Další útěk

31. března 2014 v 6:30 | DevilDan |  This Is WAR
Bylo ticho. Časově bylo kolem jedenácté. Sharon byla naposledy Knightem a Metalem vysazena, aby se podívala ven. "Mrtvo," řekla už nohama na zemi. "Můžeme?" zeptal jsem se. Knight kývl a Violet se usmívala. Stále jsem přemýšlel, co udělá. "Zradí nás? Nezradí?" uvažoval jsem, ale z jejího pohledu bylo cítit pouze pohrdání.
"Stůjte!" křikl Tommy a zahnal ostatní zpět za roh. "Hlavní brána," řekl a zamyslel se. "Můžeme to risknout," začal "ale nevím jaká je šance úspěchu," "Jsi magor?" zeptala se ho Lindit "Já sotva chodím a Petrovi zbraň půjčit nechceš, dokonce ani nemám čtyři zbraně!" "Jo, to vím," souhlasil Tommy. "Takže se jako ty a Cudla probojujete přes stráže?" zeptala se Lindit zvědavě. "Pomůžeš Lindit," podíval se Tommy na Demona. "A opovaž se ji přivést mrtvou! Cudlo, půjdeš vzadu. Sestřel, co jen půjde krom spojenců teda," "Tohle už je směšný," pronesla Cudla. "Nevím, proč bych měla střílet spojence a jestli si chceš neustále dělat legraci z toho, co se stalo, tak jdi ven z osady sám," Holky se na něj obě mračily a Demonek mlčel.
"Chaossi, kde máš tu mapu?!" zařval najednou Trasher, když viděl, že se Chaoss zase courá vzadu s Wizard. "Tady!" Chaoss rychle klusal za Trasherem. "Tudy ne," ukazovala Am. "To vede do věznice a odsud jsme utekli. Ale tudy to nevypadá tak špatně a i kdyby to bylo nějaké vedoucí středisko, tak většina hoperů spí," "Já bych se rozdělil," promluvil trasher. "Proč?" divila se Am. "Když na ně zaútočíme ve dvou, tak se nebudou vědět na koho se soutředit a malá skupinka se lépe uhlídá," "Má pravdu," přitakávala Wamp. "Tak jo," souhlasila Amaranthes. "Wamp jde s trasherem, hlásí se ještě někdo?" "Ja," přihlásila se Himawari a L. "Dobrá," kývla Am a odváděla si svoje lidi.
"Co tě žere?" zeptala se Wamp Trashera. "Nic," zavrčel trasher a šel dál, aby co nejrychleji byl mimo dozor Amaranthes. "Štve tě, že si vzala velení?" zeptala se L zvědavě. "Trochu," "Pokud vím stejně je to jenom dočasný," mrkla na něj Wamp. "Hele, přestaňte kecat a laskavě hledejte," zavrčel znova Trasher a hnal se před holky. "Mrzout," šeptla Lia.
Tommy se rozběhl dopředu a střílel. Petr s Lindit šli za ním a vzadu je kryla Cudla. Náhle Cudla zakopla. Tommy běžel dál a uvolňoval cestu. Lindit se vyškubla Demonkovi a opřela se o zeď. Ten nečekal, zvedl Cudlinu zbraň a střílel místo ní. Čudla se mezitím zvedla ze země, oprášila kalhoty a šla pomoci Lindit. Tommyther se najednou otočil "Dělejte!" vykřikl a pak si všiml, že jeho strategická formace selhala. "Sakra!" vykřikl a pažbou zlikvidoval jednoho strážce brány. "Támhle máš zbraň!" vykřikla Lindit a ukazovala na zem. Čudla se tedy ozbrojila a mávala na Tommyho. Ten její signál zpozoroval a šel si od ní přebrat Lindit, s kterou utíkali k bráně ven. Cudla s Demonem ještě dál stříleli Hopery, co se hrnuli do místnosti a chtěli je zastavit. Jenco byl Tommy s Lindit venku, rozběhli se ven téže.
Pomalu jsem otevíral dveře. Metal se cpal za mnou a nakukoval ven. "Konečně! Vzduch! Svoboda!" vykřikl, když stál na chodbě. "Pšššš!" zarazila ho Sharon naštvaně. "Jestli nás kvůli tobě zase chytnou, tak tě zabiju!" Metal raději zmkl a Knight opatrně zavřel a zamkl dveře od cely. "A kam teď?" zeptal se mě, ale já stejně jako ostatní netušil. "Víceméně půjdeme po slepu," řekl jsem. "Hopeři chodí odtamtud," ukázala Sharon "takže bych šla na druhou stranu," "Jdeme tedy," rozkázal jsem a i Violet poslechla.
Tommy s Lindit se zastavili u staré stodoly a čekali. "Hezké," pronesla Lindit a skákala po jedné noze k blízkému sudu. "Je to něčí skladiště," "V lese?" divil se Tommy. "Tenhle znak znám," odvětila Lindit. "Naši známí BVB army," Tommy se usmál "Až doběhnou ti dva, tak bychom se mohli vydat někoho od BVB hledat," "Fakt?" podivila se Lindit "Víš o tom, že se moc dobře nezapsali?" "Podle toho co říkal Chaoss se Army rozdělila. Jestli tohle budou ty malé holčičky, tak budeme v háji, ale jestli ne, tak by nám mohli pomoct," Lindit nakonec přikývla a dívala se zpět k bráně.
"Jsi v pohodě?" zeptal se Tommy Cudly. "Jo, jen odřený koleno," usmála se Cudla a rozhlédla se. "Máme problém," řekl Demonek a díval se jak se k nim pomalu řítí horda Hoperů. "To je velkej problém," dodala Lindit a dívala se kolem po nějakých zraních. "Honem do stodoly a zabednit!" křičel Tommy a hnal všechny dovnitř.
"Co s ní bude?" zeptal se mě Knight a kývl směrem k Violet, která šla za námi. "Já nevím," řekl jsem. "Jak to?" podivil se Knight. "Nevím, co má za lubem a teď se nám hodí každá síla navíc,""Co když nás zradí?" zeptala se Sharon opatrně. "Tak ji popravíme," řekl jsem a vytoupil krok napřed. "To je ti jí fakt tak líto?" zeptala se Sharon. "O lítost nejde, ale víceméně je na stejný lodi," řekl jsem a doufal, že nás neslyší.
Trasher se najednou zastavil. "Tady seš ty zmetku!" vykřikl a poblíž jeden mladík ztuhl. Starý známý zabiják, který zavřel bránu trashrovi a Chaossovi přímo před nosem. "ajaj," pronesl klučina a chtěl utíkat - neměl kam. "Já ti dám ty svině!" Trasher se proti němu rozběhl a vzal do ruky první nůž, co našel. Zabiják utíkal, co nejdál od zuřivého trashera. Lia rychle nabíjela pistol a snažila se mířit na nepřítele. Marně. Na pohyblivý terč se střílet neučila. Wamp se rozhlížela a z kouta si vylovila zaprášenou starou kuši. "Koukni se, L, to je poklad!" rozplívala se a hledala šipky. L mezitím sledovala kluky. Náhle se ozval výstřel a L rychle uskočila před padajícím lustrem, který zabiják sestřelil. Všude byl nepořádek a prach a rachot z pádu zřejmě brzy naláká hopery. "Trashere! Nech ho a pojď!" řvala Wamp. Trasher se ale zrovna radoval, když měl soupeře v koutě a bodl. Bodal několikrát a stříkající krev ho zašpinila stejně jako oběť. "Jo, teď už můžu," usmíval se Trasher a šel pomalu za holkama, které radši mlčely a dívaly se na spoušť kolem, ale jejich intuice byla správná a brzy se otevřely dveře. "Co to!?" ozval se polorozespalej hoper a Wamp využila příležitosti na zkoušku nové zbraně. "Jupí!" radovala se, když střelila a přesně. "Jdeme," zavelela Lia a radši zrychlila krok.
První vlna byla odražena. Tommy si začal ošetřovat zraněnou nohu, do které ho škrábla kulka. "Těch bylo pár, takže předpokládám, že dorazí další vlna, tu už bychom nemuseli zvládnout, Cudlo, ty běž sehnat posily, já a Demonek se to tu pokusíme udržet." zavelel Tommy a Cudla se rozběhla pryč. "Zatím se porozhlédni po nějaké munici. Já budu hlídkovat než přijdou," pravila Lindit a Tommyther přikývl.
"Přicházejí!" zakřičela Lindit, ale než stihla cokoliv udělat, přiletěla raketa z raketometu a explodovala kousek od ní. Výbuch ji odmrštil několik metrů dál a po dopadu na zem ztratila vědomí. "A doprdele!" křikl zoufale Tommy a popadl nábojové pásy do těžkého kulometu, jejich jediné obrany. Okamžitě začal střílet po přibíhajících nepřátelích. Prvních několik šlo k zemi, ale pořád přibíhali další. "Měli bychom ustoupit, ale nemůžu ji tu nechat, sakra." přemýšlel Tommyther a podíval se na ležící Lindit a vedle Demonka, který se mu snažil s obranou pomoci.
Amaranthes měla trochu na trashera vztek. "Paličák jeden, nemůže pochopit, že prostě potřebujeme pevné vedení," ohlédla se na Hell, Chaosse a Wizard. "A s touhle sebrankou určitě něco vymyslím," pomyslela si Am. "Hlavně mít na očích Helloweenku, bůhví co si ta můra myslí,"Kam vlastně ideme?" zeptala se najednou Himawari, na kterou Am zapomněla a zdála se jí i nejspolehlivější. "Ještě nevím, ale doufám, že najdeme brzo někoho od nás nebo že se alespoň dostaneme ven," usmála se na ní.
Jeden z nepřátel vystřelil a Tommy schytal kulku do ramene. Nevšímal si toho, věděl, že pokud přestane střílet, nepřátelé se dostanou dostatečně blízko, aby ho i Lindit bez problému zabili. Poraněná noha, kterou mu zranili v předchozí bitvě o sobě dala vědět. Sprint ke kulometu jí moc neprospěl. Tommyther ale nemyslel na bolest, soustředil se jen na svůj kulomet, který držel nepřátele dostatečně daleko. Na zemi leželo asi dvacet mrtvých nebo raněných hoperů. V okolí jich ale bylo ještě nejméně třicet naživu...
Little s Ersie si celkem rozuměly a celou hodinu se bavily zatímco Maggot s Fobosem řešili co a jak. "No, tak já osobně bych čekal. Dan a ostatní jsou dost dobrý na to, aby se odsud dostali, když jsme to zvládli my," řekl Fobos rázně. "Uvažuješ i o popravě nebo zraněných?" zeptala se Maggot. "Moc ne," ušklíbl se Fobos a zpozorněl. Najednou k nim doběhla Cudla. Sotva popadala dech. "Tommyther…s Lindit a Demonkem…potřebují pomoct…jsou v obležení…a poslali mě pro pomoc…pohněte, než bude pozdě…támhletím směrem…trefíte tam…" "Jdeme!" vykřikl bez myšlení Fobos a s Maggot a Ersie běželi tam, kam Cudla ukazovala. Little pomáhala Cudle na nohy.
Otevřel jsem dveře před sebou, nakoukl dovnitř a zavřel. "Tak tudy ne," pronesl jsem. "Co?" divil se Metal. "Asi hlavní místnost," řekl jsem a otáčel se k odchodu. "Jo, tak!" vykřikl se Metal. "A co s tím?" divil se a díval se na mě. "Mein Gott!" vykřikl po minutě a rozběhl se zpátky. Ostatní jsme ho následovali. "Tudy doleva!" křičela Sharon a navigovala.
Asi po pěti minutách jsme se zastavili a nabírali dech. "To byl zase nápad," pronesla otráveně Violet. "Nemusela jsi jít s námi," ohradil jsem se. "Já vím," sykla Violet a sedla na zem. "A?" ptala se Sharon. "Co a??" vyjekla Violet. "Proč teda jdeš s náma?" divil se Knight. "A kam asi mám jít?" vystarrtovala po něm Violet. "Jsem pro ně nepřítel stejně jako vy," "Tak klid," vmísil jsem se do toho. "Jestli nás zase chytí, tak všichni zemřeme," "Ticho!" ukončil to Knight "Někdo sem jde,"
Tommytherovi zbývala asi čtvrtina munice. Petr už byl mimo taky a Tommy ani nevěděl, co přesně se stalo. Náhle se objevilo jakési pásové monstrum lehce připomínající tank. Tommy se na něj zaměřil, ale náboje kulometu se jen neškodně odrážely. Pak si všimnul raketometu za sebou. Popadl ho a vystřelil. Tank explodoval a výbuch vzal do pekel i několik hoperů kryjících se za obrněnou bestií. Tommy se pousmál, zahodil raketomet a pokračoval v palbě z kulometu. Náhle mu munice došla."A kurva." řekl si a začal ustupovat směrem k ležícím. "Nemá munici, deme na něj!" zaslechl nějakého hopera. Po několika vteřinách už několik hoperů přeskakovalo kryt. Tommy střílel ze svého automatu a zabil několik prvních. Všiml si, jak několik hoperů míří k Lindit, ale všechny jeho zásobníky už byly prázdné. "Ještě pistole," řekl si. Popadl dvě devítky, přeskočil svůj kryt a vyběhl směrem k Lindit, a pravděpodobně velitel hoperů na ni mířil. Tommy sejmul několik hoperů kolem něj a vrhl se na něj, shodil ho k zemi a vyrazil mu jednou rukou zbraň z ruky, zatímco druhou mu zarazil nůž do krku. všiml si nedalekého vyvráceného stromu, za kterým by se dalo schovat. Schoval jednu z pistolí a chytil Lindit za ruku a táhl ji ke krytu. Střelbou z první zbraně od sebe držel dotěrné hopery, kterých ještě pořád docela dost. Skryl dívku za stromem a zahájil palbu z obou pistolí.
Fobos vedl svou skupinku zachránců k danému místu. Byla slyšet stále hlasitější střelba. Doběhli až skoro k místu a viděli co se děje. Na Tommyho a raněnou Lindit vyběhla poslední skupina hoperů. Tommy ji bránil vlastním tělem, ale nepřátel bylo moc. Kulka ho zasáhla do břicha, on se skrčil a jeden z hoperů ho zasáhl přímo do hlavy. "Nééééééé." zakřičel Fobos, přiběhl ke střelci a trefil ho do stehna. Ostatní postříleli zbytek hoperů. Fobos vzal nůž a šel s ním k postřelenému vrahovi. "Nezabíjete mě." prosil o milost. "Žádnou milost! Tohle, ty basrarde, je za Tommyho!" křikl, kopl ho vší silou do slabin a po chvíli ukončil jeho bolest kulkou ho hlavy . " Lindit naštěstí žije, ale je na tom špatně, musíme ji zachránit, aby Tommyho snaha nebyla zbytečná."řekla Maggot se slzami v očích...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 L L | 1. dubna 2014 v 18:23 | Reagovat

Já nemůžu z těch časů přidání XD

2 devildan devildan | 1. dubna 2014 v 21:29 | Reagovat

[1]: Co je s nima?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama