Posila

21. září 2013 v 20:13 | DevilDan |  This Is WAR
Seděl jsem u hrobu Tery a díval se ztrápenýma očima po krajině. Hřálo slunce a rozzářilo zeleň kolem mě a nově dobytého domova. Zavřel jsem oči a vnímal klid. Asi po deseti minutách jsem uslyšel kroky a jak jsem otvíral oči, Fobos mi položil ruku na rameno. "Netruchli furt," usmál se "tohle je hold riziko války, věděli jsme o tom všichni, že nejsme nezranitelní a nesmrtelní. Hold bohové Asgardu nejsme," přisedl si a díval se dopředu. "Všímáš si počtů? Abychom za chvíli nezůstali tři," odvětil jsem a v ruce svíral stéblo trávy, které jsem utrhl ze vzteku i stesku. "Počkej, bylo nás 25 jestli se nemýlím," začal Fobos "A přišli jsme o pět lidí," "Honzajera, Gothica, Satt, Syslounku a Teru," pravil jsem a povzdechl si. "Ale zas 20 lidí není málo," řekl Fobos "A máme spojence" mrknul na mě. "Myslíš BVB Army?" "Jo, ty. Sice je budeme muset vycvičit, ale tak to dáme," "Hm, jo zítra se tam s pár lidma vypravím," řekl jsem a vstal jsem. "Jo a jinak myslím, že už jsme opravili, co se jen dá," otočil se na mě Fobos.
"Dane!" volala na mě Am a běžela ke mě. "Hele, je tu problém," "Jaký?" "Tahle osada je na 20 lidí moc velká. Když někdo zaútočí jsme schopni ubránit sotva polovinu osady. Nevím, jak jsi to plánoval, ale takhle je to sebevražda!" začala Amaranthes. "Vím, je nás málo, ale máme BVB army," "Ti jsou přece neschopní," snesl poznámku trasher blížící se k nám. "Ano, ale tak snad naučit je se ze zbraněma zvládneme, ne?" zeptal jsem se a oba se zamysleli. "Jo, ale ne za den," ušklíbl se trasher. "Já vím, nějak to vyřešíme po večeři, svolám poradu," řekl jsem. "Dobře, oznámím to zbytku," řekla Am a odešla.
Stmívalo se a L vybíhala z lesíku za osadou. Proběhla vraty, které Metal s Knightem zavřeli. "Tak co?" "V pořáku, nikde nikdo," řekla udýchaná L a brala si o Metala láhev z vodou. "Takže jdeme?" zeptal se Knight a ještě se rozhlížel. Metal jen přikývl.
Došli do největší budovy v osadě. Zvolili jsme ji za velitelskou, kde se budeme scházet. L vešla první. "Nikde nikdo," hlásila. "Dobře, takže můžeme nějakou dobu strávit tady," řekl jsem a rozhlédl se kolem. "Takže prvním bodem je počet lidí," začala Amaranthes. "To je myšleno jak?" zeptal se Tommyther. "Je nás 20, tahle osada je pro víc lidí," řekl jsem. "A co my s tím?" zeptala se Wamp. "Máme se naklonovat?" "Nebo rozmnožit," ušklíbl se Demonek stojící se zkříženýma rukama za mnou. "Ty jsi vůl," šeptl Lordista a posadil se na jednu z židlí. "Plánem je vycvičit BVB army," vložil se do debaty Fobos. "Ale oni neumí nic," řekla Natasha. "Bude to na dlouho, alespoň na měsíc!" "Možná i půl roku," šeptl Chaoss. Všichni mlčeli. "Myslím, že by byla škoda to nezkusit," řekl jsem. "Kdo z vás uměl hned bojovat? "
Všichni na mě upřeli své pohledy. "To je fakt," řekla Cudla. "Dáme jim šanci," "Kdo je pro ať zvedne pazouru," zavelel Fobos a sám ji zvedl.
Proti byla jen Maggot s Hell. "Co je?" zeptal se Chaoss. "Měli by zmizet z boje," řekla Maggot. "Bude zase moc zraněných a možná i mrtví," podívala se mi do očí. "Poslední jejich boj byla jatka, málem umřela i Punkyna, Nat a Chaoss," začala Hell. "Ale nezemřeli," namítla Cudla. "Prostě asi takhle, jsou to nějaké děti, co nemají páru o boji," shrnula to Hell. "Nebudeme se hádat!" zvýšil jsem hlas. "Prostě tam zejtra zajdeme a uvidíme,"
"Máme něco dalšího nebo můžeme jít?" zeptal se Metal po pěti minutách ticha. "Já něco mám," ozval se trasher a vstal. "Co s tou kurvou?" "Jakou?" nechápala Natasha. "Violet," řekl trasher a otočil se na mě. "Nebudeme ji přece furt držet v cele, ne?" "Je pravda, že nevíme, co s ní dál," řekla Sharon. "Já bych ji popravil a nesral se s ní," řekl trasher odhodlaně. "Hm, počkej, není to jenom z pomsty, že ne?" zeptal se Tommy. "A není to jedno?" "Vlastně jo, jen chci vidět, kdo ji zabije," "Já sám, když se bojíte zabít ženskou," pronesl trasher. Tommy se podíval na mě. "Ty s tím souhlasíš? Bojovala za mír!" "Jo, ale napadla nás," bránil svoje argumenty Trasher. "Akorát ji tu krmíme a hlídáme, aby se lady nezabila! A proč? Na hovno vlastně!" "Trashere, uklidni se laskavě," vyjela na něj Am "Stejně to děláš kvůli té noze," "Do prdele, si myslíš, že tak vyvádím kvůli tomu? Akorát nás zatěžuje!" "A co počkat až se zabije sama?" zeptal se MrMetal. "Ne!" vykřikla Lia. "Bože," šeptla Cudlinkaja a i já jsem jen kroutil hlavou. Demonek se chichotal v koutě a Chaoss si raději odsedl o kus dál od ostatních a sledoval. "Dělej něco," sykl na mě. "Ticho!" křikl jsem. "Klid, lidi!" pár hlav se otočilo k nám. "Hádka nic nevyřeší, chce to jasnou odpověď," řekl Chaoss. "To budeme jako hlasovat o životě? Ona je taky člověk!" křičela Lia a nevěřila, že bych se k tomu snížil. "Ne, nebude se hlasovat," odmítl jsem. "Trashere, do konce týdne to promyslím a dám vědět," Trasher něco zavrčel a posadil se.
Bylo ticho. Jenom MrMetal mlaskal, protože dojídal něco od večeře a Wamp listovala knihou. Ostatní se hodně nudili. "Takže..." začal jsem. "Zítra půjdeme k BVB army já, Knight, Lordista, trasher a Natasha," řekl jsem. "Co tam budu dělat?" zeptal se Lordista otráveně. "Cvičit," usmála se Natasha.
Noc byla klidná. Jak se všichni rozcházeli, šel jsem taky. Vzhůru byla jenom Punkyna a Chaoss. Hlídali u brány. "Stejně mu to nevýjde," řekla Punkyna. "Co?" divil se CHaoss. "Ten výcvik. Maggot má pravdu že jsou to jenom děcka," "Víš, co mě ale překvapilo? že hodně z nich neznalo jiné metalové kapely a povídali si o popu," šeptal Chaoss. "To je dost divný." zamyslela se Punkyna. " že by tohle byla jen póza? A proč jsi teda souhlasil?" "Dan říkal, že je napřed okoukne, Nevzal by k nám zrádce," usmál se Chaoss.
Probrala mě noční můra. Jak jsem seděl a díval se po tmavé místnosti pokoje jedné z chatek, kde na druhé straně chrápal Fobos. Opatrně jsem vstal, nechtěl jsem nikoho budit, tak jsme se ani neobul a vyšel ven. V dáli se ozýval smích Punkyny. Šel jsem dál a sedl si na lavičku ze dřeva. Nevšiml jsem si, že naproti mě je okno. "Víš vůbec proti komu jdeš?" ozval se dámský hlas. Zvedl jsem hlavu. Naproti mě bylo zamřížované okno Violet. "Chceš mi snad říct, že znáš nepřátelské velitele?" Violet se ušklíbla. "To jsem neřekla," "Mluv," vyzval jsem ji. "pusť mě a já vám pomůžu," "Hm, to je trochu v rozporu s tím, cos říkala?" Violet mlčela a propalovala mě očima. "Hm, moje názory a nápady nech mě, laskavě," pronesla jedovatě. "Stejně tě odsud nepustím," řekl jsem a chtěl odejít. "Stejně to s těma svýma vojáčkama nevyhraješ," řekla naposledy.
Ráno po snídani jsme vyrazili k BVB do tábora. Hned k nám přispěchala velitelka. "Moc vás tu vítáme," řekla zdvořile. "Co vás k nám přivádí?" "Jen se tu porozhlédneme," řekl jsem a obešel velitelku BVB.
Moc lidí po posledním fiasku nezbývalo. Někteří byli ranění a neschopní boje. Rozhlíželi jsme se kolem. "Vypadá to bídně," řekl Lordista otráveně a kopnul do plechovky na zemi. "Ty jsi dneska milej," pronesla ironicky Natasha. "Klid," obrátil se na ně Knight. "Co teď ale?" "Vezmeme tu velitelku a pár dalších k nám do tábora a uvidíme co se dá dělat," "Hm, koupel zdarma," pronesl zase Lordista, když na něj začalo z nebes pršet. "Takže nikam nejdeme..." měnil jsem plán za pochodu a šel rychlým krokem za ostatníma.
"Já tu nechci trávit noc," stěžoval si Knight a díval se na hihňající se skupinku holek. "Ehm, nevím, jak vy ale já si příjdu jak u těch jednosměrek," řekl trasher a rozhlížel se kolem. Seděli jsme v koutě u jednoho stolu. Nabídli nám jak jídlo, tak pití, ale i tak jsme jen zírali do prázdna nebo si prohlíželi ty podivné rockerky. "Já je jdu vyzkoušet," zvedl se knight a hodil nůž přímo mezi oči Andyho Biersacka jehož plakát vysel naproti němu. "Tak kdo to zkusí?" zeptal se když nůž vytáhl. Bylo ticho. "Nemusíš nám to tu ničit!" vyjela po něm jedna bruneta. "Cože?" Knight se na nás podíval a pokrčl rameny. "To je přece Andy! A teď je zničenej," začala další fňukat a Knight raději sbalil nůž s tím, že jim ho fakt do ruky dávat nebude. "Tohle asi nemá cenu," šeptla Natasha. "Najdeš tu jenom pár lidí, co mají nějakou inteligenci,"
"Poplach!" vletěl do místnosti nějaký kluk. Začal se ozývat šustot a všichni se začali hrnout ke dveřím.
Když jsme se dostali před budovu, zjistili jsme, že jsme pod útokem Hoperů. Pár lidí z Army mělo zbraně. Ostatní si brali co jim jen padlo pod ruku. Od různých klacků a tyčí až po kamení. "To bude zase děs!" vykřikl Lordista a nabíjel. Obrana byla prolomena a nepřítel vnikl dovnitř. V přední linii stáli BVB army ozbrojení střelnými zbraněmi. Stříleli jsme také. Za pár minut jsme se rozděli a Nat, Knight a Lordista běželi nalevo. Já s trasherem v pravo. Těla padala na zem a válela se v krvi. Krev však nepatřila jenom Hoperům, ale i spousta BVB byla zraněna. "Bacha!" ozvalo se za mnou a víc nevím. Bylo černo a mrtvo.
"Bylo jasný, že to takhle dopadne, ale tohle je vrchol," slyšel jsem hlas Knighta. "Já se vám omlouvám, nikdo s tím nepočítal," ozýval se vyděšený dívčí hlas zřejmě té velitelky. Otevřel jsem oči. "Co to...?" "Jo, to poděkuj támhle tomu," začal Lordista a kývl směrem k jednomu Wild One. "Cože?" "Prostě tě vzal něčím po hlavě," shrnula Natasha, "asi vypadáš jako hoper," pomalu jsem vstal ze země. "A jak to dopadlo?" "Hopery jsme se zahnali, ale použitelných lidí je asi deset," řekl Lordista. "Deset?" udivil jsem se. "Jo, ostatní jsou mrtví nebo zmrzačení," dodal trasher naštvaně. Podíval jsem se na jejich velitelku. "Proč jste se vůbec přidali do téhle války?" zeptal jsem se jí. "Bylo nás patnáct, chtěli jsme bojovat za kvalitní hudbu a tak jsme se dali dohromady a založili si malý tábor. No, ale časem se k nám přidali další. Vzali jsme je, ale no, pak jsme začali zjišťovat, že jsou to samé neplnoleté dívky a že celý čas koukají na plakáty a znají sotva jeden song," vyprávěla dívka. "Snažili jsme se je zacvičit, ale v první větším boji padlo pět lidí ze staré BVB Army. Několik dalších co se ke mě přidali jako první odešli. Spojení s vámi jsem brala jako dobrý a nový začátek, ale selhali jsme, protože spousta z těch děcek prostě do boje není," "To vydíme," pronesl Lordista a ušklíbl se. "A co teď? Vezmem těch pár přeživší?" zeptal se Knight. Po minutě ticha jsem pravil: "Těch deset lidí a ty, pojďte s námi. Zbytek ošetří naše zdravotnice a rozpustíme to,"
Vydali jsme se k domovu. Chaoss s Wamp nás očekávali u brány. "Tak málo?" divil se Chaoss. "Čelili jsme útoku a zase zklamali," řekl Lordista a prošel kolem nich. "Aha," sklopil hlavu Chaoss a bylo mu všechno jasný. "Tommy, postarej se prosím o ně," oslovil jsem Tommyho, který právě přicházel. "Jasně," kývl a odvel si lidi z tábora BVB, kteří přežili.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | 21. září 2013 v 21:58 | Reagovat

Hmm... Tak co napsat konečně jen zase jednou za čas něco přečetla...

2 DevilDan DevilDan | 21. září 2013 v 22:58 | Reagovat

[1]: njn škola mě sebrala spoluautory

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama