Duben 2014

Obrana

28. dubna 2014 v 19:38 | DevilDan |  This Is WAR
Čekali jsme. Zase začalo pršet takže jsme se před brami střídali v pláštěnkách. "Je zima," klepala se Cudla zatímco L vyšplhala na ještě nedokončenou věž a sledovala dalekohledem okolí. "A nikde nikdo," řekla po chvíli a Cudla dál drkotala zuby. "Se jdi s někým vyměnit," řekla ji Lia a slezla. "Ne, to ne, to je dobrý," bránila se Cudla. "Jak chceš," pokrčila rameny Lia a nandala si spadlou kapuci.
"Vstávej!" začala zuřit Wamp a dala Metalovi facku. "Co-co to-toto?" Metal se vyděšeně díval po všech kolem. "Svaž ho," nakázala Am Demonovi. "Co?!" vykřikl Metal. "Co jsem jako proved'?" "Utekl jsi, ukradl zbraně, napadl Trashera a teď zaútočil na Hopery. Dál nevím," sčítala Wamp. "Já myslím, že to zdaleka stačí," dodal Demonek.
"Takže tu jako budeme čekat jak myši v díře?" zeptala se naštvaně Sharon. "To nikdy nikdo neřekl," namítl trasher. "Ne? A dělá někdo něco?" "Chybí zbraně," vmísil se do debaty Chaoss. "Nemusíme se jim naservírovat jak prase na porážku," "Lepší než čekat než příjdou," namítla Sharon. "Strategický plán by mohl být takovýhle," začal jsem a Sharon se na mě vážně podívala. "Musíme vylákat většinu Hoperů sem, kde zůstane většina lidí a bude bránit osadu. Několik vybraných pak pronikne k Hoperům a obsadí to tam," "Když nepočítám Metala, tak 16, sedmnáctá by byla Ersie, ale ta se zúčastnit nemůže," "To je málo," pronesl Knight. "Víme," komentoval Trasher. "Pokud můžu...," zvedla se Elis. "Dal by se využít i les jako spojenec," "A to?" otázal se Trasher, "Dají se vyhloubit jamky, kde si zlomí nohy nebo rovnou se propadnou, sítě, lovecká oka a tak," povídala Elis, "Je málo času, Dane," šuškal Trasher. "Já bych souhlasil," kýval hlavou Knight. "Než to připravíme, tak na nás zaútočí!" protestoval Trasher, "Neví zřejmě, kde se ukrýváme jinak by zaútočili a pokud jsme je sem s Fobosem nepřivedli, tak alespoň dva dny pořád máme," řekl jsem. "Takže?" zeptal se nedočkavě Chaoss. "Lindit, prohledej budovy a najdi všechny sítě a lana, pomůže ti Elis. Chaossi, Trashere vy dva sežeňte lopaty. Little s Himawari nanosí větve a listí," řekl jsem. "Knighte, ty sežeň místo, kam můžeme potom zavřít Metala, nebude sabotovat tohle," "Jasně," kývl Knight.
Am šla první a vedla sebou i spoutaného Metala, kterému se tato pozice velice nelíbila. "Ale to počasí tu teď hrozné," řekla Wamp. "Občas pršet musí," namítl Demonek. "Jasně, no, ale v jakej čas vždycky, ach jo, už abychom byli doma," povzdechla si Wamp a popoběhla dopředu.
Liadesque s Čudlou je zahlédli dřív než se dostali až k bráně a otevřeli. "Hurá!" jásala L a brala od Wamp kradené jídlo. "A zbraně?" zeptala se. "Nejsou," řekla Am "ale máme Metala," ten se jen zamračil a neřekl ani slovo. "Zeptám se Dana, co s ním," řekla Čudla a rychle utíkala do tepla.
Za chvíli přišel Knight: "Pojď se mnou," řekl a odváděl ho pryč. "Co to jako má být?" zeptal se ho, když došli k jedné z opuštěných budov. "Máš mě taky za zrádce?" "Hele, já nevím, co se ti motá v palici a čeho seš ještě schopnej, ale prostě budeš tady než někdo rozhodne, že můžeš mezi nás a že jsi už v pořádku," řekl Knight a rozvazoval mu ruce. "A rovnou tě varuju, že pokus o útěk nebo další nesmyslná věc to jenom zhorší," "Hm," Metal jenom zabručel a sedl si nejbližší stoličku.
Jenco jsme se trochu vyspali, začali se všichni věnovat svým úkolům. Kdo mohl tak kopal. L lezla po stromech a upevňovala lana zatímco se Maggot snažila rozmotat zamotané sítě. Knight byl tohoto ruchu ušetřen, protože stepoval před budovou, kde měl Metal domácí vězení. Kolem oběda už Elis s Lindit pokládaly na jámy větve a snažily se je zamaskovat, co nejlépe to šlo. Chaoss si mezi pár stromů za chytil tenoučké lanko propojené se zvonkem, který se dle jeho komentáře měl rozezvonit až se někdo dotkne téměř neviditelného provázku. "Bude to znamení," usmál se. "Koho vlastně pošleme do osady?" zeptala se Amaranthes. "Hlásí se někdo?" zeptal jsem se. "Já bych i šla," ozvala se Lia. "Chaossi, Lindit, půjdete s ní," zavelela Am rázně. "Za kuchyní je trošku porušený plot," ozval se Fobos. "Tudy se bude moct utéct až tu budou řádit," "Dobrý nápad," přitakala Lia.
Podle většiny lidí tohle byla poslední noc, co jsme se mohli dobře vyspat a hlavně s klidem v duši. Amarathes sice byla názoru, že bychom měli zaútočit první, ale s ostatními jsme se shodli, že prostě počkáme. Brzy ráno se Himawari šla podívat do okolí. Vrátila se do půlhodiny. "Sú na ceste," řekla a dívala se po ostatních. "Takže je to jasné," řekl Trasher. "Lindit, Lia a Chaoss se všichni ozbrojí," řekl jsem. "Ostatní do skupinek a ať je v každé alespoň jedna střelná zbraň. Zbytek se hold ozbrojí noži," "Fobosi, Wamp, vy dva na věž," řekl Trasher. "Co vim jste byli jedni z nejlepších střelců," "Doneste nějakej nůž i Metalovi," rozhodla Am. "kdyby na něj zaútočili, tak ať není úplně bezbrannej, pořád je náš," Knight kývl a běžel k Metalovi.
"Na," řekl a hodil před něj jednu z dýk. "Na co?" zeptal se Metal. "Na obranu," odpověděl Knight. "To mě tu jako necháte?" zděsil se Metal. "Jo, všichni se bojí, abys nevyvedl nějakou kravinu, ale Amaranthes rozhodla, že je blbý tě tu nechávat bezbranného," "Chci taky bojovat!" vykřikl Metal. "To ale nezáleží na mě," řekl Knight. "Tak to vyřiď Danovi nebo Trasherovi. Tomu vlastně radši ne," "Metale, ne," zarazil ho Knight a Metal vstal. "Já tu nechcípnu jako krysa jenom protože jsem neuposlech jedno jediný pravidlo!" "Uklidni se," couval Knight ke dveřím.
"Pasti můžou odrovnat tak 20% hoperů, řekla bych," poznamenala Elis po delší debatě na téma co a jak. "Nedával bych tomu až takové šance," pronesl Trasher. "Přeci jenom je to na rychlo," "Ale vyzkoušení," mrkla na něj Am. "Našel jsem tu i pastičky na zvěř," řekl Fobos. "L sice protestovala, ale i tak jsem je v okolí nakladl," "To je fajn," kývnul jsem a Lia se opravdu mračila. "Ty se připrav ať můžete utéct," "Jasně, jasně," řekla otráveně a šla za svým týmem.
"Knighte?" Demonek byl vyslán, aby došel pro Knighta, kterému to podezřele trvalo. Kluci se mezitím v Metalově svrubu rvali. Nešlo určit, kdo si začal nebo kdo vyhrává. Oba se váleli na zemi a chtěli tomu druhému rozbít hubu. Oba vlastně už i krváceli. "Můžete toho nechat?!" "Né!" vykřikl Metal zrovna, co ho Demon chytl za mikinu na šíji a chtěl odtrhnout od Knighta. "Sakra!" vykřikl Knight, když se dostal z jeho sevření a postavil na nohy. V tu chvíli už bylo Metalovi jedno koho mládí a pěstí dostal i Petr. "Co se to tu děje, vy idioti!" vykřikla Sharon, která slyšela křik. "Nic," oprášil se Knight a utíral do rukávu krev ze rtu. "Jen přátelská bitka," poznamenal Demonek a vyšel z místnosti. Knight se ještě jednou podíval na Metala a šel taky. Sharon zamkla a celou dobu nechápala, co se dělo.
Byla to už asi hodina od doby, co Him hlásila jejich útok a už je v dáli opravdu Fobos zaznamenal. "Měl jsem vás rád, bratři a sestry," pronesl. "Prosím tě, neříkej, že věříš, že dneska umřeme!" komentovala jeho pesimismus Lia. "Neumřeme! Budeme věční!" křičela a odváděla si Chaosse s Lindit. "Veľa šťastia," pronesla za nimi Himawari.
Hopeři se se řevem začali hrnout z křoví. Někteří zakopávali o kamení, větvě, jiným opravdu noha spadla do připravené jámy. Jiné stříleli Fobos s Wamp na strážní věži. Pár z nich padlo na zem v bolestech, když šlápli na železnou past. Někteřím se, ale podařilo tento labyrint projít a dostali se až k bráně. "Zpevnit!" křičela Amaranthes, ale v tom hluku ji nebylo moc slyšet. Knight s Demonkem se rozběhli k bráně, ale pozdě. Už tu byla skulinka, kterou se dostávali dovnitř. Dobře ozbrojený Knight střílel koho jen mohl a bylo mu jedno kam, takže někdo dostal ránu do hlavy jiný jen do nohy. Tak či tak, obě varianty útočníky zpomalili takže se dovnitř vždycky dostali tak dva až tří hopeři, které v klidu sejmul někdo uvnitř.
Lia, Lindit a Chaoss běželi lesem a snažili se nechytnout do vlastních pastí nebo jiných nástrah lesa. "Co vlastně máme udělat?" zeptala se Lindit. "Obsadit osadu," ozval se Chaoss a málem zakopl o špatně položenou větev. "Jo, to zní lehce, no," komentovala Lindit a stále byla ještě pomalejší než její parťáci kvůli nedávné zraněné noze.
"Ta jejich muzika je prostě děsná!" řval Trasher a Čudla jen kývla. "Hoří...," ozval se Demon za mnou. "Tak něco dělej!" "Já? Eh...," Petr se zarazil stejně jako Čudla, která zřejmě dostala větší strach než měla na začátku. "Co je? Jedna budova nás nezničí," divil jsem se Petrově výrazu. "No, to je ten Metalův bejvák," vykoktal Demon. "To si děláš srandu, že jo?" zeptala se Čudla. "Kéž by..." pronesl Demonek.
U hlavních vrat byl boj bez jediné pauzy. Fobos s Wamp dál sráželi ty, co se ještě nestali dovnitř. Ostatní ničil Knight přímo u vchodu. Nedaleko byla i Himawari s Sharon jenž doráželi ty, co se zranění dostali dál než měli noži. Amaranthes je brala střelivem. "Nechci být špatný prorok, ale jestli se do hodiny, nejpozději do dvou nestane zázrak tak je po nás," "I tak se nenecháme tak snadno zabít," pronesla Sharon, když jeden padal na zem po zásahu Himawarininy dýky. "Má pravdu," přitakala.
Little už přiběhla s kbelíkem vody a chtěla plameny hasit. "To nemá cenu, Little!" řval jsem na ni. "Jdi od toho!" "Ho necháme shořet, ne?" zeptal se Trasher. "Chytla i střecha skladu zbraní," hlásila Čudla. "Do prdele," pronesl Trasher. "Delěj, kurva, něco, ne?!" vykřikl na mě. "Já? Tak hněte zadkama a začněte, co jde vyndavat a někdo musí pro Metala," řekl jsem naštvaně. "Jdu pro zbraně," ozval se Trasher rázně. "Holky, pojďte se mnou, nějakej Metal nám stejně může být u prdele," "To si děláš srandu?!" "Ne, to myslím vážně," mrkl na mě Trasher při běhu ke skladu. "Trashere!" křičel jsem za ním.
"Maggot!" křičela Wamp. "Nejsou náboje!" "Čekejte!" odpověděla Magg a s Elis se rozběhla směrem do středu pevnosti. I tady už Hopeři řádili. "To je fakt zlej sen!" vykřikla Elis. "Támhle někdo je!" vykřikla Maggot a běželi k nám. "Co se to tu...," Obě si to dokázaly domyslet samy. "Na co proboha čekáte?" zeptala se Elis. "Ty dveře jsou celkem pevný a klíče má Knight," řekl Demon. "Takže je necháte shořet," "Jak je?" zeptal se Demon. "Útočí nám na ošetřovnu a tam je Ersie," řekla Maggot. "A vy tu děláte co?" zeptal jsem se jí. "Jdeme Fobosovi a Wamp pro náboje, ale skladiště koukám hoří taky. Tohle je děsný, necháte chlapi bez dozoru a všechno je v prdeli," rozčilovala se Maggot. "Dobře, Maggot s Elis, jděte za Trasherem, on vám nějaké náboje dá. Demone ty pro Ersie a já kouknu, co se dá dělat tu," "To zní rozumně," kývla Maggot a běžela za Trasherem.
L se už dostávala do známého vchodu k Hoperům. "Ti idioti to tu taky už mohli zabezpečit," posmívala se. "Buď za to ráda," usmál se Chaoss. "A teď kudy?" zeptala se Lindit. "Tudy!" zavelela Lia a rozběhla se po chodbě. Museli k hlavnímu hoperovi. Divili se akorát tomu, že všude bylo celkem ticho. "Myslíš, že všichni útočí na naše?" zeptala se Lindit. "Pro nás by to bylo hodně dobře, pro ně už ne," řekla Lia a hledala vhodné dveře.
Přiběhl jsem k dveřím od Metalovi hořící budovi. Dveře byly opravdu na vyražení moc silné a Knight byl u vchodu, což bylo moc daleko na to, abych se k němu vracel a ptal se kam dal klíč. Muselo se jednat. Všiml jsem si, že Little nechala opodál kýbl naplněný vodou. "Okno," napadlo mě zatímco Čudla běhala sem a tam s municí, lany nebo zbraněmi. Z okenní tabulky popadalo sklo po hodu větším kamenem. Podíval jsem se dovnitř a měl štěstí, protože Metal ležel v dost dobré vzdálenosti, na kterou ho mohla zasáhnout voda z kýble. S kašlem se probral a koukal po okolí. "Dělej! Pojď sem!" Metal se zděšeně vyškrábal na nohy a běžel k oknu. S námahou, ale přece se oknem dostal ven. Ozbrojil jsem ho a zatímco se stále díval s podivem, řekl jsem: "Jdi za ostatníma k bráně, kdyby byl někdo proti, tak řekni, že tě posílám," Metal kývl a beze slova utekl.
Traher s holkama zatím vytahali co se dalo než se střecha budovy zřítila a pohřbila zbytky. Naštěstí, ale ne žádného člověka. Za chvíli sem Demon pomohl dobelhat se Ersie. "Co teĎ?" zeptala se Little. "Little, ty tu zůstaneš s Ersie a budete hlídat zásoby. Ostatní musíme pomoct v obraně," řekl jsem.

Hopeří útok

21. dubna 2014 v 18:28 | DevilDan |  This Is WAR
Nikomu se vstávat nechtělo. Sice už svítilo slunko, ale déšť vytvořil po zemi kaluže a bláto. Strážní věž byla na kusy a práce zabere určitě tak týden. To hádal Knight, který šel škody zkontrolovat společně s Ersie. "A jeden strom za branami spadl," hlásil. "Jinak je to v pohodě," L měla pár modřin a stále se na mě mračila, když jsem šel kolem. "A teď co?" zeptala se Amaranthes. "Budeme plánovat útok na Hopery nebo opravy?" "Všechno je riskantní," pronesl trasher. "Když nezaútočíme, zaútočí oni a s dvěma mrzáky v táboře a skoro beze zbraní neubráníme nic, ještě ke všemu jsme bez místa pro střelbu," "Ty mrzáky si odpusť," řekl jsem. "Mluvil jsem s Little, i Lindit je na tom už podstatně lépe," "Tak i tak jsme oslabeni," ušklíbl se Trasher. "Ale co navrhuješ?" zeptala se Am znova. Trasher se rozhlédl kolem. "Opravíme to tu," řekl po chvíli mlčení. "Myslím, že je nás tu dost," řekl jsem, "Někdo si může udělat ještě procházku po okolí a hledat. Hodí se všechno, jídlo i zbraně," řekl jsem. "Já půjdu," ozvala se Ersie. "A vezmu sebou Elis a Little. Stejně by vám tu nebyly moc platné a Elis to tu zná taky," "Dobře," kývla na ní Am.
Chaoss prolezl celý sklad než našel nějaké náředí, ale nakonec našel. Spadlý strom kousek od hlavní brány pomohl s nedostatkem dřeva takže se Fobos dal do osekávání větví. Wamp se Sharon uklízeli nanesený bordel po celé osadě a odnášely i úlomky z věže, které již nikdo potřebovat nebude. Amaranthes byla nejvíc nervózní z Metala. "Ten něco provede," mumlala si pro sebe. "Co by provedl?" zeptal jsem se. "Nemá zbraně ani klíč," "Od tý doby, co zemřel Tommy je prostě divnej, já vím každého to sebere ani já nejsem nejšťastnější, že je i s Natashou pryč, ale já nemám až takovou touhu po pomstě," "Není blbej, aby se bez zbraní vydal na Hopery a zná náš plán," "A ten je?" otázala se Am. "Obrnit se a pak až zaútočit," řekl jsem, "Dane, ještě něco mě napadlo," zastavila mě Am. "Co?" "Hopeři mají zbraní i jídla dost. Fobos s Maggot i vlastně nějaký ten jejich sklad našli, možná by nebylo tak špatné, tam vyslat někoho, kdo je trošku vykrade," mluvila Amaranthes. "To špatný nápad není, ale bude to chtít hodně opatrnosti," řekl jsem. "Sežeň lidi," rozkázal jsem a odešel.
Melal opravdu jen chodil po osadě a nakukoval okýnky do budov. "Kam to jen mohli dát?" přemýšlel a hledal dál. "Hele, neulejvej se tu a pojď nám pomoc!" zakřičel na něj Knight z dálky. "Nech mě bejt," odsekl Metal. Knight přiběhl blíž. "To ses dneska blbě vyspal nebo co?" ptal se nechápavě Knight. "Ne," odpovídal Metal a nevšímal si ho. "Hele, nás všechny sere tolik smrtí v jednom dnu, ale co naděláme?" "Můžeme se pomstít, copak to nechápeš, Knighte?" obrátil se na něj Metal. "Řekni mi, kam dali zbraně a udělám to. Stejně chci umřít v boji a ne jako krysa zalezlá v bahně!" křičel Metal. "Ne, počkej, přece," zarazil ho Knight. "Klíč si stejně střídají Am, Dan a Trasher, nedaj ti ho," "Všechno se dá vykrást, vypáčit," odsekával Metal. "Ne, kámo, tohle neuděláš," "Proč?" "Vyrazíme na ně, ale nemůžeme riskovat ztrátu dalších lidí, zbláznil ses či co? A stejně ani nevíš, kdo Tommyho přesně zabil!" "Mě to neva, zabiju jejich bosse a bude," usmál se Metal. "Ale já ti to nedovolím," řekl Knight rázně. "Pojď nám pomoct, čím rychleji to bude tím rychleji se pomstíš," "Ne, Knighte," odsekl naposledy Metal. "Jsi už zrádcem taky?" optal se Knight. "Nejsem, ale nemusím poslouchat všechno, co si přeje Trasher nebo Dan s Am," "V tom případě, ale moc dlouho asi jako tým nezůstaneme," zesmutněl Knight. "Nejsme tým," pronesl Metal a rozběhl se k budově naproti.
Knight se vrátil na pracoviště. "Vypadá to hodně bledě," "Proč?" zeptala se Lia. "Metal se zbláznil a chce pomstít Tommyho," "Jo, to víme, že blbne," řekla Lia klidně. "Hlavně aŤ se nehlásí do tý noční akce," ušklíbla se a podávala Himawari kladivo. "Do jaký akce?" zeptal se Knight. "Am chce vykrást Hopery," řekla Lia a hledala v blátě spadlý hřebík. "Aha, tak to není nic pro Metala,"
"Ticho!" vykřikla Ersie a srazila Little i Elis k zemi. Schované za kapradím sledovali tři Hopery v zelených maskovacích teplákách. "Tady jsou akorát ti zasraní komáři a ne Metalisti!" rozčiloval se ten jeden. "Kušuj!" rozčílil se druhý. "Šéf nám dal rozkaz prohledat les, kam jinam by asi jinam zmizeli?" "Třeba je už něco zabilo. Prý jsou tu vlci," ozval se ten třetí, který prohledával křoví okolo nich. "Musíme pryč," šeptla Little a kývala směrem nalevo, kam bylo možné se proplazit.
Metala už stálé hledání nebavilo, posadil se na lavičku u srubu a pozoroval dění u brány. Všichni pracovali jako mravenečci. "Nudáááááá," protáhl se Metal a pak zpozoroval Trashera. "Tak támhle," pomyslel si Metal a vyrazil za ním. "Potřebuju zbraň," "Plácačky na mouchy jsou v kuchyni," pronesl otráveně trasher a dal ruku v pěst, když si všiml, že Metal zírá na klíč. "Nechci zabíjet mouchy, kurva! ale hopery!" "Hm, a víš o tom, že na Hopery se půjde až bude tábor v pořádku?" zeptal se Trasher a zabouchl odemknuté dveře. "No, vim, no, ale rád bych šel napřed," "Zapomeň, Metale, stejně máš o kolečko navíc," řekl Trasher a rozhodl se zamknout. "To bych neřek," řekl Metal a co nejrychleji mohl srazil Trashera na zem, vběhl do budovy a popadl první zbraň, co byla po ruce. "Metale!" vykřikl trasher a Metal namátkou vytřelil. Uvolnil si tím vchod, protože Trasher uskočil stranou, a běžel ven. "Chyťte ho!" běžel za ním Trasher a řval na nás u brány. "A sakra!" pronesl Chaoss a hodil mu pod nohy větev. Metal sice padl na zem, ale začal na nás mířit "Jděte do prdele nebo střelím!" křičel a mířil střídavě na Cudlu a Liu. "Metale...," začala pomalu Am. "Ne!" zvedl se opatrně a jen co si myslel, že na něj půjdeme, vystřelil do vzduchu a rozběhl se do lesa. "Metale! Ty kreténe!" řval za ním Knight, ale marně. Am jen kroutila hlavou. "Já to říkala!"
Little se pomalu plazila pryč od Hoperů, za ní Elis a jako poslední Ersie, která se stále otáčela za sebe a sledovala skupinku nepřátel. Náhle praskla větvička a Hopeři zpozorněli. "Co to bylo?" zeptal se ten jeden a ten, co prohledával před chvíli křoví vyrazil k holkám. "Utíkejte!" zařvala Ersie. Little ihned vyskočila a i s Elis běžely pryč. Ersie zakopla o blbě položenou větev. "Né!" vykřikla když se na ní řídil jeden z Hoperů a rychle se stavěla na nohy. "Střílej!" vykřikl jiný Hoper a vzduchem začali lítat kulky.
"Lio, Čudlo, jděte za ním," rozkazoval jsem zatímco ostatní stále sledovali, jak se trasher rozčiluje. "Jasně," kývla hlavou Lia. "Prohledejte okraj lesa, když tam nebude, tak se vraťte," "Nechte ho chcípnout," pronesl Trasher rozzlobeně. "Není nebezpečný," řekl jsem. "A to víš jak?" zeptal se Fobos. "Střelil někoho?" zeptal jsem se. "Myslim, že ne," odpověděl Fobos. "Tak vidíš, akorát jestli ho zajmou, tak nám přidělá práci navíc," "Před setměním se vydám s Demonkem a Wamp do jejich pevnosti," řekla Am. "Když bude poblíž, tak ho přivedeme," "To bude chtít lano," podotkl Demon. "JInak ho sem asi nedostaneme," "Hlavně nesmí nikoho zabít,"
Little s Elis přiběhly k bráně. Udýchané. "Kde je Ersie?" zeptala se Maggot. "Já nevím," oddechovala Elis. "Byli tam Hopeři, prohledávají les," "Fobosi, pojď se mnou," řekl jsem a vydali jsme se pro zbraně. "Tohle je moc na jeden den!" vykřikla Sharon. "Co se děje?" zeptala se Little. "Metal utekl,"
Am si začala svolávat partu. "Takže tu zůstává Sharon, Little, Elis, Trasher, Himawari, Maggot a Knight s Chaossem," počítala "Áno a L s Cudlou snáď čoskoro prídu," komentovala Him. "Co když dorazí Metal a bude zase zuřivej?" zeptal se Chaoss. "Tak ho nechte vyvztekat," řekla Wamp. "Nebo ho někam zamkněte, dveře snad neprobourá," dodal Petr. "Jasně," kývl Knight.
"Elis!" řval Fobos. "Až na to, že hledáme Ersie," "Aha, tak pardon," zarazil se Fobos "Ersie!!!" křičel. "A není to jedno? Obě začíná na E, obě jsou Army," "Ne, není to jedno," řekl jsem. "Ale jestli jsou tu hopeři, tak bychom asi tak moc řvát neměli," "Pravda," souhlasil Fobos a dál jsme šli tiše. "Teď mě napadlo, že jsme se mohli zeptat Little, kam vůbec šly," napadlo mě. "Na to je už trošíčku pozdě," zasmál se Fobos a šel dál. "Doufám, že tu není moc klíšťat," podotkl. "Hlavně prý komáři a vosy," řekl jsem. "Taky fajné,"
"Myslíš, že ten zadní vchod už bude hlídaný?" zeptala se Wamp Amaranthes. "Osobně doufám, že ne, protože jinak nevím kudy bychom se tam dostali," odpověděla Am a byla ve střehu. "Hlavním vchodem," řekl Demon. "Co?" otočila se na něj Wamp. "Když ne zadním, tak předním," upřesnil Demonek. "To by byla sebevražda," řekla Amaranthes. "A já myslel, že máte rády adrenalin," usmál se Petr. "Adrenalin jo, ale ne boj o život," opravila ho Wamp. "Taky pravda," souhlasil Demonek.
"Nic," vracela se Lia do osady. "Škoda," podotkl Knight a zamykal za Cudlou vrata. "Neubyli tu lidi?" zeptala se Cudla. "Am už šla krást a ztratila se nám Ersie, pro tu šel Fobos a Dan," řekla Maggot. "A co máme dělat my?" zeptala se Lia. "Hlídat a čekat," řekl Chaoss.
Jak se Amaranthes a její tým blížili zpozorovali stín. "Metale?" ozvala se Wamp. Bylo ticho a najednou kdosi vystřelil. "Na zem!" vykřikla Am a čekala, co se bude dít. "Ticho," pronesl Demon a měl pravdu. Hodně divné ticho. "Jdeme, asi někdo sřílel na nějakou krysu nebo se hodně nudí," "Támhle to je!" ukazovala Wamp a běžela s dřevěnému plotu pevnosti Hoperů.
"Ers?" ozval se Fobos a běžel k dívce. "Jsou tu," šeptla a Fobos prolétl očima okolí. "Další?" ozval se hlas za mnou a Fobos se otočil. "Ne, my jsme furt ti samí," usmál se a svíral pistoli. "Nesnáším, když mi někdo drží zbraň u hlavy," pronesl jsem mírně otráveně, trochu vyděšeně. "No, kdo by to měl rád, že jo," nedivil se Fobos a mířil na smějící se Hopera za mnou. Výstřel a Hoper byl na zemi. "Ale pobavilo ho to hodně. Taková veselá smrt," řekl Fobos zatímco jsem ho odzbrojil. "Kde jsou ti další?" šepl jsem. "Nevím, ale budou tu někde," Fobos se otáčel. "Vem Ersie, jdu za tebou," řekl jsem a Fobos zvedal raněnou.
Wamp nahmatala kliku a otevřela. Zase tu byl známý zápach z kuchyně, ale jinak klid. "Divný místo," pronesla a vlezla dovnitř. "Vyber kuchyň, my se podíváme po zbraních," rozkázala Am a šla s Demonkem jinam. "Jasný," Wamp pomalu otevřela dveře místa odkud to tolik vonělo. "A ty zbraně mají být kde?" zeptal se Petr, když otevřel kumbál s košťaty. "Tady ne," komentovala tuto situaci Am. "Hlavně buď ticho,"
Fobos se co nejrychleji hnal pryč. Dívka krvácela z rány na čele, kterou si způsobila, když podruhé spadla na zem, zřejmě do kamenů. Jiné viditelné rány neměla, ale i tak mohla být v ohrožení. Děsilo ticho a to, že ze tří Hoperů jsme narazili jen na jednoho. "Hahá!" ozvalo se za námi a oba zbylý střelci začali střílet. "A já si užíval klidu!" křičel Fobos. "Kde jsou?" zeptal jsem se a Fobos se otočil. "V tom křoví nebo někde na stromě," řekl "Nebo jsou z nich chameleoni a nejsou vidět," "Stůj chvíli," řekl jsem. "Já bych rád, ale ta holka krvácí a nejlehčí taky není," protestoval Fobos, ale chvíli zastavil. "Támhle," ozval se Fobos, když zahlédl modrou čepici. "Víš, co jsem nikdy nepochopil? On si vezme maskovací tepláky a bundu a modrou čepici," kroutil nechápavě hlavou. "Asi chtěl splývat s nebem," řekl jsem a zasáhl ho.
Wamp už čekala před osadou. V pytli, co si nesla měla nějaké jídlo, co ukradla Hoperům. "Kde jsou?" přešlapovala na místě a dostávala strach.
Před Am se náhle otevřeli dveře. Byl tam křik a někdo i střílel. Vyběhl z nich Metal, který než se rozkoukal, dostal pěstí mezi oči a ležel na podlaze. "Tak a mise číslo jedna splněna," řekl Demon zatímco Am rychle zavřela dveře. "Musíme pryč," řekla a chytla Metala za mikinu, za kterou ho táhla po podlaze. "Okoukni to tu, já ho snad dovleču ven," rozkázala. "A neměli bychom se spíš vyměnit?" zeptal se Petr. "Ne!" vykřikla Am. "Kdyby se probudil, tak ti ještě uteče, mazej!" "Jo, vždyť jdu,"
"Ještě ten třetí," řekl Fobos. "Ten nás netrápí dokud nestřílí," řekl jsem a rozhlížel se. "Za-zavolal si posily, je-je jich tu víc," šeptala pomalu Ersie v polospánku a Fobos zbledl. "Slyšel jsi ji?" "Ne, co se děje?" zeptal jsem se. "Je jich tu víc," opakoval Fobos. "Jdi napřed," řekl jsem mu.
Am dotáhla Metala k Wamp. "Vy jste ho našli!" jásala Wamp. "Jo, a je dost těžkej," stěžovala si Am. "Kde máš Petra?" "Ještě hledá," řekla Amaranthes. "Doufám, že ten hňup nepostřílel moc Hoperů," "Demon?" zeptala se Wamp. "Tentkrát myslím jeho," řekla Am a ukázala na Metala. "Stejně jsem v pytli," řekla Wamp.
Demon rychle vyběhl ze dveří a zabouchl. "Musíme pryč!" křičel. "Co se děje?" ptala se Wamp i Am současně. "Jsou nasraní na Metala, pár jich sejmul," mluvil Demon a podával Am provaz. "Co to?" "Přece ho nepotáhneme celou cestu, ne?" divil se Demon jejímu výrazu. "A zbraně?" "Mám lopatu," řekl Demon. "Jo, vykopeme si hroby," řekla Wamp nadšeně. "Zbraně mají na druhý straně," "A to víš, jak?" zeptala se Am. "Od toho kopáče," řekl Petr. "Jo, aha! Tys okradl nebohýho kopáče!" začala chápat Wamp. "Ne, jen jsem do něj vrazil," opravil ji Demon.
Fobos klepal na bránu. "To jsem já! Mám Ersie!" křičel a Knight mu otevřel. Zraněnou si hned vzala na starost Little s Maggot. "Co se děje?" zeptal se Trasher. "V tom lese nejsou jen tři hopeři, je jich tam prý víc!" křičel Fobos a Knight chtěl zavřít vrata. "Nezavírej!" vykřikl jsem. "Jo, taks to stih," byl rád Fobos. "Ale nikde už nikdo. Možná jí lhali," řekl jsem. "To je spíš pravděpodobnější," souhlasil Trasher. "Kdo chybí?" zeptal jsem se ještě. "Am a její tým," řekla Lia "A Metal," dodala Sharon a dívala se jak se brána zavřela.

Bouře

14. dubna 2014 v 2:45 | DevilDan |  This Is WAR
Fobos s Demonem sundavali z provazu tělo Hell. "Co s ní?" zeptal se Fobos. "Zakopat nebo spíš spálit?" "Nechte ji krysám," pronesl otráveně Metal. "Tohle už přeháníš!" vykřikla Sharon. "Koukej se vzchopit, sakra!" "A co přeháním? Copak ona stojí za dřinu s kopáním nebo za oheň?" Metal vstal a díval se na Sharon. "I když je zrádkyně a přišli jsme kvůli ní o spolubojovníky, tak je to pořád člověk! A metalistka!" rozčilovala se Sharon. "Nebudu se dívat, jak hnije v příkopě jenom protože milostpán je pořád nasranej," "Tak si s ní dělej, co chceš! Stejně je jasný, že si pořád byla na její straně!" rozkřičel se Metal a Fobos s Demonkem raději šli mimo dosah s tím, že tělo nechali ležet v trávě. "Na jaký její straně?!" vyjekla Sharon. "Já měla Tommyho a Nat taky ráda! A snad jsi viděl, co jsem udělala za scénu, když málem zabili i Dana!" "Jo, to vidělo hodně lidí," pronesl Metal otráveně a rozhodl se odejít. "Chceš tím snad říct, že i já jsem zdrádce?" zeptala se Sharon. "Ne," pronesl Metal "Ty si zřejmě něco horšího..." "A to jako co?" Sharon byla značně naštvaná. "Sakra, mohl by ses na mě otočit a říct mi, co podle tebe dělám špatně?!" "Přede všema se tu zastáváš té mrchy, jak kdyby ste furt byly kamarádky! Ona nás zradila, Sharon, a měla by trpět i po smrti!" "Jsi snad Bůh? Nebo soudce, že tohle smíš rozhodovat? Ne, ty jsi akorát pěkně protivný!" "Metale," ozvala se Lia od dveří jedné ze zachovalých budov. "Myslím, že ty nerozhoduješ o tom, co s ní bude dál," Metal se střídavě díval na obě dívky. "Tak si ji klidně sežerte!" vykřikl nakonec.
Lia si přivedla na pomoc mě. "Můžete se tu uklidnit?" zeptal jsem se opatrně, protože Metal vypadal vskutku nebezpečně. "Jsem klidnej," zahuhlal a posadil se. "Helloweenka je už mrtvá, udělali jsme jak jsi chtěl a popravili ji," "Tak co bys chtěl jinýho dělat se zrádcem?" "Uvěznit?" napadlo Liu. "To je starý a nudný," protestoval Metal. "Dobrá, je to na nic. Je popravená jestli jste si nevšimli," oddechl jsem si "Je lidské pohřbít tělo," "Hm, toho se zůčastnit nebudu," odsekl Metal a odešel. "Já to zařídím," řekla Sharon a šla na druhou stranu za Fobosem. "To bude tím, že ztratil kámoše," řekla L a dívala se za Metalem. "Taky si myslím. Akorát bych nerad aby jeho vztek a touha po pomstě zabila další," L se na mě podívala. "Až tak?" "Koukni se na něj. Natasha po smrti Gothica chodila jak tělo bez duše, tenhle je schopnej se tu poprat i s Trasherem nebo někým jiným na koho by si netroufal dřív," "Jo, pravda," kývla L. "Mám mu zařídit domácí vězení?" "To je k ničemu," řekl jsem.
Metal se dostal kousek za osadu. "Jak tohle může říct?!" zamyslel se "Prej je lidské! A je lidské zradit a zabít spolubojovníky a spoluposluchače metalu?? Tommy měl přece Helloweeny taky rád, tak proč?!" rozkřičel se do prázdna. "Měl jsem to udělat jinak a na místě ji rozbít lebku!"
"Hotovo" oznámil hrdě Fobos. "Kde jsou ostatní?" zeptala se Lia. "Trasher si bral někoho na prohlídku osady a někoho poslali hlídkovat," řekl Fobos. "Lindit ještě leží na ošetřovně," dodal jsem. "Tam bys měl mimochodem ležet i ty," šeptla Lia. "Ano, ale to se vyřeší jindy," řekl jsem jí. "Am si brala pár lidí na průzkum," přišla Sharon, "takže aktivní lidi uvnitř jsem jenom já, Demon, Lia, ty, Fobos a Metal co utekl," shrnula "Co ty dvě nové?" zeptal jsem se. "Wizard se nehne od Chaosse, asi jsou s Am myslím," řekla Lia nerozhodně. "A Ersie pomáhala Trasherovi, protože se tu trošku vyzná," "Asi by se to chtělo dát do oprav," navrhl Fobos. "Nebude to moc dlouho trvat než hopeři najdou tělo Natashy a budou nás hledat," "Ještě otázka," ozval se Demon, "Co je s Violet?" "To by mě taky zajímalo," přitakala Lia a dívali se všichni na mě. "Nevím," odpověděl jsem a vstával. "Jak to?" divila se Sharon. "Byla na tebe pořád nalepená jak Wizard na Chaossovi," Lia se chichotala a Fobos vypadal také pobaveně. "A co tohle? Hopeři nože nepoužívaj," "Sharon, asi takhle, ano poranila mě ona," "Takže zradila?" zeptal se Fobos. "Ne," šeptl jsem a díval se do země. "Naopak se obětovala," "Jo, ale až se znova potkáme, tak ji rozbiju držku," usmála se Lia. "Proč?" zeptal jsem se. "Ani král Hoperů si netroufl na tebe útočit," "Neútočila, sakra," pronesl jsem a měl jsem pocit, že mě nikdo neposlouchá. "Hopeři díky tý ráně mysleli, že mě zabila a nechali mě být," "A ona?" optala se Lia. "Běžela mezi ně do davu, nevím, co s ní je," "Jasně, takže utekla," sykla Sharon. "Jak typické pro takové děvky jako byla ona," "Já už to komentovat nebudu," řekl jsem "Nemá to cenu. Všichni jdete jenom po pomstě!" "A po čem jiným?" zeptal se Fobos. Mlčel jsem. "Sežeňte nářadí a dejte se do práce," řekl jsem a nás hlouček se pomalu rozpouštěl. "Je ti jí líto?" zeptala se Lia na odchodu. "Jen bych rád věděl, co se jí honilo hlavou," odpověděl jsem a i ona odešla.
"Máme problém!" hnala se za mnou Cudla. "Nechci to slyšet..." sykl jsem. "Ale měl bys," řekla Cudla vážně. "Tak povídej," "Nemusím, on ti to za chvíli řekne Trasher, že jo," vymlouvala se najednou Cudla. "Čudlo...," "Jo, je nedostatek zbraní," řekla Cudla. "Jak dlouho vydržíme?" zeptal jsem se. "Když nezaútočí a necháme si to až na útok na jejich osadu, tak máme munici tak na jeden zátah," ozval se Trasher, který mířil k nám. "Takže máme jeden pokus na útok," shrnul jsem. "Jo, a i ten je velice riskantní," "Kolika procentní myslíš?" "10% že to vyhrajeme," počítal Trasher. Cudla vykulila oči. "10%?" "Metal je mimo," pronesl jsem. "5%" měnil Trasher a Cudla zírala asi ještě víc. "Jenom 5%??" Chvíli čekala, kdy Trasher přepočítá hodnocení. "Když na nás zaútočí tak máme nulu," řekl s jízlivým úsměvem a zamyslel se. "Ještě je možnost, že Amaranthes objeví nějakou mini osadu poblíž. Kdybychom se zásobovali bylo by dost zbraní i munice a možná i vojáků kdyby byla přátelská," Cudla se na něj podívala a čekala na procenta. Kývl jsem směrem k ní a Trasher po chvilce řekl: "To by bylo zase těch deset," "Na víc se nedostaneme?" zeptala se Cudla. "Když se naklonujeme, tak bychom mohli mít dvacet," "To je trošku moc sci-fi," namítla Cudla. "A když přiletí ufoni s tak dvaceti talíři, tak máme čtyřicet," dodal jsem a Cudla asi ztrácela trpělivost. "S váma se nedá normálně mluvit! Jdu něco dělat," "Sháněj ty ufony," pronesl za ní Trasher.
Metal se vracel do osady zrovna, když se Little s Maggot snažily něco najít k jídlu. "Pojď, oškrábeš brambory ať ostatní nemelou, že nic neděláš," zavolala si ho Maggot a Metal teda šel. Přeci jenom hlad měl. "Co se děje?" zeptala se Little. "Nic," odsekl Metal. "Hele, Magg, nevíš, kde jsou tu schovaný zbraně?" "Nevím, to má na starosti Trasher, Dan to bude vědět, tak se ho zeptej nebo Amaranthes bývá informovaná," "A já zase nic," pomyslel si. "Dobrý, dík,"
"Myslím, že osy už vyhľadávať nebudeme," komentovala Himawari jejich výlet za hranice. "Vosy?" zeptala se Lia nechápavě. "Tenhle les je asi prokletý, měla jsem pocit, že chodíme v kruhu," vyprávěla Amaranthes svoje dojmy. "A není vás tu nějak málo?" zeptala se Lindit, která seděla u stolu, kam ji přenesly ošetřovatelky. "Jo, Knight, Chaoss a ta nová ještě hledají," řekla Wamp. "Myslím, ale že nic nenajdou," "Co nějaké BVB army?" zeptal jsem se. "Nič," pronesla Himawari. "Všade je pusto a prázdno,"
"Ještě jednou upozorňuju, že do vosích hnízd se nešlape," pronesl Knight a díval se pod nohy. "Šlápla do něj ta Slovenka!" bránila se Wizard a šla za Chaossem. "Himawari," opravil ji Knight. "Tohle je děsné místo!" "Není, já ho vždycky měla ráda," rozplývala se Elis. "Tenhle les je tajemný a starý stovky let. Našla jsem tu i pár obětních míst a lovišť, které tu budovaly staré národy lidí. A kdykoliv jsem potřebovala klid a chtěla si pro změnu poslechnout Pink Floyd, tak les mi ten klid nabídl, ale je tu hodně tvorů. Od vlků až po vosy, ano, s tím souhlasím, ale vaše kamarádka nemusela hned křičet, že je to zkurvený les," "Ať drží klapačku, Chaossi nebo jednu dostane. Jak někdo může tohle místo mít rád!" úpěl Knight. "Můžeš se uklidnit, kámo?" zeptal se Chaoss. "Je to les jako každý jiný, jen narozdíl od těch ve kterých jsme zatím byli je hustej a plnej života," usmál se Chaoss. "Zase na jednu stranu dobře chrání," připomněla Wizard a chytla se Chaosse za ruku.
"Kdo si vezme na dnešek hlídku?" zeptal se Trasher. "Já ne," ozval se Fobos a zívl, "Já mám za dnešek dost," "Ptal jsem se kdo jo a ne kdo má dost," rozzlobil se Trasher. "Klid," uklidňovala Lia. "Já si ji klidně vezmu," nabídla se "S kým?" zeptal se Trasher. "Musíme vyrobit rozvrh," řekl jsem po chvíli, co se nikdo nehlásil. "Takže ses momentálně přihlásil," rozzářil se Trasher a podával mi klíč od skladu. "Po večeři se ozbrojte a vzhůru do krásnýho večera!" "Ten bude moc krásnej, pravda," komentoval jsem. "Můžeš během hlídky vyrobit ten rozvrh, pokud možno ať nejsem s ním," ukázal na Demonka "A s tím volem, co škrábe brambory, dík," Jen jsem se na něho usmál a dál neříkal nic. Metal nás sledoval a asi přemýšlel, jak se dostat ke zbraním.
"Táhle je Knight!" vykřikla Sharon a šla je přivítat. "Našli jste něco?" "Nic," pronesl Knight. "Ten les je sice starej, ale to je asi všechno," "I to je dost!" opravovala ho Wizard. "Pro tebe jo," ušklíbl se Knight a šel se najíst. Sharon se podívala na Chaosse. "Náhodou, já našel hřib," řekl a vítězoslavně se usmíval. Z toho Sharon a Wizard dostaly záchvat smíchu.
V osadě bylo ticho, byla tma a většina lidí už spala. Jen Chaoss s Elis si celkem hlasitě povídali na lavičce pod jedním dubem a Trasher se také ještě plácal po okolí. "Zalezte vy dva už!" zakřičela na ně Lia, které již milostný románek těch dvou začínal lézt na nervy. "Jasně!" houkl na ní Chaoss a oba dva šli. Lia místo venku, sledovala dalekoholedem Trasherem. "Kam ten trouba jde?" "Nevím, L, a ani to asi vědět nechci," řekl jsem a usínal jsem na židli, která ve strážní věži byla. "Nespi!" vykřikla najednou L div jsem šokem nespadl na zem. "Stejně sem nikdo nepůjde," odsekl jsem. "Zvedá se vítr," šeptla L a vystrčila hlavu ven. "A prší...," podotkla. "Divíš se? Je jaro...," řekl jsem v klidu. "Neměli bychom...," "Ne, neměli," zastavil jsem ji, protože určitě myslela na to jít dolů, což mě s bolavou nohou tvořilo velkou noční můru. "Tak ne," řekla L a sedla si na zem. "Budeme hrát karty?" "V tomhle větru?" zeptal jsem se. "Jo! Alespoň bude sranda!" "Budeme spát, jo?" L se asi celkem nudila, protože začala počítat mravenečky,co lezli po podlaze. Za chvíli usla taky. Schoulenou v klubíčku na podlaze ji vzbudil až silný vítr, který lomcoval celou věží. "Dane?" zeptala se bázlivě. "Asi bychom měli jít dolů..." "Nepovídej," ozval jsem se ze sna a moc ji nevnímal.
Wamp se zatím dostala do středu osady, kde byla věžička se zvonkem a začala zvonit. "Schovat!!" křičela. "Co to?" divil se Knight. "Počasí nám moc nepřeje," ozvala se Little a hnala se společně s Lindit a Maggot do sklepů. L se na to dívala shora. Nebe bylo černé a zdály se sem hrnuly další mraky. Už i dost pršelo a nevypadalo to, že by stříška věže tenhle déšť zvládla unést. "Asi půjdu," řekla Lia a otevírala poklop na zemi. Wamp zvonila jak šílená. "Chaossi, zkontroluj domky!" řvala na Chaosse, který se bos vyhrabal z postele a utíkal s Wizard do skrýší. "Dobře!" zazřval na Wamp a předal Wizard Sharon. "Bože můj! Tohle snad je už i trest od Matky přírody!" zvolala Sharon, když se zahřmělo. "Honem," řekla Wizard a obě běžely za ostatními.
L bojovala s dvířky. "Sakra!" "Neřvi," uklidnil jsem ji. "Když to nejde?" L zřejmě brečela a najednou vykřikla, když se objevily na černočerné obloze i zlaté blesky. "Ono do nás uhodí, uhodí do nás!" cloumala mou a nedala se utišit. "Vy dva!" řvala na nás Wamp. "Tohle není dobrý! Pojďte dolů," "Co asi děláme," klepala se L. "Jo hned!" vykřkl jsem. Náhle se znova zahřmělo a blesk zasáhl slaměnou stříšku. "Hoří...," vyjekla Lia.
Amaranthes počítala lidi: "Kde je Chaoss?" otočila se na Wizard. "Wamp ho poslala zkontrolovat příbytky," "A Metal?" "Nevíme," ozval se Knight a hledal nějaké pláštěnky a deky. "Proč tu máme hlavně jablka?" zeptal se. "Kousek odsud byl jablečný sad," začala Am. "Museli jsme to někam uklidit," "Jasně," bylo jasné Knightovi.
"Vykopni to!" křičel jsem na L. "Co?" "Vykopni ty dvířka," "Jasně, jasně," L moc přemýšlela a klepala se. "Proč to neuděláš sám?" "L!" vykřikl jsem. "Jasně," L si sundala botu a začala do dvířek mlátit. "Bože...," sténal jsem. "L!" řvala na nás Wamp. "Co to tam provádíte?!" "Uvnitř už nikdo není," hlásil Chaoss. "Dobře, to je dobře," chválila Wamp a až teĎ si všimla jiskry, co přeskočila na slámě. "L! Jestli se odsud nedostanete, tak shoříte!" Chaoss vyběhl směrem k věži. "Stůj!" řvala Wamp, ale marně.
"Jak moc se bojíš výšek?" zeptal jsem se L. "Moc ne, proč?" "Tamhle," zvenku osady byla hromada slámy. "Ne, ne, ne!" křičela L a její nakloněná pozice z okna byla ideální. Chaoss zatím mlátil do vchodu z druhé strany a nahoře na střeše už řádil oheň. Najednou všechno utichlo. "Uhni!" ozval se Chaoss, který si šel pro sekyrku. Vchod byl volný.
L ležela ve slámě a chvíli byla mimo na to, aby vstala a vrátila se k ostatním. Ležela a nechala na sebe padat déšť. Chvíli i přemýšlela, jak mi rozbije potom hubu. Najednou uslyšela ránu. "A sakra!" probrala se a běžela k hlavní bráně, kterou ji otevřela Wamp. "Musíme to uhasit!" Křik donutil někoho vylézt z úkrytu i s vědrem a pomáhali hasit ohnivou slámu na střeše. I Metal, který celou dobu hledal sklad zbraní se připojil.
Asi po pěti minutách vylezl z trosek rozcuchaný Chaoss. "Takovouhle pitomost už nikdy neudělám," mumlal. "Stejně uděláš," řekl jsem a divil se, že nikdo z nás nemá polámané kosti. "Vy jste idioti," pojmenovala nás L. "Alespoň víš, proč si nemáš brát dobrovolně hlídky," řekl jsem a díval se na tu spoušť. "Nic jiného nehoří?" zeptal jsem se Wamp. "Teď už nehoří nic, díky za pomoct, lidi," chválila lidi Wamp a dívala se na mě. "Tu věž musíme ráno dát do původního stavu jinak nemůže hlídkovat," ozval se Knight. "Je mi to jasné," řekl jsem. "Musíme si pořídit rosničku," řekl Demon najednou. "Co?" divila se L. "Ty předvídaj počasí," Wamp se začala smát, i když to nebyla zrovna moc veselá chvíle. "Já se omlouvám, ale tohle je moc," "To je v pohodě," uklidnila ji L. "Jdeme spát,"
Vítr ustál do patnácti minut. Zbytek večera ještě stále pršelo a do pokoje Cudly a Him kapala voda, ale jinak bylo klidně. Všechny ale děsila práce co nás druhý den čeká...

Konec?

7. dubna 2014 v 4:45 | DevilDan |  This Is WAR
Amaranther se rozhlížela. "Tak kadiaľ?" zeptala se Himawari. "Risk je zisk," řekla Am a šla doleva. Ostatní za ni a nijak nemysleli na chyby. Am i Him byly nejisté, Hell naštvaná a Chaoss s Elis byli moc zahledění do sebe.
Metal šel první a prst měl připravený na spoušti. Bál se stejně jako ostatní a věděl, že jsou oslabeni. Sharonina pravá ruka nevypadala moc dobře a už vůbec ne na to, aby mohla střílet. Já byl oslaben, co se týkalo uhybání a běhu. Nůž, který mi Hoper vrátil, vrátil spíš mé noze než mě, ale mohlo to být horší, "Stůj!" vykřikla Sharon a zastavila se. "Co je?" zeptal se Metal. "Někde sem jde," šeptl Knight a rozhodl se bránit Sharon. Najednou do nás málem vrazila Amaranthes. "Já se lekla, že jste hopeři!" vykřikla a objala radostně Sharon. "Am, rád tě vidím," řekl jsem a díval se na zbytek jejího týmu. "Budu s tebou muset potom mluvit," pronesla Amaranthes a dívala se dost vážně. "Počká to, až potom?" zeptal jsem se. "Jistě." Him ke mě šla blíž "Dávaj si pozor na Helloweenku," zašeptala a já jen kývl. Nerozumněl jsem ani slovo. "Kdo je to?" zeptal se Metal Chaoss. "To je Wizard, je od BVB, naše spojenkyně," Zvedla ke mě oči a ve tváři bylo vidět, že se bojí a zřejmě se neodváží promluvit. "Smí zůstat," řekl jsem a oddychla si. "Děkuji Vám," řekla a usmála se. "Vykání si nech pro vyšší řady," odvětil jsem a slova se chopil Chaoss. Začal ji něco vysvětlovat.
Trasher si obcházel stavení. "Jak to ty svině mohly dobýt?" zeptal se najednou jen tak do větru. "Netuším, napamatuju si to," řekla Ersie. "Všude byl plyn, lidi řvali a pak nic," "Zrádce?" napadlo Maggot. "Jako u nás? Těžko říct," odvětil trasher "Chtělo by to opravit bránu," řekla Wamp. "Vem si to na starost, jo?" kývl na ní Trasher a odešel. "Jasně, no," Wamp se zašklebila a šla hledat Demonka a Fobose.
"JEště dotaz, Dane," ozvala se Am. "Co ona?" kývla k Violet. "Nech jí, nic neprovádí a je dobrou členkou týmu," řekl jsem. "To z ní nemáš strach?" zeptal se Chaoss. "Byla s námi na cele," protestoval Knight. "Akorát se rvala s Sharon" "A teď má poraněnou ruku," pronesla Am. "To není od Violet," protestoval Metal. "Narozdíl od vás jsme už bojovali," "Nehádejte se!" zastavil jsem to "Nic nám neudělá prostě," "Jak myslíš," ukončila debatu Amaranthes.
"Útok!" ozvalo se. "Sakra!" zařvala Sharon. "utíkejte!" řval Knight a vzal si pod křídla Sharon. "Má pravdu, soudruzi," řekl Metal a rozběhl se pryč. Am si počítala očima lidi. "Zdržíme je," řekl jsem, když se podívala na mě. "Dobře," kývla a běžela za Metalem. Violet zůstala se mnou a Knight se držel někde mezi.
Chaoss běžel s Elis pryč a všimli si, že Hell utíká jinam. "Za ní!" vyklřikl Chaoss a běželi. "Mein Gott! Das ist nicht gut!" řval Metal, když je viděl vylézat z místností. Ohlédl se. I na ostatní se hrnuli. Jeden skočil před Am a dostal pěstí do čumáku. Amaranthes se alespoň díky němu vyzbrojila. "Jdeme na to, Metale," řekla a nabíjela. "Ja ja," kýval hlavou Metal. "Za naše bratry a sestry!" Jeden spadl na zem mrtvý. "Ha! Jedna nula, šmejde!" vykřikl a dával si pozor na další.
"Tohle jestli odrazíme, tak jsme mistři," prohlásil Knight, když viděl takových tisíc hoperů, co se na ně hrnulo. "A ještě ve zraněném počtu," usmála se Sharon. "Pomalu ustupujte," rozkázal jsem po chvíli přemýšlení. Knight kývl a neptal se dál.
"stůj Hell a nic se ti nestane!" vykřikl Chaoss a Hell se otočila. "Kdybys furt nelhal! Já nechci takhle skončit! Popravena a dušena tím otrapou!" křičela hystericky Hell a mířila na ně pistolí. "Uklidni se, nic se ti nestane," utěšoval ji Chaoss. "Ale nesmíš nikomu ublížit," dodala Elis. "Ne!" Chaoss zamířil na stroj. Omítka popadala na Hell a ona padla do bezvědomí. "Podívej se po provazu,"
Hopeři padali, ale pořád jich bylo málo mrtvých. "Ne!" řvala Sharon zatímco ji Knight táhl pryč. "Trasher má velení!" slyšela poslední větu než byla mimo dosah a skoro až se s Knightem prala. "jak můžeš?" "Sharon, teď ne," umlčel ji Knight a chvátal za Am a spol.
"Musíme se schovat než dorazí další," velela Am. "Tamhle niekdo ide a nemame Chaosse s Elis," pronesla Him. "To je Knight!" jásal Metal. "Ajaj," zmlkl hned. "Co se...?" "Bylo jich moc," řekl Knight. "Nový vůdce je trasher," Všichni byli asi minutu ticho. "Jo, Dana je škoda a Violet asi taky, ale musíme hejbnout zadkama nebo z nás bude mrtvola taky," řekla rázně Am. "Knighte, Metale, vemte Sharon a jdeme," Metal kývl a díval se na plačící Sharon.
"Jídla i zbraní je tu dost," počítal Fobos a dával vědět Trasherovi, kterému se pozici velitele líbila. "Akorát je blbý, že Hopeři už ví, jak to tu dobít," "Zničíme tajnej vchod," řekl Trasher. "Jasně," kývl Fobos a odběhl. "Kdo myslíš, že ještě příjde?" zeptala se Lia se strachem Wamp. "Hádám, že Metal, Am, Dan, Knight to jsou silní lidi a pak Chaoss to je taky bojovník," jmenovala Wamp. "Uf," posadila se L. "Bojím se o ně, stačí že jsme přišli o všechny koně," řekla sklesle a odhodila jedno shnilé jablko. "Jo, těch je škoda velká," pronesla Wamp.
Sharon trošku uklidnilo denní světlo. Am je dovedla k nějakému bočnímu zásobovacímu vchodu. Bylo tam dost cítit jídlo, takže si všichni byli jistí, že jde o zásobování pro kuchyň. "Jsme venku!" radoval se Knight a posadil Sharon na jeden pařez. "Ale poloviční," smutněla Sharon. "Nemáte kapesník?" zeptala se. "Na" podala ji Him nějaký šáteček. "Díky," "Sharon, vzchop se, musíme najít ostatní. Když tam budou Little a Maggot tak tě i ošetří a bude to dobrý," řekla ji Am. "Jasně, no, se ti řekne, já začínala i tu Violet mít ráda!" brečela Sharon snad víc. "Hele, ber to takhle, obětovali se pro nás," utěšoval ji Knight, "Jsou to hrdinové a postavíme jim pomník!" ozval se Metal nadšeně a pak trošku sklesl. "Mě by ještě zajímalo, kde se zase olizují Elis s Chaossem," zamračila se Am. "Co když jsou...?" Sharon chytla panika. "ne, klid, nic jim není," řekl ji rychle Metal. "Pojď, půjdeme hledat ostatní,"
Violet vyndala dýku a podívala se na mě. Chytla mě za límec a přisunula k sobě dýku svírajíc na mé hrudi. "Nikdy jsem vám nechtěla ublížit," řekla a dýkou mi na hrudi udělala asi deseticentimetrovou jizvu. "Zapomeň na mě," šeptala a praštila mě do hlavy. V záchvatu omdlévání to jenom bylo, jak kdybych cítil její dech na líci a poté se jen mezi řadou hoperou mihl její fialový plášť. Hopeři šli za ní bez myšlenkovitě. Z rány se řinula krev a tupý hopeři si mysleli, že mě zabila.
"Našla som niečo," ozvala se Himawari, která byla poslána napřed. "Hezký!" jásal Metal a díval se na brány. "Čí to je?" "BVB army," pronesl Knight a šel blíž. Vrata ještě nebyla spravená, tak vešel dovnitř. "Je tu někdo?!" křičel a nic neslyšel. Ostatní šli za ním. "Stůj!" vykřikla najednou L "a otoč se, šmejde!" Knight se na ní pomalu otočil. "Nestrílej, Lio," Lia hodila pušku na zem a běžela ho obejmout. "Tebe jsem už dlouho neviděla!" jásala. "Kde jsou ostatní?" "No," začala Knight a pískl na ostatní. "Dana, Chaosse, Hell a Wizard jsme ztratili během boje," L ztuhla a zesinala. "Ne..." "CHaoss a Elis jsou možná živí, Hell taky, ale Dan s Violet padli," dodala Am a divila se, že se L neptá na Elis. "To...to není pravda," koktala Lia. "Lio?" Metal se na ní díval "Kolik je vás tady?" Trochu se začínal bát, že L je v pevnosti jediná "Lžete!" rozkřičela se a běžela pryč. "Lio!" řvala HIm. "Co se tu děje?!" vztekl se Trasher. "Uf, já se bál, že Lia je tu sama," ulevilo se Metalovi. "Není," pronesl Trasher a za ním se loudala Wamp. "Pojď, Sharon, vezmu tě za Maggot," odváděla Wamp Sharonu a nedokázala se usmát. "Jak jsme na tom?" zeptala se Am. "Nat jsme našli mrtvou kousek před bránou. Čudla a Demonek vám řeknou víc jestli chcete. A to samé Tommy," "Cože!!!!!!!" vykřikl Metal. "Ty svině! Zkurvený píče hoperský v teplácích smradlavých, co ani pořádně neuměj česky a serou nám sem tu svojí zpíčenou Ameriku! Já jim dám zmrdům zkurveným!! Pusťtě mě na ně!!!!! Ty uvidí proč se mi říká MrMetal!!!!!!! Pomstím je oba!!!!" "Uklidni se, brácho," řekl mu Knight pomalu a Am s Him couvaly. "Ne! Ne! Neuklidním se!! Tommy byl můj kamarád!!! S kým teĎ budu řešit tanky?! A kdo mně bude krást z hoperských skříší plakáty tanků!!! A s kým kurva budu chodit na mise!!!!" "Metala, já vím, že tě to vzalo, ale nás jeho smrt i smrt Dana a Nat také, uklidni se prosím," začala Am. "Nejhoršie na tom je, že za to möže Hell," pronesla Himawari. "Já ji rozsekám na nudličky!!!! Židovku zasranou!!! To ji neprojde, fakt ne!!!! Až dojde Chaoss s Hell tak mě zavolejte, já se jdu uklidnit!" řval MEtal a řval i cestou do chatrče. "Tohoto pěkně vzalo", pronesla Am. "A čo teraz?" zeptala se HIm. "No, mám jednu zprávu," pronesl Knight. "Trashere, jsi nový vůdce,"
"Okoukneme támhle tu stranu," řekl Chaoss a šel se podíval. Všude byla krev, smrad a ticho. "Támhle!" Otevíral jsem oči a kolem mě luskal prstama Chaoss. "Žijete!" vykřikla Wizard. "Co jsem ti říkal o tom vykání!" okřikl ji Chaoss. "Promiň," omluvila se dívka a držela v ruce kus lana, co svíralo ruce Hell. "Co se stalo?" ptal se mě Chaoss pomalu. "Netuším. Violet někam utekla, ostatní jsem poslal pryč já. Bylo jich moc," posadil jsem se a díval na oba milence. "Co tu děláte vy dva?" "Hell chtěla utéct tak jsme ji chytli," řekla Elis. "Hell? Utéct? Cože?" "No, ona nás zradila, Dane," řekl Chaoss opatrně. "Bože, a já myslel, že je to hoperský vtip," "No, bohužel není," řekla Elis a Chaoss mi pomohl vstát. "Asi bychom měli najít ostatní," řekl jsem a pomalu vyrazil.
Šli jsme kus cesty za vůni a poté našli dveře. ELis měla strach, ale nakonec jsme je otevřeli. "Jsme venku!" vykřikla Elis a rozzářila se. "Veď nás k té tvé osadě, Elis, prosím." řekl jsem a ona kývla.
"Hola!" řval Chaoss uvnitř osady a hledal lidi. Najednou vyběhla Wamp a nevěřila vlastním očím. "Duchové!" vyjekla a Cudla s Demonem a Fobosem vyběhli také. "Ty jsi duch," pronesl Demon a čudla běžela pro Liu. "Všichni budou mít velkou radost krom teda z ní," zamračila se Wamp na Hell, ale ta mlčela. "Ošetříme vás," nabídl Fobos. "Ne!" zastavil ho Metal. "Napřed chci soud," řekl, Elis mu podala Hell a on ji táhl kousek od náměstíčka. "Asi bysme měli jít taky," šeptl Demon směrem ke mě a Chaossovi. Chaoss jen kývl. "Jakou poopravu vybereme?" zeptal se mě Metal. "Zastřelit?" zeptal jsem se a posadil se na nejbližší lavici z kmenu stromu. "Ne, chci aby trpěla! Svině jedna!" "Hm, provaz?" zeptal se Chaoss a sedl si ke mě. "Joooo!" radoval se Metal a Demonek mu hodil nějaké lano, co se válelo mezi sudy nedaleko. "I ten sud!" křičel na něj Metal pořád naštvaný. "Co se vůbec stalo?" zeptal jsem se Fobose. "Tommy a Nat jsou mrtví," šeptl Fobos. "Tommyho smrt dost Metala ranila,"
Metal se rval s lanem a pověřil Wamp ať ostatní svolá. Sharon a Lia alespoň přestaly oplakávat mrtvé a konečně se usmály. Ostatní se jen nashromáždili kolem. Hell už stála na sudu a Metal si stoupl před ostatní. "Tady vidíte, co se stane zrádci! Všem zrádcům, co tu ještě kdy budou," podíval se na Ersie a Elis. "Jestli chce někdo zradit nebo zrazuje teď ať táhne za hranice naší říše!!!" řval Metal. "Hm, dobrej proslov," pronesl Fobos. "Díky," usmál se Metal a přistoupil k Hell. "Máš poslední přání, ty kurvo?" Bylo ticho. "Metale?" ozval jsem se. "Co je?" "Má roubík..." připomněl jsem mu. "Aha," Metal jí ho vyndal z pusy a ptal se znovu: "Poslední přání, děvko?" "Ať chcípnete, všichni!" pronesla Hell a dívala se Metalovi do očí. "Mám ti přenechat tu čest?" zeptal se mě Metal. "Ne, já teď nemůžu, převezmi to," řekl jsem a jemným usměvem, aby se Metal neurazil. Když se Hell houpala na větvi, lidé se začali rozcházet. Přeci jenom to byla dlouho naše věrná spolubojovnice. Metal sledoval její agonii až do konce...

Boj uvnitř

2. dubna 2014 v 4:30 | DevilDan |  This Is WAR
Stál jsem vedle Knighta a přemýšlel. Sharon nespouštěla oči z Violet a Metal zíval. "Pohneme se už?" zeptal se najednou a Knight zvedl hlavu. Podíval se na mě. "Tam jsou hopeři, vedle taky..." začal jsem. "Takže jdeme tudy," řekl jsem a postě šel rovně, jak se říká za nosem. "Chytré..." sykla otráveně Violet a šla za Knightem. "Když na nás zaútočí, tak nechápe jít první ji," řekla Sharon a dívala se na Violet. "Dejte pokoj," okřikl je Metal. "Tohle je furt dokola!" "Přesně," souhlasil Knight a holky se podívaly na mě. "Mě vynechte," odmítl jsem.
Fobos zrovna zahazoval poslední lopatu hlíny. "Odpočívej v pokoji, brácho," pronesl tiše a opřel se o nástroj. Čudla někde natrhala luční kvítí a dala jej na provizorní hrob. "Je mi líto, že jsme se pohádali než zemřel," "Hele, alespoň zemřel jako hrdina," dal ji ruku na rameno Fobos a zkusil se usmát. "Já vím," vstala Cudla a šla za Lindit. Lindit i méně zraněný Demonek útok Hoperů přežili. Lindit trochu hůř, ale dostalo se jí ošetření od Maggot. "Je to tu celkem pěkný," pronesl Demon najednou a všichni se na něj s podivem podívali. "Víš, že ti zemřel spolubojovník?" zeptala se Cudla. "Mám brečet? Půlka naší party je ještě v osadě Hoperů," "To je taky fakt," souhlasila Little. "Ale takhle jim nepomůžeme," namítla Maggot. "Ne, ale můžeme se tu porozhlédnout. Jestli tu nejsou zásoby, jídlo. Až utečou i ostatní, Hopeři po nás půjdou a s velkou pravděpodobností všici skončí jako Tommyther," "Nebo Natasha," dodala Lindit. Demonek zmkl. "Tak já rovnou řeknu, ýe na úklid tohle bordelu bychom potřebovali tak bagr na hromadný hrob, pak alespoň dvacet lidí na uklid toho bince a stavebníky," počítal Fobos a díval se kolem sebe. "Ne, on má pravdu," řekla Cudla. "Potřebujeme místo k úkrytu, tohle je dobré a alespoň Ersie to tu zná," "Mrtvoly můžeme pomalu odnosit," začala Little. "Někam, kde je můžeme spálit. Hlavní obydlí spravíme i v tomhle počtu, když najdeme nářadí," "Ten optimismus se mi líbí," prohlásil Fobos. "Jdeme na to, ne?"
"Ticho!" vykřikl Knight a zastavil se. "Tohle je nějaký předsálí, bude jich tam dost," "Musíme se přece hnout!" protestovala Violet. "Kde vezmeš zbraně?" zeptal jsem se jí. "Na," strčila mi jakousi pistol, kterou měla pod pláštěm. "Stačí ti to?" "Jedna zbraň proti řekněme deseti hoperům, bezva," jásal Metal a rozhlížel se. "Hele," kývl doleva, kde stáli dva hopeři na stráži. "Jdeme na ně," sykl a s Knightem se pomalu plížili. Oba hopeři byli zabráni do své debaty a nevnímali. Bum. Rána zezadu do hlavy a spadli jako hrušky. Knight je odzbojil a podal ukradenou zbraň Metalovi a Sharon. "Ještě máme tu dýku," řekl a Violet se usmála. "Dvě," ukázala ještě jednu. "Má oblíbená," rozplívala se nad nožíkem. "Takže jsme připraveni," kývl Metal "Tak jo, jdeme," rozkázal jsem.
Lia, Wamp i Trasher utíkali chodbou. Náhle se L zastavila. "Divné ticho," pronesla a ohlížela se. "Není to jedno?" zeptal se Trasher. "Hlavní je že žijeme," "To jo, ale nevíš, kdy zase zaútočí," bránila se Lia. "Hele, zbraně máme," mrkl na ní Trasher a pokračoval. "Fakt, Lio, nic se neděje. Prostě to vzdali," uklidňovala ji Wamp a šla za trasherem. Lia se ještě jednou otočila a pak šla taky.
Metal šel první. Vykopl dveře a mířil do místnosti zbraní, kterou ukral stráži. "Co to!?" vykřikl jeden Hoper a rychle vstal. "Ruce vzhůru!" vykřikl Metal a dál mířil. Všech deset Hoperů už bylo na nohou, hledali zbraně a byli připraveni zaútočit. Metal začal střílet. "Jeden utíká!" vykřikla Sharon a mířila. Pozdě. Byl pryč. "Sakra!" vykřikla, když ostatní leželi mrtví. "To nebylo těžký," divil se Knight. "BVB," pronesl jsem najednou. "Co?" zeptal se Metal. "Nedaleko je osada," řekl jsem a položil prst na mapu na zdi. "Jenom těžko říct zda ji už vyplenili nebo se na ni teprve chystají," "Army nebyla moc dobrej spojenec," vzpomínal Knight. "Ti už jsou určitě mrtví," "Jejich osada by se dala využít," napadlo Sharon. "Napřed se odsud musíme dostat," dodal Metal a díval se kolem. "Je to tu divný," pronesl. "Tichý," sykla Violet a kopla do jednoho mrtvého těla.
Její slova byla proměněna v lež, když se začal zvenku ozývat rachot. Tisíce kroků, hlasy, křik. "Kurva!" vykřikl Knight a odzbrojoval nejbližšího hopera, aby měl munici. Violet dělala to samé. "Už jdou...," šeptala Sharon a krokem se přiblížila ke Knightovi.
Metal je střílel hned co strčili nohu do místnosti takže se před vchodem vršila hromada mrtvol. "Tohle mě i baví!" vykřikl, ale hned na to zbledl. Hopeři prorazili i vedlejší dveře a hrnuli se dovnitř. "To jsme fakt tak nebezpeční?" divila se Sharon a ustupovala od nich dál. "Asi jo," šeptl Knight a třásly se mu ruce. Netrvalo dlouho a byli všude. Vzduchem létaly kulky a všichni jsme se je snažili zlikvidovat. Sharon s Knightem měli pozici v rohu místnosti a bylo jim znepřístupněno utéct pryč, tak se bránili jak to jen šlo. Já s Violet jsme stáli téměř ve středu místnosti. "Kryju!" vykřila náhle Violet, která si doteď hleděla sebe a postavila se ke mě zády. Metal si vyskočil na stůl a střílel dokud měl náboje. Když mu došly hodil pistoli po jednom Hoperovi, který měl ihned na čele bouli. "To nejde!" křičel a házel po nich co mu padlo do ruky od vázy až po knihy. "Já vím!" odpověděl jsem mu a Violet už útočila dýkou. Šla po krku a snažila se je hned usmrtit. "Buď padnem nebo nás zase zajmou, vyberte si," vmísila se do toho Violet a už byla od krve i ona a nejen Hopeří mrtvoly. "Padnout," rozhodl Metal a docházeli mu věci na házení. "Jej!" vykřikl, když ho málem zasáhli. Rychle seskočil ze stolu na zem. "Dane! Pistoli!" vykřikla najednou Violet, vzala mi zbraň a strčila do ruky nůž. Metal i já jsme zůstali stát jak zkamenělý. "Vona zná tvoje jméno...," divil se Metal.
Violet mezitím střílela na vedoucí Hoperů, kteří šli zkontrolovat, co se děje. "Ty dveře!" křičela Sharon. "Zabedněte!" "Ta skříň támhle vypadá těžká," pronesl Metal, "kdybychom ji tam nastrčili," "Dělejte!" křičel Knight a měl co dělat, aby se ubránil. Nechali jsme Violet střílet a probojovali jsme se ke dveřím. "Knighte, sřílej na tamty," rozkazovala Sharon a chtěla tak bránit mě a Metala. "Na jak dlouho je to zastaví?" zeptal se Metal když se opíral o skříň a sestřeloval Hopery střelnou zbraní, která ležela na zemi. "Na moc dlouho, ne," řekl jsem a hledal Violet. "Knighte, Sharon, pojďte sem!" volal jsem a Sharon zrovna dala jednomu útočníkovi pěstí. "Jo!" řval Knight a dobýval se k nám. "Musíme tamhle tudy," řekl jsem a ukázal na druhé dveře. "Jasně," kývl Metal a nabil si pistoli. "Do nich!!!!!" začal křičet a běžel proti dveřím.
"Hell, nikam se nehrň, chci tě mít na očích," rozkázala Amaranthes a Hell zpomalila krok. "Sice jsem zradila, ale oni pak zradili mě," řekla Hell uraženě. "Jednou jsi zrádce, tak jím zůstaneš a je mi jedno, co říkáš," odmítla ji Amaranthes a ohlédla se na Chaosse a Wizard. "Hněte sebou! Nebudu vás tu hledat!" vykřikla a Chaoss jen kývl. "Am, kde je vůbec cíl?" zetal se Chaoss. "Nikde, chceme prostě ven z téhle smradlavé díry," "Svitá," podotkla Him "Za chvíľu sa budú budiť," "Já vím, ale nevím, kam jít," odpověděla ji Amaranthes.
Kousek za osadou BVB se kupily mrvoly. Pár jich Ersie oplakala, jiné ne. "Nevíte náhodou, kde je Wizard?" zeptala se najednou a Fobos se zamyslel: "Kdo?" "Dlouhovlasá blondýna, BVB army jako já," popisovala Ersie. "Ne, nevím o nikom," kroutil hlavou Fobos a Demonek na tom byl stejně. "Nenašla jsem ji, proto se ptám," řekla Ersie a dívala se s čím by mohla ještě hnout. "Ještě by se dalo něco donést z toho roztříleného skladu," napadlo Petra. "Dobře, to by šlo," kývla Maggot. "Půjdu s ním," nabídla se Ers a šli.
"Stůj!" vykřikl jeden Hoper a já se otočil. "To si fakt myslíte, že nám utečete? Blázni a ještě s tímhle," vytáhl si s ramene Violetinu dýku. "Máte něco lepšího?" zeptal jsem se. "To ještě uvidíš," mrkl na mě Hoper. "Včera jsme povraždili jedny vaše spojence, které mi tvůj kamarádíček neuměl vyzradit," chlubil se hoper. "Spojence? Nemáme spojence," "BVB army," pronesl Hoper.
Metal se zastavil v půlce chodby. "Ty vole, já už nemůžu," řekl udýchaně a sesunul se na zem. Sharon využila čas k obvázání ruky, kam ji škrábla kulka. "Bylo to o vlásek," řekl Knight a utíral si zpocené čelo. Já jsem k nim doběhl a podal Violet dýku. "Díky," řekl jsem. "Co tě zdrželo? Schůzka s Hopeřicí?" smál se Metal. "Ta osada BVB je mrtvá," řekl jsem a Metal se smát přestal. "To je špatný," pronesl. "Ale i tak ji můžeme využít kvůli zásobám, ne?" "To jo," začal jsem "Ale někdo se dal využít pro boj. Takhle jsme na to ti, co přežili," "Doufám, že to nejsme jen my!" lekla se Sharon. "Určitě ne," nesouhlasil jsem. "Takový trasher, Am nebo Tommy se určitě jen tak nedali,"
Trasher šel první a brzy si všiml známek po boji. "Tady se bojovalo, dávejte bacha," řekl. "Nat!" vykřikla najednou Lia a rozběhla se k tělu. Byla bledá, oči dokořán a studený dotek. "Nat," brečela L a natahovala k ní ruku. "Je mrtvá," řekla Wamp a dívala se, co se stalo. "To je čistej průstřel," pronesl Trasher. "Ty hopeři sou děsný svině, když střílej i po holkách," "Kdo myslíš, že je ještě...no to...mrtvý?" zeptala se Lia a bála se, co Trasher řekne. "Snad nikdo," odpověděla za něj Wamp. "Pozivum je, že tamhle máte bránu ven," řekl Trasher a vydal se k ní. "Proč tu ale nikdo není?" divila se L a vstala. "Nevím, ale asi to zjistíme," řekl Trasher a vydal se ven.
"Bože!" vykřikla Wamp. Polorozpadlé chýše si nešlo nevšimnout. "Co se to..." L ztrácela slova a rozběhla se s pláčem k místu. Nikde nikdo. "Třeba utekli bez zranění," řekla si Wamp a jen se rozhlížela. Trasher hledal něco užitečného. "Asi to tu Hopeři vybílili," řekl. "Asi..." souhlasila Wamp. "Tamhle někdo je!" vykřikla L a namířila do křoví. "Nestřílet!" vykřikl Demonek a blížil se k nim. "To si ty..." oddechla si Lia. "Co tu děláš? A kdo je tohle?" ukázala Wamp na Ersie. "Já, Tommy, Cudla a Lindit jsme se dostali ven, ale zaútočili na nás," začal Petr. "Tommy je mrtvý a ostatní jsme v osadě BVB, sice je prázdná, ale potkali jsme tam Ersie," "Chudál Tommy," měla slzy na krajíčku L. "Kolik vás je?" zeptal se trasher. "Ještě pak FObos, Maggot a Little takže sedm," řekl Demon a díval se na trashera. "A co Nat?" zeptala se Wamp. "No, ta nepřežila jednu přestřelku," řekl Demon opatrně. "Hele, radši půjdeme, jo?" navrhl. Ostatní souhlasili.
"Jestli se odsud nestaneme rychle, tak nás zabijí," řekla Sharon. "Ta zranění jsou sice malá, ale nikdo v noci nespal," "Má pravdu," souhlasil Knight a rozhlédl se. Nikdo velké zranění neměl. Většinou šlo o škrábance, modřiny, pohmožděniny. Sharon měla obvázanou ruku a já kulhal, jinak jsme byli nejvíce špinaví od krve Hoperů. "Musíme si věřit," řekl jsem. "Jo, a pak až myslet na smrt!" dodal Metal "A já mám už celkem hlad," Sharon se rozesmála. "Co jiného od tebe čekat, ale tady bufet není," zklamala ho a Metal se zdál uražený. "Jako kdo z vás nemá hlad?!" Nikdo se neozval. "Ještě vyrž," řekl jsem mu. "Najdeme cestu ven a pak i jídlo," "Super," souhlasil Metal.