Naděje

24. března 2014 v 19:37 | DevilDan |  This Is WAR
"Víte, že támhle je okýnko...," zamyslel se Knight a díval se na zeď. Asi tři metry nad zemí bylo okno. "Nevíme," podivil se Metal a vstal. "Sharono, pojď, vysadíme tě," mrkl na Shar Knight a šel blíž. "Proč já???" vyjekla Sharon. "Jsi z nás nejlehčí," mrkl na ní Metal a bylo to poprvé, co jsem ho viděl jinde než u dveří. "Tak jo," povzechla si Sharon.
"Tak co vidíš?" ptal se Knight po chvíli. "Nic," řekla Sharon. "Ne, počkej," "No, já čekám, vždyť tě držím," řekl Knight. "Pár hoperů se už vzbudilo taky,"hlásila Sharon. "Ale nejdou sem, jen do nějakýho skladu," Sharon seskočila na zem a dívala se na nás. "Co je? Čekali jste něco zajímavějšího?" "Ne, jen záživnějšího," povzechl si Metal. "Já chci véééééééén!" Hlavou bouchl do zdi. Chvíli bylo ticho než bouchl znova. "Je to dutý," "Jen jestli nejsi dutej ty," pronesla Violet. "Ne, má pravdu," Knight do zdi praštil rukou. "Je to dutý," zopakoval a díval se na mě. "Někde tu byla ta Violetina dýka," vzpomněl jsem si a hledal jsem po kapsách a hadrech poházených po místnosti. Violet na nás koukala a klepala si na čelo. "Jste magoři? Proč by tu byla dutá zeď?" Našel jsem dýku a zabodl do zdi. Halabala jsem objel tvar obdélníku, ale Violet dál mlela svou. Náhle ztichla. "Ono je to fakt dutý!!" vykřikla. "To sis všimla brzo," kroutil hlavou Metal. "Co tam je?" cpala se blíž Sharon. "Plánek," řekl Metal a prohlížel si kus papíru. "A já se lekla, že toaleťák...," pronesla otrávená Sharon. "Já myslela, že se už konečně hneme z místa!" Sharon padla na zem s hlavou v dlaních a plakala. "No ták, bude dobře," utěšoval ji Metal a málem ji nechal použít starý papír jako kapesník. "Hele!" vykřikl Knight a něco mi podával. "Zrezivělej klíč," řekl jsem a Sharon s Metalem otočili hlavy. "Jako fakt?!" zeptali se sborně. "Jo, ale jakou máme pravděpodobnost, že hopeři nevyměnili klíč? Přeci jenom až tak blbí nejsou a jesli jim už někdo utekl..." "Mohl bys přestat kecat a zkusit to!" vyjela po mě Violet, takže nezbývalo nic jiného než dojít ke dveřím a zkus odemknout. Všichni napjatě očekávali, co bude.
"Ta chodba je nekonečná!" stěžoval si Chaoss a v rukách stále nesl rámeček s mapkou, kterou sebral ze zdi. Třásly se mu ruce a šel věrně za trasherem, i přesto že ani on nevěděl, kam jdou. "Ukaž mi tu mapu," rozkázal trasher. "Co je tohle?" Jeho prst přistál na dveřích, ke kterým se blížili. "Netuším, ale třeba jen nějaký sklady," napadlo Chaosse. "Vyzkoušíme to," ušklíbl se trasher a pokračoval v pochodu.
"Co s ní?" ozývaly se náhle hlasy. "Schovat!" vykřikl trasher a rozhlížel se kolem. "Není kam, šéfe," přiznal Chaoss a leknutím upusil rámeček. Sklo v jeho výplni se rozbilo. Náhle všechno utichlo, i hlasy. "Odkud to šlo?" zeptal se Chaoss po chvíli. "Támhle!" vykřikl trasher a s nabitou pistolí vykopl dveře a dostal se dovnitř. "Ruce vzhůru, zmetci!" Oba hopeři v místnosti poslušně zvedli ruce a jenco ustoupili, odkryli za sebou svou kořist. Mladou dívku. "Ke zdi!" vykřikl Trasher a pořád na ně mířil. "Co to má znamenat?" vykoktal jeden z nich. "Tohle je přepadení! Co máte v plánu?" "Vlastně nic," ušklíbl se hoper. "Teď jsme přijeli s tou zajatkyní," Trasher kývl na Chaosse. Ten přiběhl k dívce a sundal ji roubík z pusy i pásku z očí. Asi pět minut se díval do jejích očí než ho vyrušil Trasher. "Hele, Romeo, koukej se ji napřed zeptat, co je zač. Nepovedu sebou nějakou direktionerskou děvku," a dál mířil na hopery. "Kdo jsi?" zeptal se Chaoss okouzleně. "Elis, Wizard," odpovídala pomalu dívka a cítila nejistotu ze všech kluků v místnosti. "A dál?" ozval se trasher. "Sbírala jsem rulík poblíž naší vísky, když mě chytili támhle ti. Říkali, že prý všichni BVB army musí jít s nimi a já prý jsem jasná BVB army a čarodějka k tomu," Elis se dívala do země a neopětovala ničí pohled. "A co seš teda?" "Ano, jsem členka BVB army, měli pravdu," kývla dlouhovláska a prosebně se dívala na Chaosse. "Můžu?" otázal se Chaoss Trashera a poté ji odpoutal ruce z pout. "Svažte ty dva šašky a odzbrojte," velel Trash. Ona mladí poslechli a z místnosti tedy vycházeli tři odzbrojení Waristé.
Jediný, kdo se tvářil trošku pozitivně byl Demonek, i když i ten nabíral na pesimismu. Ostatní se vlekli spíše jako zombie a nikdo nedoufal, že se jejich mise podaří. "Kam že to jdeme?" zeptal se najednou Tommy. "Musíme najít ostatní," řekla Am. "Zvlášť Metala, Dana a Sharon, ty zřejmě chtějí popravit," "Jo, rozumím," kývl Tommy a dál pomáhal jít zraněné Lindit. "Hele, tohle bude na dlouho," ozval se najednou Demonek. "Nemůžeme se rozdělit?" "Proč?" zeptala se Lia. "My s Lindit jdeme moc pomalu, nestíháme," vysvětloval Demon. "Má pravdu," souhlasila Čudla. "Tak jak?" zeptala se Lia. "Já s nimi půjdu jako doprovod," nabídla se Cudla. "Já taky," přidala se Nat. "Tak jo, když se nesejdeme u hlavní cely, tak venku mimo tábor," souhlasila Am.
Netrvalo dlouho a Am, Hell, Lia, Himawari a Wamp se ztratily ostatním z dohledu. "Doufám, že nemáme stanovený čas srazu," pronesla Cudla a svírala zbraň, kterou si půjčil od hoperů. "Nemáme," řekl Tommy rázně a dál podpíral Lindit. "Já vím, že jsem kráva. Se tu nechám zranit a pak akorát zdržuju, promiňte," "To je dobrý," uklidňovala ji Nat. Jejich klid ovšem přerušil výstřel. "Stůjte!" ozvalo se a všichni ztuhli. "A do prdele," pronesl Demonek, který se radši ani nepodíval za sebe. "To není dobrý. To vůbec není dobrý. To je totiž špatný!" vykřikla Cudla a mířila na hopery. "Jděte, my je zdržíme," rozhodla Natasha a sřílela taky. "Dobře" souhlasil Tommy.
Vzduch byl plný výstřelů a výkřiků a i když to Tommy nesledoval najednou se od něj odpojil Demon. "Ty vole, kam jdeš?" vykřikl za ním a ani Lindit nevěděla, co se děje. Cudlinkaja to věděla moc dobře. Její spolubojovnice byla v pěkné kaši, obklíčená a bez šance, že uteče. "Pomoc!" křičela. "Kde je?" zeptal se Demonek Cudly, která nevěděla, co má dělat. "Támhle," ukázala dopředu a pořád se ozývaly výstřely z Natashiny pistole. Pár hoperů zemřelo nebo bylo zraněno, ale pořád jich tu bylo dost a chudák holka byla téměř zajata. Cudla předala zbraň Demonovi, protože sama nebyla už schopná dál sřílet. "Pomoc!" vykřikla Natasha náhle a zahleděla se do jeho očí. Prosebný výraz mluvil za všechno "Nechci být zajatá...pomozte mi" Cudla i Demonek se ohlédli za sebe, ale Tommy s Lindit byli daleko. Ozval se výkřik a hopeři chtěli zřejmě Natashu zabít nebo odvézt "Né!" "Střílej na támhle toho," ukázala Cudla na jediného v čepici "Vypadá jako jejich šéf," Demonek namířil a potom bylo ticho. Cudla začala křičet a zbraň, ze které se střílelo dopadla na zem stejně jako mrtvé tělo jejich spolubojovnice. Cudla se otáčela k hoperům zády, aby neviděli její slzy a opírala se o Demona. Ten byl v šoku...
Chaoss s nalezenkyní se pomalu šourali za Trasherem, který v pozoru šel po chodbě. Náhle se zastavil. "Mohli byste vy dva hejbnout zadkama?! Nevzali jsme ji sebou jen abys s ní koketoval, tak se hni!" vykřikl a pošťouchnul Wizard hlavní, aby šla dopředu. "A jdeme," Také že šli. Rockerka se občas ohlédla dozadu a nikdo by nepřehlédl jiskření na obou stranách. Traher jej ignoroval ve jménu ochrany skupinky. Náhle se ozval šramot klíče v zámku. Kluci ihned připravili zbraně a Wizard se schovala za ně. Dveře se otevřely a dovnitř místo hoperů vtrhla Am se svou skupinou. "Co vy tady?" zeptal se Chaoss zmateně. "Utekli jsme," začala Lia "Akorát Tommy, Demonek, Cudla a Nat doprovázejí poraněnou Lindit, nemůže chodit," "A co ostatní?" zeptal se Chaoss. "Víme jen to, že Dan, Metal a Sharon byli označeni jako vedoucí tým a jsou někde vězněni s Violet," řekla Wamp. "Viděli jsme sice jejich plány, ale nic moc tam není. Zřejmě pár z nás popraví a ostatní buď zabijou nebo nechají jako zajatce, těžko říct," "Kto je to?" zeptala se najednou Himawari, když zpozorovala nového člena. "Našli jsme ji tady, zajali ji hopeři, je neškodná," pronesl Trasher. "Čo si zač?" "Jsem členka BVB army, jedna z vás, dá se říci," odpověděla Wizard. "A hovoria tí?" "Wizard" To všem stačilo. Jméno a hudba. "Tak bychom mohli vyrazit, ne?" zeptala se Am. "Kam?" zeptal se Chaoss "Původně jsme chtěli zachránit vás, ale jak vidím vy jste tady a zdraví," "Musíme najít zbytek naší skupiny a ostatní, co jsme ještě za tu dobu neviděli," řekla Am a postavila se do čela vedení. To se zřejmě ale moc nezamlouvalo Trasherovi
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chaoss chaoss | 24. března 2014 v 20:56 | Reagovat

Super, už sems e bál že ta povídka nadobro skončí protože ji rád čtu :) asi si ji přečtu od začátku :)

2 devildan devildan | 24. března 2014 v 21:32 | Reagovat

[1]: Neskončí...jen nevím, kdy bude další díl

3 Lia Lia | 25. března 2014 v 7:51 | Reagovat

Bože...díky! =D

4 devildan devildan | 25. března 2014 v 13:10 | Reagovat

[3]: Žádnýho Boha tu nevidím...

5 wam-pirka wam-pirka | 26. března 2014 v 19:38 | Reagovat

A zase mě něco bude zdržovat od úkolů...

6 devildan devildan | 26. března 2014 v 19:47 | Reagovat

[5]: njn já jsem hodně zlej tvor (berte to s vtipem)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama