Bomba

19. srpna 2013 v 9:00 | DevilDan + Tommyther |  This Is WAR
Dlouho se nic nedělo. Pomalu opadával smutek ze ztráty věrného spolubojovníka, ale prostě život šel dál. To pochopila i Natasha, která už nedržela smutek a byla stejně jako ostatní připravena k boji. Uběhl týden a nic se nedělo, proto jsme se rozhodli pro další bitvu.
Rozkázal jsem: ''Zaútočíme na osadu, která je odsud asi 2 kilometry. Liadesque, Wampirko, vy zůstáváte na hlídce.'' Holky přikývl a my ostatní se vydali k osadě
Asi v půlce cesty se z vysílačky ozvalo: ''Zaútočili na nás, musíte se okamžitě vrátit!''. Pak zazněla rána a bylo ticho. ''Slyšeli jste? Vracíme se, pohněte sebou!'' vykřikl Lordista, když viděl, že Tera s Demonkem jsou o pár metrů dál než ostatní.
Když jsme se vrátili do jeskyně, všichni ztuhli. Liadesque a Wampirka byly připoutané k jakési bombě, u které ležela vysílačka. Zvedl jsem ji a řekl ''Kdo jste a co chcete?''. ''Jsme hopeři.'' ozvalo se z vysílačky ''Chceme po vás, aby jste složili všechny zbraně, vyšli před jeskyni a vzdali se nám. Jestli se budete snažit o odpor, tak bombu odpálíme. Právě jsem spustil dvou minutový odpočet. Zastavíte ho tím, že odsouhlasíte moje podmínky.'' ''Nesmíte se vzdát, to nás tu radši nechte.'' ozvala se Liadesque. ''Má pravdu, vzdát se nesmíme.'' řekl trasher souhlasně. ''Ale co bude s nimi?'' vykřikla Nat vyděšeně. ''Všichni odsud vypadněte, já se pokusím tu bombu zneškodnit.'' řekl Tommy. ''Jestli tu zůstáváš ty, tak já taky.'' dodal MrMetal. ''Ne, vypadni odsud!'' nesouhlasil Tommy. ''Hele, na hádky teď není vhodná doba, mohl bych se ti hodit, ostatní vemte, co poberete a běžte pryč.'' tak jsme udělali, jak rozkázal Metal a v jeskyni zůstali jen zajatkyně a Tommy s Metalem.
Po chvíli se Metal zeptal ''Umíš zneškodnit bombu?'' ''Jasně, viděl jsem to v televizi, musíš uříznout červený drát.'' usmál se Tommy a Metal pohlédl na bombu: ''Tady jsou všechny červený!'' ''A doprdele.'' šeptl Tommy a pociťoval, že to asi nezvládnou ''Kašlete na nás, zachraňte se!'' vyháněla je Wamp. ''Ne, já vás tu nenechám.'' řekl Metal rázně, zatímco Tommy přemýšlel. ''Ty hodiny, co to odpočítávaj jsou napojený na tuhle baterii z RC modelu. Stačí přeříznout ten drát, co vede k baterii.'' ''Jdu na to!'' řekl MrMetal. ''Počkat. Ten drát je pod tím plechem.'' ''Dostaneš se k němu?'' ''Jestli máš křížovej šroubovák.'' Tommy po pár vteřinách řekl: ''Takže: já budu krýt holky, ty do tý baterie střelíš. Až to uděláš, tak to začne hořet. Ne moc dlouho, ale hodně.'' řekl a odnesl baterii, jak daleko to drát dovoloval. ''A neměl bys střílet ty? Když jsi to vymyslel...'' zeptal se Metal. ''Už není moc času, tak už střílej sakra!'' zařval Tommy, otočil se k baterii zády a zakryl holky svým tělem. Metal vzal pistoli a střelil. Z baterie vyšlehl velký plamen a přesně zasáhl Tommyho. Ten zakřičel, okamžitě si sundal triko a válením se po zemi uhasil oheň.
Čísla odpočtu zmizely. Metal vyběhl ven a zakřičel: ''Bombu jsme zneškodnili, ale Tommy má popáleniny.'' Maggot k němu přiběhla, co nejrychleji mohla, polila mu popáleniny vodou a říká: ''Nějakou dobu bude muset být v klidu.'' ''Ale...'' řekl Tommy a Maggot ho zarazila ''Žádné odmlouvání!'' ''Máme problém! Jdou sem hopeři!'' zvolal Fobos, který prohlížel okolí.
Bylo jich celkem málo, asi 15. ''Nestřílejte! Chceme s vámi mluvit.'' řekl ten, který šel v čele. ''Co chcete?'' zeptal jsem se. ''Aby jste složili zbraně.'' ''A proč by jsme to měli dělat?'' ''My jsme počítali s tím, že tu bombu možná zneškodníte, tak jsme sem dali ještě jednu, ale mnohem silnější. Takže, jestli nechcete umřít, tak se vzdejte!'' ''Kecáš"' odsekl trasher nevěřícně ''Ty jsi nějakej chytrej ne? Bejt tebou, tak radši držím hubu.'' odvětil mu hoper.'' ''Donuť mě.'' ''Za pět minut tu bombu vyhodíme a já můžu kdykoliv zmáčknout spínač, co mám u sebe a...'' ''Ukaž ho!'' vykřikl trasher znova a Hoper znejistil. ''Ehm, nemám ho tady, ale...'' ''Žádná bomba tu není, pobijte je!!!'' vykřikl Lordista a nabíjel zbraň.
Všichni jsme popadli zbraně a začali střílet, hopeři byli tolik překvapeni, že ani nevystřelili. Byla to rychlá přestřelka. Nedošlo ani k zranění. Když jsme se všichni vzpamatovali, tak jsem svolal poradu. ''Takhle to dál nejde, musíme to tu nějak zabezpečit.'' začala Am ''Nějaké nápady?'' zeptal jsem se. ''Chtělo by to poplašný zařízení. Kousek nad zem natáhneme silikonový drát a nad něj vedle sebe pověsíme dvě plechovky, aby se dotýkali toho drátu. Když o ten drát někdo zavadí, tak do sebe ty plechovky narazí a my to uslyšíme.'' začal Knight ''Můžeme použít i pasti, jaký měl Vietcong.'' dodal Metal ''A jaký to jsou?'' zeptal jsem se. ''Já pár znám. První: další provázek nad zemí, zakopnutí uvolní pojistku z klacku, která je u napružené klády s dřevěnými bodci, která se vymrští přímo na toho nešťastníka, který to spustil. Další je to trochu primitivnější: vykopeme asi 20 cm hlubokou díru metr x metr, po celém dně se dá něco hodně ostrého a celý se to zakryje listím. A poslední, co znám: na pojistku granátu se přiváže drát, který se zase natáhne kus nad zemí, granát se dá do plechovky, která je někde upevněná a když někdo zavadí o drát, tak uvolní pojistku toho granátu a pak už to je všem jasný.'' pokračoval Knight ''A hlavně si musíme domluvit nějaký nenápadný, dobře viditelný znamení, jako třeba dva zkřížený klacky na zemi, aby do toho nešlápnul jeden z nás.'' podotkla Tera ''Takže co potřebujeme?'' zeptal jsem se, když bylo dohodnuto ''Hodně větví, nějaké hřebíky, silikonový provázek a plechovky.'' shrnul Knight. "Dobře, dejme se do práce" řekl jsem.
Vše, co jsme potřebovali jsme sehnali a dali jsme se do práce. ''Tyhle pasti jsou pěkný svinstvo.'' řekl Metal, ''Ty jejich bomby a 'hudba' taky.'' dodal Knight zatímco hledal správná místa na umístění.
Když jsme všechny pasti nastražili, tak jsme je zakreslili do mapy. ''Už se těším, až o ten drát někdo zakopne, ta kláda by dokázala člověka zabít i bez těch bodců.'' radoval se Knight ''Taky jsme museli zabrat, aby jsme ji takhle natáhli.'' podotkl Demonek a Metal kývnul: "Jo, to teda, ale osobně se taky těším až se to vyzkouší v praxi". Knight mi podal mapu, kam zakreslil poslední past. "Tady to je všechno," "Takže konečně bude klid?" zeptala se Sharon, když mi nakoukla přes rameno. "Doufejme..." pronesl jsem.
Když nastala tma, tak jsme po náročném dni šli spát s větším pocitem bezpečí, než kdykoli předtím...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Metal_Knight Metal_Knight | 19. srpna 2013 v 17:37 | Reagovat

pěknej díl

2 Tess Tess | 20. srpna 2013 v 9:39 | Reagovat

"Jasně viděl jsem to v televizi" To mě dostalo :-D

3 Metal_Knight Metal_Knight | 22. srpna 2013 v 23:11 | Reagovat

Jo, chtěl jsem se zeptat, bude v nějakým díle vyřešený tajemství toho odstřelovače ve fialové kápi, nebo to zůstane pod rouškou tajemství pohřbený v propadlišti dějin?

4 DevilDan DevilDan | 23. srpna 2013 v 0:53 | Reagovat

[3]: Kdo si počká, ten se dočká, knighte

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama