Listopad 2013

Tajné plány

5. listopadu 2013 v 0:29 | DevilDan |  This Is WAR
Všude byla tma. Slyšel jsem kroky. Přibližovali se. V tom tichu jsem slyšel jenom tep srdce. Třásly se mu ruce a byl jsem tam dočista sám. Rozběhl jsem se kupředu. Tep se zrychlil. Náhle se ozvaly výstřely. Rychle jsem se otočil a uviděl za sebou dva hopery. Jeden vystřelil asi před sekundou a druhý se připravoval. Náhle vystřelil. Kulka mi proletěla hlavou. Padl jsem na zem a vlasy se máčely v kaluži mé krve...
Prudce jsem se posadil a zíral do temnoty pokoje. Rychle jsem dýchal a díval se kolem sebe. V koutku místnosti spala Violet, která se nechtěla k nám metalistům ani přiblížit. U zdi spala Sharon, která odněkud vyhrabala jednu přikrývku a krčila se pod ní. Metal usnul v sedě u dveří a Knight byl též nedaleko. Nikde žádná krev. Bolest jsem cítil jen z pořezané ruky a občas jsem stále cítil chlad ostří na krku. "Byla to noční můra," pomyslel jsem si a opřel hlavu o zeď.
Maggot, Fobos a Little se opatrně vyplížili ze skladu potravin. Drželi se u zdi a naslouchali. "Je tu podezřelé ticho," šeptl Fobos. "Taky je už po půlnoci," mrkla se Maggot na hodinky a málem se lekla kočka, která seskočila ze střechy. "Ale hlavní branou stejně nemůžeme," namítla Little po chvíli. "Musíme se kouknout o nějakém tajném nebo únikovém vchodu," napadlo Fobose a pořád sledoval, aby se k nim někdo nepřiblížil ze tmy.
Chaoss se snažil vypáčit zámek jedních dveří. Bez úspěchu. "Sakra!" vykřikl, "To prostě nejde!" "Musíme někudy zmizet nebo nás chytnou jak krysy," pronesl trasher nakukující do uličky, která vedla přímo k místu, kde se shromažďovali hopeři. "Já se snažím!" vykřikl Chaoss. "Uhni," rozkázal trasher a bez nějakého strachu, že udělá randál se rozhodl dveře vykopnout. "Tak to mě nenapadlo," ušklíbl se Chaoss a doufal, že dveře někam povedou. Málo osvícená chodbička o tom, ale moc nevypovídala. "To jdem asi do sklepa," zašeptal Chaoss a šel dál za trasherem. "Doufám jenom, že nejsou za náma se zbraněma," napadlo trashera, který jich napočítal asi deset. "Nic neslyším," ujistil ho Chaoss. Přes cestu jim přeběhla jenom krysa, jinak to byla procházka potemnělou chodbou. "Našel jsem plánek!" vykřikl Chaoss a sundaval ze zdi rámeček s fotem, "Takže jdeme zadní chodbou k vězením," řekl po chvíli jen co si stoupl do světla. "TO není tak špatný,když zlikvidujem hlídku můžeme dostat ostatní ven. A i s naším malým počtem se dokážeme dostat ven,"
"Koukám, že se nám lidi vrací," pronesla L, když viděla, že Hopeři vedou do jedné z prázdných cel Lindit, Demonka a Tommyho. "To nebylo moc vtipné," pronesl Tommy, když Hoper zamknul a usmál se. "Však vy sem patříte víc než do nějaké bitvy," "To bychom měli říkat spíš my!" vykřikla Lindit. "Nám alespoň nepadal gatě!" Hoper ztuhnul, od poraněné Lindit to asi nečekal. "Jdem," mávnul na kolegu a odešli.
"nemali by sme sa vzchopiť?" zeptala se do ticha Himawari. "boli ste úspešní a stále byť môžete," Holky k ní zvedly hlavy. "Ale jak odsud?" zeptala se Wamp z protější cely. "Mám nápad!" zajásala L a kývla na Him. Něco si začaly šuškat. "Hej! Hoper, moja kamarátka by potrebovala na vzduch!" začala křičet Himawari. "Cože to?" zeptal se rozespalý Hoper a vstal. "Co se tu zase děje?!" "Kamarátke sa urobilo zle. Potrebovala by na chvíľu von na vzduch," začala Himawari a L zatím předstírala, že je jí na zvracení. Am s holkama to sledovaly z protější cely. "No, nevypadá moc dobře," podivil se Hoper a sahal po svazku klíčů, co měl u pásku. "Radši ji tam fakt vezmu, nechce se mi tu po ní uklízet," L mrkla na Him a šla blíž k cele.
Hoper popadl L za ruku a vytáhl ji z celi. L se rozhlížela kolem čím mu dát po hlavě zatímce zamykal dveře. Am pohla hlavou směrem k židli na které seděl. L ustoupila a zatímco si Hoper zapínal klíče k opasku ozvala se rána a Hoper s boulí na hlavě padl na podlahu. "Jupí!" radovala se Lia a sendavala mu klíče.
Sharon i mě probralo pravidelné Metalovo bušení na dveře. "Ach jo," povzdechla si Sharon, "Dáš už pokoj? Nic lepšího než tuhle kaši stejně nedostaneš," pronesla jedovatě a na složenou deku se posadila. "No, to já vím, ale stejně to snad můžu zkoušet ne?" ohradil se Metal a už nás celkem ignoroval. "Ticho!" vykřikl Knight a přilepil se uchem ke dveřím. "Teď vezmem další dva a až je vymačkáme, jak dva citrony, tak se můžeme vrhnout na popravu té fialky a nejvyššího," ozývalo se. "Proč vlastně jenom je?" "Ostatní se leknou a bez vůdce už budou neškodní a hlavně co vím už jsou stejně roztroušení kde to jen jde," Knight zbledl a otočil se k nám. "TO není dobrý. To není vůbec dobrý!!" "Klid, třeba jenom vtipkovali. Ví, že posloucháme," řekl jsem. ale klidný jsem nebyl. Nikdo nečekal, že bychom padli jako pokusné krysy zavření v kleci. "Myslíte, že volí ještě staré metody jako šibenici nebo popravu nebo už tě jenom zastřelí?" zeptal se po chvíli Knight a Sharon si jenom ťukala na hlavu. "Není to jedno? Stejně tak neskončíš," "Já taky ne," usmála se Violet a přišla k nám. "Jak to můžeš vědět?" zeptala se jí Sharon. "Vím," usmála se Violet. "Myslíš, husičko, že zemřu stejně jako on!?" vykřikla a ukázala na mě. "Ne, s tím jsem nikdy nepočítal, že zemřeme spolu," řekl jsem a díval se do jejích očí. Měla strach stejně jako my ostatní, ale nedokázala si to přiznat. "Nechci ti kazit naděje, ale z tohohle kotce neutečeš," řekl Knight "a kdybys utekla jim až tě povedou tak půjdeš kam?" Violet obešla místnost. "Nestarej se, červe," ušklíbla se a vrátila se na své oblíbené místo.
Maggot utíkala z levé strany osady zpět ke skladu. Celkem chvátala a třásla se strach. U skladu už čekala Little. "nic," šeptla smutně a Maggot jenom kroutila hlavou. "Jsme na tom stejně, jestli Fobos něco neobjeví, tak tu zemřeme zřejmě," Na Fobose čekali asi dalších dvacet minut. "Budete jásat! Něco jsem našel!" vykřikl "Za tím křovím je podzemní chodbička, která vede podzemí přímo ven!" "A to víš jistě nebo ne?" zeptala se Little. "Kam jinam by vedla?" "To je taky fakt," řekla Little poraženě.
Am se prohrabovala se spisech, co ležely na stole, zatímco Nat s Wamp svazovaly Hopera, kterého pak chtěli šoupnout do cely. "Máš něco?" zeptal se Tommy. "Dana, Sharon a Metala zřejmě označili za nějaký vedoucí tým. Jsou tu časy výslechů a tady rozkaz k popravě, zřejmě Dana a Violet," "Debilové!" vykřikla Lindit. "To je trošku moc. Violet ať si popravují a klidně i mučí, ale na naše aŤ nehrabou!" "Nekřič tolik!" ztišila ji Lia a dívala se po stole taky. "Tohle beru!" řekla a sebrala nůž. "Za hodinu by mělo být střídání stráží," řekl Tommy. "Měli bychom co nejrychleji vypadnout," "Souhlas," řekla Wamp a zamykala. "Ty jdeš s náma nebo ne?" otočila se Am na Hell. "Jdu s váma, oni mě podrazili taky," řekla Hell. "Takže vy dva se postaráte o Lindit," otočila se Am na Demonka a Tommyho, "jasně" přikývl ji Demonek pořád alespoň s lehkým úsměvem.
"O co jim vlastně jde?" zeptala se najednou Sharon. "Všechny zajali a jestli jsou někde další tábory, to my nevíme přece," "Netuším," řekl jsem. "Možná chtějí být jen za drsňáky," pronesl Metal. "To je taky možnost," souhlasil Knight. "Ale jestli chtěj mučit holku, tak ot je teda hnus," pronesl znova Metal. "Hele! vy si na holku troufnete taky!" vykřikla Violet z rohu místnosti. "ty jsi vyjímka," ušklíbl se Metal. "A postřelila jsi soudruha Trashera do nohy," "No to je děsněj hřích," naštvala se Violet a radši už mlčela. Poslední dobou jsme si už lezli na nervi všichni. Ani jsem už nevěděl jak dlouho tu jsme. Přišlo mi to jako věčnost
Little se tiskla k Maggot jenco viděla pavouka a pár žížal. "Fuj!" vykřikla. "Hele, ber to pozitivně, je to naše cesta ke svobodě!" radoval se Fobos. "Já to beru pozitivně," řekla Little "Akorát mi prostě něco vadí no" "Jak to může být dlouhý?" zeptala se Magg. "Nevím, ale prostě až tam budem, tak tam budem," usmál se a pokračoval v cestě...