jako ty. :)

2 Los Angeles (L.A) Los Angeles (L.A) | 31. května 2013 v 17:56 | Reagovat

Přesně tak... Jenže i holky, co tohle ví stejně dobře jako ty se často nechávají oblbnout a snaží se být "krásné". Nemají sílu nechávat se urážet a šikanovat za svůj vzhled... A když dívce, která vždy byla ta šeredná, ta odstrkovaná někdo řekne, že jí to sluší tak to je fakt krásnej pocit...i když s tím tak úplně nesouhlasí. Díky pár drobným úpravám se z ošklivého káčete stane klukama obletovaná princezna...

3 Hatake chaoss Hatake chaoss | 31. května 2013 v 19:26 | Reagovat

Souhlasím :) zase ale já sem typ, co mu záleží taky na vnitřní kráse ale i trošku na vzhledu... a je zase pravda že spíš mám radši holky které je aspoň za co chytnout, protož ji navíc zvednout sebevědomí, než ty vychrtlí nány :)

4 Kuraimo Kuraimo | Web | 31. května 2013 v 20:28 | Reagovat

Krása je něco, co lidskému oku jistě lahodilo už od nepaměti, ale proč mám pocit, že v dnešní době se na ni klade mnohem větší důraz a hlavně se v tomhle směru tak nějak ztrácí individuální cítění?
Nu, každý má předpoklady pro jinou práci a pokud se někdo chce stát sekretářkou, měl by mít příjemné vystupování. A modelka by zase neměla být škaredá. Kdyby byla, ztížilo by to práci všem, kteří by pak s jejím tělem pracovali. Každopádně ty "parametry" nijak neukazují, zda je člověk krásný. Ve skutečnosti se nad tím člověk často jen diví, zda jsou to ještě lidé... Ale zkoušet uplatňovat krásu v hudbě? Prosím? Krásu ano, ale nikoliv krásu těla. O to tady přece nejde... Ale zase - v dnešní době se dá celá píseň udělat přes počítač, takže...
A ono to není jen o kráskách z časopisů, kde vidíme opravdu modelky, jejichž fotky navíc prošli počítačovou úpravou. Dívky se začínají malovat už na prvním stupni a hrají si na krásky. Navykli si, že jedině tak mohou být krásné, vidí krásu v umělosti. A pokud kolem sebe mladá dívka vidí tolik krásných tvářiček, možná si začne připadat jako ta poslední, ta škaredá.
Ale vnitřní krása je mnohem víc. Je to něco, co se neztratí, co přetrvává. A něco, co nám může nabídnout o hodně víc, pokud to budeme vnímat.

5 cudlinkaja cudlinkaja | 31. května 2013 v 22:26 | Reagovat

Souhlasím s tebou,nechápu například kdo vůbec vymyslel že nejhezčí ženy světa musí být vysoké,vychrtlé,dlouhé vlasy,a čím objemější hrudník,tím líp...Lidi by se měli konečně přestat honit za nějakým "symbolem dokonalosti" a začít si vážit sami sebe.

6 wam-pirka wam-pirka | 1. června 2013 v 9:41 | Reagovat

Dobře vyjádřené jen bych dodala že takové ta "barbína" možná vypadá ale mozkožrout u ní mám asi hlad. I když jsou i vyjímky... :-D

7 Tess Tess | 1. června 2013 v 15:37 | Reagovat

Sůhlas se vším výše---
Ovšem řekla bych--- každý se upíše:-)

8 hanbor hanbor | 2. června 2013 v 10:46 | Reagovat

Krásné napsané, já souhlasím se vším. Co se týká mě osobně, na mě se nepodepsaly ani filmy, ani časopisy atd. ale nejbližší lidi-kamarádky,spolužáci, atd. S těma lidma se už dávno nestýkám, ale stejně když na ně jenom pomyslím, tak si připadám jako něco míň.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama