Březen 2014

Další útěk

31. března 2014 v 6:30 | DevilDan |  This Is WAR
Bylo ticho. Časově bylo kolem jedenácté. Sharon byla naposledy Knightem a Metalem vysazena, aby se podívala ven. "Mrtvo," řekla už nohama na zemi. "Můžeme?" zeptal jsem se. Knight kývl a Violet se usmívala. Stále jsem přemýšlel, co udělá. "Zradí nás? Nezradí?" uvažoval jsem, ale z jejího pohledu bylo cítit pouze pohrdání.
"Stůjte!" křikl Tommy a zahnal ostatní zpět za roh. "Hlavní brána," řekl a zamyslel se. "Můžeme to risknout," začal "ale nevím jaká je šance úspěchu," "Jsi magor?" zeptala se ho Lindit "Já sotva chodím a Petrovi zbraň půjčit nechceš, dokonce ani nemám čtyři zbraně!" "Jo, to vím," souhlasil Tommy. "Takže se jako ty a Cudla probojujete přes stráže?" zeptala se Lindit zvědavě. "Pomůžeš Lindit," podíval se Tommy na Demona. "A opovaž se ji přivést mrtvou! Cudlo, půjdeš vzadu. Sestřel, co jen půjde krom spojenců teda," "Tohle už je směšný," pronesla Cudla. "Nevím, proč bych měla střílet spojence a jestli si chceš neustále dělat legraci z toho, co se stalo, tak jdi ven z osady sám," Holky se na něj obě mračily a Demonek mlčel.
"Chaossi, kde máš tu mapu?!" zařval najednou Trasher, když viděl, že se Chaoss zase courá vzadu s Wizard. "Tady!" Chaoss rychle klusal za Trasherem. "Tudy ne," ukazovala Am. "To vede do věznice a odsud jsme utekli. Ale tudy to nevypadá tak špatně a i kdyby to bylo nějaké vedoucí středisko, tak většina hoperů spí," "Já bych se rozdělil," promluvil trasher. "Proč?" divila se Am. "Když na ně zaútočíme ve dvou, tak se nebudou vědět na koho se soutředit a malá skupinka se lépe uhlídá," "Má pravdu," přitakávala Wamp. "Tak jo," souhlasila Amaranthes. "Wamp jde s trasherem, hlásí se ještě někdo?" "Ja," přihlásila se Himawari a L. "Dobrá," kývla Am a odváděla si svoje lidi.
"Co tě žere?" zeptala se Wamp Trashera. "Nic," zavrčel trasher a šel dál, aby co nejrychleji byl mimo dozor Amaranthes. "Štve tě, že si vzala velení?" zeptala se L zvědavě. "Trochu," "Pokud vím stejně je to jenom dočasný," mrkla na něj Wamp. "Hele, přestaňte kecat a laskavě hledejte," zavrčel znova Trasher a hnal se před holky. "Mrzout," šeptla Lia.
Tommy se rozběhl dopředu a střílel. Petr s Lindit šli za ním a vzadu je kryla Cudla. Náhle Cudla zakopla. Tommy běžel dál a uvolňoval cestu. Lindit se vyškubla Demonkovi a opřela se o zeď. Ten nečekal, zvedl Cudlinu zbraň a střílel místo ní. Čudla se mezitím zvedla ze země, oprášila kalhoty a šla pomoci Lindit. Tommyther se najednou otočil "Dělejte!" vykřikl a pak si všiml, že jeho strategická formace selhala. "Sakra!" vykřikl a pažbou zlikvidoval jednoho strážce brány. "Támhle máš zbraň!" vykřikla Lindit a ukazovala na zem. Čudla se tedy ozbrojila a mávala na Tommyho. Ten její signál zpozoroval a šel si od ní přebrat Lindit, s kterou utíkali k bráně ven. Cudla s Demonem ještě dál stříleli Hopery, co se hrnuli do místnosti a chtěli je zastavit. Jenco byl Tommy s Lindit venku, rozběhli se ven téže.
Pomalu jsem otevíral dveře. Metal se cpal za mnou a nakukoval ven. "Konečně! Vzduch! Svoboda!" vykřikl, když stál na chodbě. "Pšššš!" zarazila ho Sharon naštvaně. "Jestli nás kvůli tobě zase chytnou, tak tě zabiju!" Metal raději zmkl a Knight opatrně zavřel a zamkl dveře od cely. "A kam teď?" zeptal se mě, ale já stejně jako ostatní netušil. "Víceméně půjdeme po slepu," řekl jsem. "Hopeři chodí odtamtud," ukázala Sharon "takže bych šla na druhou stranu," "Jdeme tedy," rozkázal jsem a i Violet poslechla.
Tommy s Lindit se zastavili u staré stodoly a čekali. "Hezké," pronesla Lindit a skákala po jedné noze k blízkému sudu. "Je to něčí skladiště," "V lese?" divil se Tommy. "Tenhle znak znám," odvětila Lindit. "Naši známí BVB army," Tommy se usmál "Až doběhnou ti dva, tak bychom se mohli vydat někoho od BVB hledat," "Fakt?" podivila se Lindit "Víš o tom, že se moc dobře nezapsali?" "Podle toho co říkal Chaoss se Army rozdělila. Jestli tohle budou ty malé holčičky, tak budeme v háji, ale jestli ne, tak by nám mohli pomoct," Lindit nakonec přikývla a dívala se zpět k bráně.
"Jsi v pohodě?" zeptal se Tommy Cudly. "Jo, jen odřený koleno," usmála se Cudla a rozhlédla se. "Máme problém," řekl Demonek a díval se jak se k nim pomalu řítí horda Hoperů. "To je velkej problém," dodala Lindit a dívala se kolem po nějakých zraních. "Honem do stodoly a zabednit!" křičel Tommy a hnal všechny dovnitř.
"Co s ní bude?" zeptal se mě Knight a kývl směrem k Violet, která šla za námi. "Já nevím," řekl jsem. "Jak to?" podivil se Knight. "Nevím, co má za lubem a teď se nám hodí každá síla navíc,""Co když nás zradí?" zeptala se Sharon opatrně. "Tak ji popravíme," řekl jsem a vytoupil krok napřed. "To je ti jí fakt tak líto?" zeptala se Sharon. "O lítost nejde, ale víceméně je na stejný lodi," řekl jsem a doufal, že nás neslyší.
Trasher se najednou zastavil. "Tady seš ty zmetku!" vykřikl a poblíž jeden mladík ztuhl. Starý známý zabiják, který zavřel bránu trashrovi a Chaossovi přímo před nosem. "ajaj," pronesl klučina a chtěl utíkat - neměl kam. "Já ti dám ty svině!" Trasher se proti němu rozběhl a vzal do ruky první nůž, co našel. Zabiják utíkal, co nejdál od zuřivého trashera. Lia rychle nabíjela pistol a snažila se mířit na nepřítele. Marně. Na pohyblivý terč se střílet neučila. Wamp se rozhlížela a z kouta si vylovila zaprášenou starou kuši. "Koukni se, L, to je poklad!" rozplívala se a hledala šipky. L mezitím sledovala kluky. Náhle se ozval výstřel a L rychle uskočila před padajícím lustrem, který zabiják sestřelil. Všude byl nepořádek a prach a rachot z pádu zřejmě brzy naláká hopery. "Trashere! Nech ho a pojď!" řvala Wamp. Trasher se ale zrovna radoval, když měl soupeře v koutě a bodl. Bodal několikrát a stříkající krev ho zašpinila stejně jako oběť. "Jo, teď už můžu," usmíval se Trasher a šel pomalu za holkama, které radši mlčely a dívaly se na spoušť kolem, ale jejich intuice byla správná a brzy se otevřely dveře. "Co to!?" ozval se polorozespalej hoper a Wamp využila příležitosti na zkoušku nové zbraně. "Jupí!" radovala se, když střelila a přesně. "Jdeme," zavelela Lia a radši zrychlila krok.
První vlna byla odražena. Tommy si začal ošetřovat zraněnou nohu, do které ho škrábla kulka. "Těch bylo pár, takže předpokládám, že dorazí další vlna, tu už bychom nemuseli zvládnout, Cudlo, ty běž sehnat posily, já a Demonek se to tu pokusíme udržet." zavelel Tommy a Cudla se rozběhla pryč. "Zatím se porozhlédni po nějaké munici. Já budu hlídkovat než přijdou," pravila Lindit a Tommyther přikývl.
"Přicházejí!" zakřičela Lindit, ale než stihla cokoliv udělat, přiletěla raketa z raketometu a explodovala kousek od ní. Výbuch ji odmrštil několik metrů dál a po dopadu na zem ztratila vědomí. "A doprdele!" křikl zoufale Tommy a popadl nábojové pásy do těžkého kulometu, jejich jediné obrany. Okamžitě začal střílet po přibíhajících nepřátelích. Prvních několik šlo k zemi, ale pořád přibíhali další. "Měli bychom ustoupit, ale nemůžu ji tu nechat, sakra." přemýšlel Tommyther a podíval se na ležící Lindit a vedle Demonka, který se mu snažil s obranou pomoci.
Amaranthes měla trochu na trashera vztek. "Paličák jeden, nemůže pochopit, že prostě potřebujeme pevné vedení," ohlédla se na Hell, Chaosse a Wizard. "A s touhle sebrankou určitě něco vymyslím," pomyslela si Am. "Hlavně mít na očích Helloweenku, bůhví co si ta můra myslí,"Kam vlastně ideme?" zeptala se najednou Himawari, na kterou Am zapomněla a zdála se jí i nejspolehlivější. "Ještě nevím, ale doufám, že najdeme brzo někoho od nás nebo že se alespoň dostaneme ven," usmála se na ní.
Jeden z nepřátel vystřelil a Tommy schytal kulku do ramene. Nevšímal si toho, věděl, že pokud přestane střílet, nepřátelé se dostanou dostatečně blízko, aby ho i Lindit bez problému zabili. Poraněná noha, kterou mu zranili v předchozí bitvě o sobě dala vědět. Sprint ke kulometu jí moc neprospěl. Tommyther ale nemyslel na bolest, soustředil se jen na svůj kulomet, který držel nepřátele dostatečně daleko. Na zemi leželo asi dvacet mrtvých nebo raněných hoperů. V okolí jich ale bylo ještě nejméně třicet naživu...
Little s Ersie si celkem rozuměly a celou hodinu se bavily zatímco Maggot s Fobosem řešili co a jak. "No, tak já osobně bych čekal. Dan a ostatní jsou dost dobrý na to, aby se odsud dostali, když jsme to zvládli my," řekl Fobos rázně. "Uvažuješ i o popravě nebo zraněných?" zeptala se Maggot. "Moc ne," ušklíbl se Fobos a zpozorněl. Najednou k nim doběhla Cudla. Sotva popadala dech. "Tommyther…s Lindit a Demonkem…potřebují pomoct…jsou v obležení…a poslali mě pro pomoc…pohněte, než bude pozdě…támhletím směrem…trefíte tam…" "Jdeme!" vykřikl bez myšlení Fobos a s Maggot a Ersie běželi tam, kam Cudla ukazovala. Little pomáhala Cudle na nohy.
Otevřel jsem dveře před sebou, nakoukl dovnitř a zavřel. "Tak tudy ne," pronesl jsem. "Co?" divil se Metal. "Asi hlavní místnost," řekl jsem a otáčel se k odchodu. "Jo, tak!" vykřikl se Metal. "A co s tím?" divil se a díval se na mě. "Mein Gott!" vykřikl po minutě a rozběhl se zpátky. Ostatní jsme ho následovali. "Tudy doleva!" křičela Sharon a navigovala.
Asi po pěti minutách jsme se zastavili a nabírali dech. "To byl zase nápad," pronesla otráveně Violet. "Nemusela jsi jít s námi," ohradil jsem se. "Já vím," sykla Violet a sedla na zem. "A?" ptala se Sharon. "Co a??" vyjekla Violet. "Proč teda jdeš s náma?" divil se Knight. "A kam asi mám jít?" vystarrtovala po něm Violet. "Jsem pro ně nepřítel stejně jako vy," "Tak klid," vmísil jsem se do toho. "Jestli nás zase chytí, tak všichni zemřeme," "Ticho!" ukončil to Knight "Někdo sem jde,"
Tommytherovi zbývala asi čtvrtina munice. Petr už byl mimo taky a Tommy ani nevěděl, co přesně se stalo. Náhle se objevilo jakési pásové monstrum lehce připomínající tank. Tommy se na něj zaměřil, ale náboje kulometu se jen neškodně odrážely. Pak si všimnul raketometu za sebou. Popadl ho a vystřelil. Tank explodoval a výbuch vzal do pekel i několik hoperů kryjících se za obrněnou bestií. Tommy se pousmál, zahodil raketomet a pokračoval v palbě z kulometu. Náhle mu munice došla."A kurva." řekl si a začal ustupovat směrem k ležícím. "Nemá munici, deme na něj!" zaslechl nějakého hopera. Po několika vteřinách už několik hoperů přeskakovalo kryt. Tommy střílel ze svého automatu a zabil několik prvních. Všiml si, jak několik hoperů míří k Lindit, ale všechny jeho zásobníky už byly prázdné. "Ještě pistole," řekl si. Popadl dvě devítky, přeskočil svůj kryt a vyběhl směrem k Lindit, a pravděpodobně velitel hoperů na ni mířil. Tommy sejmul několik hoperů kolem něj a vrhl se na něj, shodil ho k zemi a vyrazil mu jednou rukou zbraň z ruky, zatímco druhou mu zarazil nůž do krku. všiml si nedalekého vyvráceného stromu, za kterým by se dalo schovat. Schoval jednu z pistolí a chytil Lindit za ruku a táhl ji ke krytu. Střelbou z první zbraně od sebe držel dotěrné hopery, kterých ještě pořád docela dost. Skryl dívku za stromem a zahájil palbu z obou pistolí.
Fobos vedl svou skupinku zachránců k danému místu. Byla slyšet stále hlasitější střelba. Doběhli až skoro k místu a viděli co se děje. Na Tommyho a raněnou Lindit vyběhla poslední skupina hoperů. Tommy ji bránil vlastním tělem, ale nepřátel bylo moc. Kulka ho zasáhla do břicha, on se skrčil a jeden z hoperů ho zasáhl přímo do hlavy. "Nééééééé." zakřičel Fobos, přiběhl ke střelci a trefil ho do stehna. Ostatní postříleli zbytek hoperů. Fobos vzal nůž a šel s ním k postřelenému vrahovi. "Nezabíjete mě." prosil o milost. "Žádnou milost! Tohle, ty basrarde, je za Tommyho!" křikl, kopl ho vší silou do slabin a po chvíli ukončil jeho bolest kulkou ho hlavy . " Lindit naštěstí žije, ale je na tom špatně, musíme ji zachránit, aby Tommyho snaha nebyla zbytečná."řekla Maggot se slzami v očích...

Co dál?

26. března 2014 v 1:37 | DevilDan |  This Is WAR
Cudla se vzpamatovala první, strčila do Demonka "Pojď!" vykřikla a táhla ho sebou pryč od blížících se hoperů, kteří zpozorovali hluk. Utíkali a neohlíželi se. Najednou se Demon zastavil. "Co je?" zeptala se Cudla. "Já...já ji zabil," "Ne," otočila se na něj Cudla. "Byla to nehoda, stalo by se to i lepšímu střelci," uklidňovala ho a sledovala okolí. Až teď ji došlo, že jedinou zbraň nechali na místě, kam ji Demon upustil. "Půjdeme najít ostatní, jo?" Demon jen kývl.
"Padne!!!" vykřikl náhle Knight a Metal po něm hodil botu. "Co to..??" "Drž hubu nebo nás uslyší celá pevnost!" řval Metal. "Ticho!" vykřikla Sharon. "My se nejdřív musíme rozhodnout kdy utečeme a ne se tu dohadovat, kdo křičí víc," "Na co čekat? Jdeme hned ne?" optala se Violet povýšeně a balila. "Je to riskantní," řekl jsem a vyndal klíč ze zámku. "Takže budeme čekat než nás zase zmasej?" zeptal se Knight. "Ano," kývl jsem. "Ty jsi tele," pronesla Violet. "S vaším přístupem tu budete až do smrti," mrkla na mě Violet a chtěla ke dveřím. Chytl jsem ji za paži. "Ne, musíme jít spolu nebo nejít vůbec," zastavil jsem ji. "A to jako proč?" vytrhla se mi Violet. "Hopeři ví, že jsi tu s náma, došlo by jim, že jsme našli cestu ven a bylo by po nás," "A víš, že mě to moc nezajímá?" optala se Violet a její ton mě rozčiloval. "My tě nepustíme," vmísil se do toho Metal a nazouval si zpět botu. Violet se ušklíbla: "Pokud vím jsem tu jediná ozbrojená," "Mělas jednu dýku," řekla Sharon. "To si jen myslíš," šklebila se fialka. "Vy si fakt myslíte, že tu budu s váma hnít? Jste tak naivní? Vždyť mě z vás brzo jebne! To je samé bušení do dveří a stěžování si na hlad!" Metal se podíval do země. "Arogance," podívala se na mě. Já se podíval na Knigta, ten přistoupil. Violet se podívala na Sharon "Malá dívenka, co si myslí, jak je drsná," Sharon stála jako skála a dívala se do její kaštanových očí. "A tohle cosi," Violet se zase otočila na mě. "Netuším, jak jste dokázali přežít v tomhle světě plném násilí, ale nebudete ti, co vyhrajou válku," "Když jsi ta dokonalá, tak proč jsi tu čekala tak dlouho?" zeptala se Sharon. "Dosud se nevyskytla příležitost," mrkla na ní Violet "A teď má jeden z vašich nejslabších článků klíč od téhle cely," Metal s Knightem se na sebe podívali a dostali záchvat smíchu. "Čemu se smějete?" divila se Sharon. "Né, nic," smál se Metal. "Ale tak jako určitě nás vede nejslabší článek, já chcípnu," "Ticho, vy idioti!" vykřikla naštvaná Violet. "Violet, já ti něco povím," začal jsem "kdybys měla opravu všechno tak promyšlené, jak říkáš, tak jsi dávno pryč. Čeká tě poprava a proto se tak bojíš," "Poprava? Tu si užiješ sám a teď mi dej ten klíč!" "Nemám ho," řekl jsem a rozevřel obě dlaně. "Klidně tě prošacuju i podříznu, tak dávej," Violet nastavila ruku.
"Tenhle znak znám! To jsou ti VBV army!" křičel a ukazoval na prapor na stromě. "Nejsou to náhodou BVB army?" zeptala se Little. "To máš jedno, hlavně že to nejsou Biebři!" jásal Fobos a mířil po cestě dál. "Ti by nám i mohli pomoci," napadlo Maggot. Jak se blížili, zpomali. "A sakriš," pronesl Fobos, když viděl hustý dým. "Hoří?" zeptala se Little opatrně. Odpověď nedostala a místo toho se všichni rozběhli blíž k osadě. "Hopeři zkurvení!" řval Fobos a prohlížel si trosky. "Zkuste najít někoho živého," navrhala Maggot a prohledávala těla. Všechna bez tepu...
"Tak kde je ty zkurvysyne zasranej!" ječela Violet "Ty si nána," kroutila hlavou Sharon. "Hele, a kde máš ty slavný zbraně," smál se znovu Knight a popichoval. "Tss, Knighte," syčel jsem a Knight se na mě otočil zatímco Violet se dívala zlostně na Sharon. "Kde je ta dýka?" šeptal jsem. Knight se podivně podíval a šťouchl do Metala. "Kde je ta dýka, co měl Dan?" šeptl. Metal pokrčil rameny. "Nevím, ale myslim, žes ji měl ty, Dane," řekl potichu. "Já ji nemám, dával jsem ji vám," Metal se podíval nejdřív na mě, pak na Knighta a pak na Violet. "Hustone, máme problém," šeptl a zbledl. "Má ji ta čúza...," "Tak co," otočila se náhle prudce Violet a teď už v ruce držela onu hledanou dýku. "Nemám ho," řekl jsem. "Tos ho sežral nebo co??" vyjekla Violet. "Ne, nechal jsem ho zmizet," "Hele, nemyslim si, že by klíč byl dobrej," vstoupil do toho Metal. "Jako třeba gulášek a pivíčko nebo biftek, to jo ten si dám i s tou rezí klidně, ale klič? A kovovej? Ses zbláznila nebo co? Ty bys teda byla kuchařka," Metal jen kroutil hlavou. Violet ztrácela trpělivost a Sharon se za ní chichotala. "Naposledy se ptám, kde je ten klič," "Není," řekl jsem naposledy. Violet se usmála a zvedala pomalu ruku. "Víš o tom, že ti zjizvená tvářička nebu slušet?" zeptala se sladce a hledala správnou pozici pro nůž. "Jako plastiku bys tu nejvíc potřebovala ty, tak pomlč," ozvala se Sharon. "Já už toho mám dost!" vykřikla Violet a už zase jsem měl nůž na krku.
Amaranthes vysvětlovala Trasherovi svůj plán. Jeho odpovědí bylo jenom "Hm," víc neříkal a zřejmě se mu nic z toho nelíbilo. Ostatní šli za nimi. Úplně vzadu Chaoss, který se pomalu seznamoval s novou členkou. "Je hezké najít další BVB army," pronesl. "To ano, ale naše osada byla plná takových lidí," odpověděla Wizard. "Kolik vás je?" "Asi 70," odpovětila blondýnka "ale lidé stále docházeli, dál nevím. Bude to již týden, co jsem pryč," řekla smutně. "Neboj, tu osadu najdeme," slíbil Chaoss. "Není těžké ji nalézti, ale uniknout odsud nebude lehké," podívala se na zem. "Tak bys zůstala s námi," usmál se Chaoss. "A to ti on dovolí?" kývla směrem k trasherovi. "On není vůdce," vysvětloval Chaoss "On je jen zástupce společně s Amaranthes," "A vůdce je stejný jako on?" "Co tím myslíš?" podivil se Chaoss. "Stejně nevrlý," řekla Wizard. "Ne, naopak má víc trpělivosti a tolerance, neboj," Trochu zrychlili krok, protože se ostatním ztráceli.
Tomym táhl Lindit a najednou se oba zastavili. "Je tu nějaký ticho," zpozoroval Tommy "Divný, ještě před chvílí se střílelo. Myslíš, že...?" "Ne, to ne," zarazil ji Tommy. "Cudla ani Natasha nejsou špatné bojovnice a Petr jim zřejmě šel na pomoc," "Stejně bychom na ně mohli počkat," podívala se Lindit na Tommyho. "Odpočineme si," kývl Tommy.
"Héééj!" řval odněkud Fobos. "Něco mám!" Maggot s Little, co nejrychleji přiběhly. "Co se děje?" "Hle, dívka," ukázal Fobos před sebe mezi haldu dalších těl. Maggot se na něj nechápavě podívala: "Hledáme živé, Fobosi, zopakuju to, živé lidi!" "Vždyť jo, tamhle ta se před chvíli hýbala!" protestoval Fobos. "Která?" "Ach jo, uhni, ženská," Fobos odstrčil Maggot a vytáhl si jednu polomrtvou. "Polož ji támhle," poručila Magg. "Dýchá," řekla Little a kontrolovala tep. "Nemá ani moc popálenin, jen na levé ruce a jiné poranění taky ne. Jen se spíš dost nadýchala kouřem," "A myslíte si že je to ta BBB army?" zeptal se Fobos. "BVB army, říkám ti to podruhý," smála se Little. "Tak jo, jasně. BVB," zopakoval Fobos. "Nevím, musíme se jí pak zeptat," řekla Maggot.
"Hele, uklídněme se, jo?" vystoupil z řady Metal bojící se toho nejhoršího. "Violet, tohle nikam nevede," začal jsem "Akorát rozleješ další krev a zbytečně," "Ukončím tuhle bitvu a uteču na svobodu, to je málo?" zeptala se Violet. "My ale tuhle bitvu nezačali!" vykřikla Sharon. "Dan jen sesbíral metalisty a rockery z okolí bez rodiny a přátel! To, že jsme jedna z nějvětších tu bojových skupin nemůže!" "Nemůže?" podivila se Violet. "Ne, sami jsme se přidali a výcvik nevedl jenom on," "No, když se na to tak kouknu nebylo třeba BVB army nebo LP fans víc?" zeptal se Metal. "Bylo," ozval jsem se a dál sledoval "boj" už bez nože na krku. "Hele, shrneme to, ten boj začal někdo jinej prostě," začal Knight. "Klidně Dana můžeš zabít, ale nepomůžeš si tím," "No, to dík teda," pronesl jsem otráveně. "Já to nemyslel špatně," bránil se Knight. "Hele...," Violet nedopověděla, protože se otevřely dveře. "Ty a ta holka, jdeme," Knight se podíval na Sharon a než se nadáli byli odváděni. "Tohle ti příjde fér?!" zeptal se jsem Violet, když zamkli. "Oni ti nezavinili, jen se přizpůsobili stejně jako my všichni a teď pykaj za něco, co tu prostě vzniklo," Violet mi podala zpátky dala dýku a šla si sednout do oblíbeného kouta. "Kde je ten klíč?" šepl mi do ucha Metal. "Má ho Knight," "Co?!" vyjekl Metal. "Přehodil si ho, když se Violet soustředila na Shar," "Aha...," Metal ztichl.
Lindit probudily kroky. "Kde je Natasha?" zeptal se Tommy udiveně, když se vraceli jen Demonek a Cudla. Ta se podívala na Demona. "Řeknu ti to potom, jo?" "Dobře," souhlasil Tommy a díval se na oba. Demonek byl podezřele bledý a bez úsměvu a Cudla měla rozmazanou linku pod okem. "Co se děje?" zajímala se Lindit. "Prostě je mrtvá, no," začal Demonek najednou. "A je to moje vina, stačí?" Potom sedl na zem s hlavou položenou na rukách. "Cože?" Tommy se podíval na Cudlu. "Byla to nehoda," bránila ho Cudla. "Jak nehoda?" Tommy nerozuměl. "Zatřelil jsem ji," šeptl Demon a bylo ticho. "To není nehoda, ale vražda!" vykřikl najednou Tommy. "Ne, Tommy, tak to nebylo, vážně," postavila se před něj Cudla. "Ne?" Tommy vypadal na naštvaně. "Ano, tak se tu pozabíjíme navzájem, ne?" "Tommy...," uklidňovala ho Lindit. "Ne, Lindit, to jsem tu fakt jedinej, kdo vidí vážnost toho, co se stalo??" "Hele, všechny nás bolí, že nás Nat opustila, ale stejně pořád strádala nad smrtí Gothika, bude ji takhle líp," řekla Cudla. "A proto musela zemřít jeho rukou?" "To jsem neřekla," bránila se Cudla a už ztrácela sílu něco vysvětlovat. "A jestli máš nějaký problém, tak já půjdu s Demonem sama," "Ne, to ne," zastavil ji Demonek. "Jdi s nima," Cudla pátrala pohledy. "Neřekl jsem ať nejde s náma, ale vedle mě nejde a zbraň mu do ruky nedám, Am se o něj pak postará," Demonek jen kývl.
"Keď se tak pozerám, dievča, daj si pozor," promluvila k Wizard Himawari. "Na co?" nechápala Wizard. "Tu se nepodporujú pary od doby, čo sa jeden rozišiel," "Rozešel?" "No, ne úplně," opravila ji Wampirka. "Gothik zemřel v bitvě a jeho přítelkyně to do teĎ hodně špatně bere," "Ale pořád nechápu proč mi to říkáte,"Vidíme ako sa pozeráš na Chaosse," mrkla na ni Him. "Ne, to nic není. Ten chlapec je pouze milý," hájila se Wizard. "Iskří to medzi vami," Wamp i Him se usmívaly a následně odešly s chichotem jak malé holky. "Děje se tu něco?" zeptala se Amaranthes a prohlížela si Wizard. "Ne, nic," kroutila hlavou Wizard.
"Nic vám neřeknu, néé!" křičela Sharon, když ji v kleci potápěli do vody. "Sakra nechte ji!" křičel Knight a snažil se dostat z pout. "A co když ne?" zeptal se hoper "Ponořit!" Poskoci poslechli. "A co s tebou, chlapče," Hoper měl z mučení dost velké potěšení. Knight mu plivl do obličeje. Na to hoper reagoval pěstí do obličeji. "Já ti dám, ty sráči malej," otíral si obličej a díval se na vyděšené oči Sharon. "Dejte je zpátky a týden budou o hladu," zavelel a vyndaval Sharon.
"Kdo jste?" rozlepila zrovna oči zachráněná BVB army. "Jsme ze spolu This Is War, což je spolek metalistů a rockerů,"představila se Little. "Já jsem Little, ona je Maggot a ten trouba vzadu, Fobos," "Co se stalo?" "Někdo na vás asi zaútočil, osada je v troskách a jediná živá jsi tu ty," "To ne!" vyjekla dívenka, prohrábla si vlasy a dívala se na podivné trio. "Jsem Ersie, bývala BVB army. Chtěla jsem odsud odejít, měla jsem to udělat dřív," povzdechla si a usadila si na nos brýle. "Proč bývalá?" zeptal se Fobos. "BVB míří do prdele. Víc metlošek tu bylo jednosměrek, co si lakovaly nehty. Nešlo to vydržet," "Aha, to budou jako ty co jsme poslali na jatka, ne?" "Jo, to bude ono," kývla Maggot. "Neva, půjdeš s náma," "Kam?" "Zatím nikam, zbytek od nás je zajat u Hoperů v blízké osadě," "Ta na nás asi zaútočila," pomyslela si Ersie. "Zřejmě," kývl Fobos. "A co budeme dělat?" zeptala se Little "Najdeme volnější budovu a přespíme tady," navrhla Maggot. "Nic nám neuteče a ve čtyřech na hopery útočit nemůžeme," "Pravda..." kývl Fobos.
Sharon hodili do místnosti mokrou a znavenou. Na nohy jsem ji pomáhal já a Metal zuřil. "Užijte si hladovku," smál se hoper, když zamykal. "Co?!" vyskočil Metal a bouchal na dveře. "Hladovku, ne!" sesunul se na zem a zůstal se sedět. "Klid," uklidňoval jsem ho. "Večer utečeme," Violet se vítězně usmála.
"Není blbý hádat se mezi sebou?" zeptala se Tommyho Lindit. "Cože?" "Byla u toho Cudla a ta ví, co se dělo a proč," pokračovala Lindit a poskakovala po jedný noze "Ty nevíš nic," "Hlavní je výsledek ne? Natasha je mrtvá a viník je on. Popravdě se mi nikdy nelíbil. Míchá snad všechny styly," "A já míchám do metalu poníky," usmála se Lindit. A Tommy radši mlčel.

Naděje

24. března 2014 v 19:37 | DevilDan |  This Is WAR
"Víte, že támhle je okýnko...," zamyslel se Knight a díval se na zeď. Asi tři metry nad zemí bylo okno. "Nevíme," podivil se Metal a vstal. "Sharono, pojď, vysadíme tě," mrkl na Shar Knight a šel blíž. "Proč já???" vyjekla Sharon. "Jsi z nás nejlehčí," mrkl na ní Metal a bylo to poprvé, co jsem ho viděl jinde než u dveří. "Tak jo," povzechla si Sharon.
"Tak co vidíš?" ptal se Knight po chvíli. "Nic," řekla Sharon. "Ne, počkej," "No, já čekám, vždyť tě držím," řekl Knight. "Pár hoperů se už vzbudilo taky,"hlásila Sharon. "Ale nejdou sem, jen do nějakýho skladu," Sharon seskočila na zem a dívala se na nás. "Co je? Čekali jste něco zajímavějšího?" "Ne, jen záživnějšího," povzechl si Metal. "Já chci véééééééén!" Hlavou bouchl do zdi. Chvíli bylo ticho než bouchl znova. "Je to dutý," "Jen jestli nejsi dutej ty," pronesla Violet. "Ne, má pravdu," Knight do zdi praštil rukou. "Je to dutý," zopakoval a díval se na mě. "Někde tu byla ta Violetina dýka," vzpomněl jsem si a hledal jsem po kapsách a hadrech poházených po místnosti. Violet na nás koukala a klepala si na čelo. "Jste magoři? Proč by tu byla dutá zeď?" Našel jsem dýku a zabodl do zdi. Halabala jsem objel tvar obdélníku, ale Violet dál mlela svou. Náhle ztichla. "Ono je to fakt dutý!!" vykřikla. "To sis všimla brzo," kroutil hlavou Metal. "Co tam je?" cpala se blíž Sharon. "Plánek," řekl Metal a prohlížel si kus papíru. "A já se lekla, že toaleťák...," pronesla otrávená Sharon. "Já myslela, že se už konečně hneme z místa!" Sharon padla na zem s hlavou v dlaních a plakala. "No ták, bude dobře," utěšoval ji Metal a málem ji nechal použít starý papír jako kapesník. "Hele!" vykřikl Knight a něco mi podával. "Zrezivělej klíč," řekl jsem a Sharon s Metalem otočili hlavy. "Jako fakt?!" zeptali se sborně. "Jo, ale jakou máme pravděpodobnost, že hopeři nevyměnili klíč? Přeci jenom až tak blbí nejsou a jesli jim už někdo utekl..." "Mohl bys přestat kecat a zkusit to!" vyjela po mě Violet, takže nezbývalo nic jiného než dojít ke dveřím a zkus odemknout. Všichni napjatě očekávali, co bude.
"Ta chodba je nekonečná!" stěžoval si Chaoss a v rukách stále nesl rámeček s mapkou, kterou sebral ze zdi. Třásly se mu ruce a šel věrně za trasherem, i přesto že ani on nevěděl, kam jdou. "Ukaž mi tu mapu," rozkázal trasher. "Co je tohle?" Jeho prst přistál na dveřích, ke kterým se blížili. "Netuším, ale třeba jen nějaký sklady," napadlo Chaosse. "Vyzkoušíme to," ušklíbl se trasher a pokračoval v pochodu.
"Co s ní?" ozývaly se náhle hlasy. "Schovat!" vykřikl trasher a rozhlížel se kolem. "Není kam, šéfe," přiznal Chaoss a leknutím upusil rámeček. Sklo v jeho výplni se rozbilo. Náhle všechno utichlo, i hlasy. "Odkud to šlo?" zeptal se Chaoss po chvíli. "Támhle!" vykřikl trasher a s nabitou pistolí vykopl dveře a dostal se dovnitř. "Ruce vzhůru, zmetci!" Oba hopeři v místnosti poslušně zvedli ruce a jenco ustoupili, odkryli za sebou svou kořist. Mladou dívku. "Ke zdi!" vykřikl Trasher a pořád na ně mířil. "Co to má znamenat?" vykoktal jeden z nich. "Tohle je přepadení! Co máte v plánu?" "Vlastně nic," ušklíbl se hoper. "Teď jsme přijeli s tou zajatkyní," Trasher kývl na Chaosse. Ten přiběhl k dívce a sundal ji roubík z pusy i pásku z očí. Asi pět minut se díval do jejích očí než ho vyrušil Trasher. "Hele, Romeo, koukej se ji napřed zeptat, co je zač. Nepovedu sebou nějakou direktionerskou děvku," a dál mířil na hopery. "Kdo jsi?" zeptal se Chaoss okouzleně. "Elis, Wizard," odpovídala pomalu dívka a cítila nejistotu ze všech kluků v místnosti. "A dál?" ozval se trasher. "Sbírala jsem rulík poblíž naší vísky, když mě chytili támhle ti. Říkali, že prý všichni BVB army musí jít s nimi a já prý jsem jasná BVB army a čarodějka k tomu," Elis se dívala do země a neopětovala ničí pohled. "A co seš teda?" "Ano, jsem členka BVB army, měli pravdu," kývla dlouhovláska a prosebně se dívala na Chaosse. "Můžu?" otázal se Chaoss Trashera a poté ji odpoutal ruce z pout. "Svažte ty dva šašky a odzbrojte," velel Trash. Ona mladí poslechli a z místnosti tedy vycházeli tři odzbrojení Waristé.
Jediný, kdo se tvářil trošku pozitivně byl Demonek, i když i ten nabíral na pesimismu. Ostatní se vlekli spíše jako zombie a nikdo nedoufal, že se jejich mise podaří. "Kam že to jdeme?" zeptal se najednou Tommy. "Musíme najít ostatní," řekla Am. "Zvlášť Metala, Dana a Sharon, ty zřejmě chtějí popravit," "Jo, rozumím," kývl Tommy a dál pomáhal jít zraněné Lindit. "Hele, tohle bude na dlouho," ozval se najednou Demonek. "Nemůžeme se rozdělit?" "Proč?" zeptala se Lia. "My s Lindit jdeme moc pomalu, nestíháme," vysvětloval Demon. "Má pravdu," souhlasila Čudla. "Tak jak?" zeptala se Lia. "Já s nimi půjdu jako doprovod," nabídla se Cudla. "Já taky," přidala se Nat. "Tak jo, když se nesejdeme u hlavní cely, tak venku mimo tábor," souhlasila Am.
Netrvalo dlouho a Am, Hell, Lia, Himawari a Wamp se ztratily ostatním z dohledu. "Doufám, že nemáme stanovený čas srazu," pronesla Cudla a svírala zbraň, kterou si půjčil od hoperů. "Nemáme," řekl Tommy rázně a dál podpíral Lindit. "Já vím, že jsem kráva. Se tu nechám zranit a pak akorát zdržuju, promiňte," "To je dobrý," uklidňovala ji Nat. Jejich klid ovšem přerušil výstřel. "Stůjte!" ozvalo se a všichni ztuhli. "A do prdele," pronesl Demonek, který se radši ani nepodíval za sebe. "To není dobrý. To vůbec není dobrý. To je totiž špatný!" vykřikla Cudla a mířila na hopery. "Jděte, my je zdržíme," rozhodla Natasha a sřílela taky. "Dobře" souhlasil Tommy.
Vzduch byl plný výstřelů a výkřiků a i když to Tommy nesledoval najednou se od něj odpojil Demon. "Ty vole, kam jdeš?" vykřikl za ním a ani Lindit nevěděla, co se děje. Cudlinkaja to věděla moc dobře. Její spolubojovnice byla v pěkné kaši, obklíčená a bez šance, že uteče. "Pomoc!" křičela. "Kde je?" zeptal se Demonek Cudly, která nevěděla, co má dělat. "Támhle," ukázala dopředu a pořád se ozývaly výstřely z Natashiny pistole. Pár hoperů zemřelo nebo bylo zraněno, ale pořád jich tu bylo dost a chudák holka byla téměř zajata. Cudla předala zbraň Demonovi, protože sama nebyla už schopná dál sřílet. "Pomoc!" vykřikla Natasha náhle a zahleděla se do jeho očí. Prosebný výraz mluvil za všechno "Nechci být zajatá...pomozte mi" Cudla i Demonek se ohlédli za sebe, ale Tommy s Lindit byli daleko. Ozval se výkřik a hopeři chtěli zřejmě Natashu zabít nebo odvézt "Né!" "Střílej na támhle toho," ukázala Cudla na jediného v čepici "Vypadá jako jejich šéf," Demonek namířil a potom bylo ticho. Cudla začala křičet a zbraň, ze které se střílelo dopadla na zem stejně jako mrtvé tělo jejich spolubojovnice. Cudla se otáčela k hoperům zády, aby neviděli její slzy a opírala se o Demona. Ten byl v šoku...
Chaoss s nalezenkyní se pomalu šourali za Trasherem, který v pozoru šel po chodbě. Náhle se zastavil. "Mohli byste vy dva hejbnout zadkama?! Nevzali jsme ji sebou jen abys s ní koketoval, tak se hni!" vykřikl a pošťouchnul Wizard hlavní, aby šla dopředu. "A jdeme," Také že šli. Rockerka se občas ohlédla dozadu a nikdo by nepřehlédl jiskření na obou stranách. Traher jej ignoroval ve jménu ochrany skupinky. Náhle se ozval šramot klíče v zámku. Kluci ihned připravili zbraně a Wizard se schovala za ně. Dveře se otevřely a dovnitř místo hoperů vtrhla Am se svou skupinou. "Co vy tady?" zeptal se Chaoss zmateně. "Utekli jsme," začala Lia "Akorát Tommy, Demonek, Cudla a Nat doprovázejí poraněnou Lindit, nemůže chodit," "A co ostatní?" zeptal se Chaoss. "Víme jen to, že Dan, Metal a Sharon byli označeni jako vedoucí tým a jsou někde vězněni s Violet," řekla Wamp. "Viděli jsme sice jejich plány, ale nic moc tam není. Zřejmě pár z nás popraví a ostatní buď zabijou nebo nechají jako zajatce, těžko říct," "Kto je to?" zeptala se najednou Himawari, když zpozorovala nového člena. "Našli jsme ji tady, zajali ji hopeři, je neškodná," pronesl Trasher. "Čo si zač?" "Jsem členka BVB army, jedna z vás, dá se říci," odpověděla Wizard. "A hovoria tí?" "Wizard" To všem stačilo. Jméno a hudba. "Tak bychom mohli vyrazit, ne?" zeptala se Am. "Kam?" zeptal se Chaoss "Původně jsme chtěli zachránit vás, ale jak vidím vy jste tady a zdraví," "Musíme najít zbytek naší skupiny a ostatní, co jsme ještě za tu dobu neviděli," řekla Am a postavila se do čela vedení. To se zřejmě ale moc nezamlouvalo Trasherovi