Bouře

14. dubna 2014 v 2:45 | DevilDan |  This Is WAR
Fobos s Demonem sundavali z provazu tělo Hell. "Co s ní?" zeptal se Fobos. "Zakopat nebo spíš spálit?" "Nechte ji krysám," pronesl otráveně Metal. "Tohle už přeháníš!" vykřikla Sharon. "Koukej se vzchopit, sakra!" "A co přeháním? Copak ona stojí za dřinu s kopáním nebo za oheň?" Metal vstal a díval se na Sharon. "I když je zrádkyně a přišli jsme kvůli ní o spolubojovníky, tak je to pořád člověk! A metalistka!" rozčilovala se Sharon. "Nebudu se dívat, jak hnije v příkopě jenom protože milostpán je pořád nasranej," "Tak si s ní dělej, co chceš! Stejně je jasný, že si pořád byla na její straně!" rozkřičel se Metal a Fobos s Demonkem raději šli mimo dosah s tím, že tělo nechali ležet v trávě. "Na jaký její straně?!" vyjekla Sharon. "Já měla Tommyho a Nat taky ráda! A snad jsi viděl, co jsem udělala za scénu, když málem zabili i Dana!" "Jo, to vidělo hodně lidí," pronesl Metal otráveně a rozhodl se odejít. "Chceš tím snad říct, že i já jsem zdrádce?" zeptala se Sharon. "Ne," pronesl Metal "Ty si zřejmě něco horšího..." "A to jako co?" Sharon byla značně naštvaná. "Sakra, mohl by ses na mě otočit a říct mi, co podle tebe dělám špatně?!" "Přede všema se tu zastáváš té mrchy, jak kdyby ste furt byly kamarádky! Ona nás zradila, Sharon, a měla by trpět i po smrti!" "Jsi snad Bůh? Nebo soudce, že tohle smíš rozhodovat? Ne, ty jsi akorát pěkně protivný!" "Metale," ozvala se Lia od dveří jedné ze zachovalých budov. "Myslím, že ty nerozhoduješ o tom, co s ní bude dál," Metal se střídavě díval na obě dívky. "Tak si ji klidně sežerte!" vykřikl nakonec.
Lia si přivedla na pomoc mě. "Můžete se tu uklidnit?" zeptal jsem se opatrně, protože Metal vypadal vskutku nebezpečně. "Jsem klidnej," zahuhlal a posadil se. "Helloweenka je už mrtvá, udělali jsme jak jsi chtěl a popravili ji," "Tak co bys chtěl jinýho dělat se zrádcem?" "Uvěznit?" napadlo Liu. "To je starý a nudný," protestoval Metal. "Dobrá, je to na nic. Je popravená jestli jste si nevšimli," oddechl jsem si "Je lidské pohřbít tělo," "Hm, toho se zůčastnit nebudu," odsekl Metal a odešel. "Já to zařídím," řekla Sharon a šla na druhou stranu za Fobosem. "To bude tím, že ztratil kámoše," řekla L a dívala se za Metalem. "Taky si myslím. Akorát bych nerad aby jeho vztek a touha po pomstě zabila další," L se na mě podívala. "Až tak?" "Koukni se na něj. Natasha po smrti Gothica chodila jak tělo bez duše, tenhle je schopnej se tu poprat i s Trasherem nebo někým jiným na koho by si netroufal dřív," "Jo, pravda," kývla L. "Mám mu zařídit domácí vězení?" "To je k ničemu," řekl jsem.
Metal se dostal kousek za osadu. "Jak tohle může říct?!" zamyslel se "Prej je lidské! A je lidské zradit a zabít spolubojovníky a spoluposluchače metalu?? Tommy měl přece Helloweeny taky rád, tak proč?!" rozkřičel se do prázdna. "Měl jsem to udělat jinak a na místě ji rozbít lebku!"
"Hotovo" oznámil hrdě Fobos. "Kde jsou ostatní?" zeptala se Lia. "Trasher si bral někoho na prohlídku osady a někoho poslali hlídkovat," řekl Fobos. "Lindit ještě leží na ošetřovně," dodal jsem. "Tam bys měl mimochodem ležet i ty," šeptla Lia. "Ano, ale to se vyřeší jindy," řekl jsem jí. "Am si brala pár lidí na průzkum," přišla Sharon, "takže aktivní lidi uvnitř jsem jenom já, Demon, Lia, ty, Fobos a Metal co utekl," shrnula "Co ty dvě nové?" zeptal jsem se. "Wizard se nehne od Chaosse, asi jsou s Am myslím," řekla Lia nerozhodně. "A Ersie pomáhala Trasherovi, protože se tu trošku vyzná," "Asi by se to chtělo dát do oprav," navrhl Fobos. "Nebude to moc dlouho trvat než hopeři najdou tělo Natashy a budou nás hledat," "Ještě otázka," ozval se Demon, "Co je s Violet?" "To by mě taky zajímalo," přitakala Lia a dívali se všichni na mě. "Nevím," odpověděl jsem a vstával. "Jak to?" divila se Sharon. "Byla na tebe pořád nalepená jak Wizard na Chaossovi," Lia se chichotala a Fobos vypadal také pobaveně. "A co tohle? Hopeři nože nepoužívaj," "Sharon, asi takhle, ano poranila mě ona," "Takže zradila?" zeptal se Fobos. "Ne," šeptl jsem a díval se do země. "Naopak se obětovala," "Jo, ale až se znova potkáme, tak ji rozbiju držku," usmála se Lia. "Proč?" zeptal jsem se. "Ani král Hoperů si netroufl na tebe útočit," "Neútočila, sakra," pronesl jsem a měl jsem pocit, že mě nikdo neposlouchá. "Hopeři díky tý ráně mysleli, že mě zabila a nechali mě být," "A ona?" optala se Lia. "Běžela mezi ně do davu, nevím, co s ní je," "Jasně, takže utekla," sykla Sharon. "Jak typické pro takové děvky jako byla ona," "Já už to komentovat nebudu," řekl jsem "Nemá to cenu. Všichni jdete jenom po pomstě!" "A po čem jiným?" zeptal se Fobos. Mlčel jsem. "Sežeňte nářadí a dejte se do práce," řekl jsem a nás hlouček se pomalu rozpouštěl. "Je ti jí líto?" zeptala se Lia na odchodu. "Jen bych rád věděl, co se jí honilo hlavou," odpověděl jsem a i ona odešla.
"Máme problém!" hnala se za mnou Cudla. "Nechci to slyšet..." sykl jsem. "Ale měl bys," řekla Cudla vážně. "Tak povídej," "Nemusím, on ti to za chvíli řekne Trasher, že jo," vymlouvala se najednou Cudla. "Čudlo...," "Jo, je nedostatek zbraní," řekla Cudla. "Jak dlouho vydržíme?" zeptal jsem se. "Když nezaútočí a necháme si to až na útok na jejich osadu, tak máme munici tak na jeden zátah," ozval se Trasher, který mířil k nám. "Takže máme jeden pokus na útok," shrnul jsem. "Jo, a i ten je velice riskantní," "Kolika procentní myslíš?" "10% že to vyhrajeme," počítal Trasher. Cudla vykulila oči. "10%?" "Metal je mimo," pronesl jsem. "5%" měnil Trasher a Cudla zírala asi ještě víc. "Jenom 5%??" Chvíli čekala, kdy Trasher přepočítá hodnocení. "Když na nás zaútočí tak máme nulu," řekl s jízlivým úsměvem a zamyslel se. "Ještě je možnost, že Amaranthes objeví nějakou mini osadu poblíž. Kdybychom se zásobovali bylo by dost zbraní i munice a možná i vojáků kdyby byla přátelská," Cudla se na něj podívala a čekala na procenta. Kývl jsem směrem k ní a Trasher po chvilce řekl: "To by bylo zase těch deset," "Na víc se nedostaneme?" zeptala se Cudla. "Když se naklonujeme, tak bychom mohli mít dvacet," "To je trošku moc sci-fi," namítla Cudla. "A když přiletí ufoni s tak dvaceti talíři, tak máme čtyřicet," dodal jsem a Cudla asi ztrácela trpělivost. "S váma se nedá normálně mluvit! Jdu něco dělat," "Sháněj ty ufony," pronesl za ní Trasher.
Metal se vracel do osady zrovna, když se Little s Maggot snažily něco najít k jídlu. "Pojď, oškrábeš brambory ať ostatní nemelou, že nic neděláš," zavolala si ho Maggot a Metal teda šel. Přeci jenom hlad měl. "Co se děje?" zeptala se Little. "Nic," odsekl Metal. "Hele, Magg, nevíš, kde jsou tu schovaný zbraně?" "Nevím, to má na starosti Trasher, Dan to bude vědět, tak se ho zeptej nebo Amaranthes bývá informovaná," "A já zase nic," pomyslel si. "Dobrý, dík,"
"Myslím, že osy už vyhľadávať nebudeme," komentovala Himawari jejich výlet za hranice. "Vosy?" zeptala se Lia nechápavě. "Tenhle les je asi prokletý, měla jsem pocit, že chodíme v kruhu," vyprávěla Amaranthes svoje dojmy. "A není vás tu nějak málo?" zeptala se Lindit, která seděla u stolu, kam ji přenesly ošetřovatelky. "Jo, Knight, Chaoss a ta nová ještě hledají," řekla Wamp. "Myslím, ale že nic nenajdou," "Co nějaké BVB army?" zeptal jsem se. "Nič," pronesla Himawari. "Všade je pusto a prázdno,"
"Ještě jednou upozorňuju, že do vosích hnízd se nešlape," pronesl Knight a díval se pod nohy. "Šlápla do něj ta Slovenka!" bránila se Wizard a šla za Chaossem. "Himawari," opravil ji Knight. "Tohle je děsné místo!" "Není, já ho vždycky měla ráda," rozplývala se Elis. "Tenhle les je tajemný a starý stovky let. Našla jsem tu i pár obětních míst a lovišť, které tu budovaly staré národy lidí. A kdykoliv jsem potřebovala klid a chtěla si pro změnu poslechnout Pink Floyd, tak les mi ten klid nabídl, ale je tu hodně tvorů. Od vlků až po vosy, ano, s tím souhlasím, ale vaše kamarádka nemusela hned křičet, že je to zkurvený les," "Ať drží klapačku, Chaossi nebo jednu dostane. Jak někdo může tohle místo mít rád!" úpěl Knight. "Můžeš se uklidnit, kámo?" zeptal se Chaoss. "Je to les jako každý jiný, jen narozdíl od těch ve kterých jsme zatím byli je hustej a plnej života," usmál se Chaoss. "Zase na jednu stranu dobře chrání," připomněla Wizard a chytla se Chaosse za ruku.
"Kdo si vezme na dnešek hlídku?" zeptal se Trasher. "Já ne," ozval se Fobos a zívl, "Já mám za dnešek dost," "Ptal jsem se kdo jo a ne kdo má dost," rozzlobil se Trasher. "Klid," uklidňovala Lia. "Já si ji klidně vezmu," nabídla se "S kým?" zeptal se Trasher. "Musíme vyrobit rozvrh," řekl jsem po chvíli, co se nikdo nehlásil. "Takže ses momentálně přihlásil," rozzářil se Trasher a podával mi klíč od skladu. "Po večeři se ozbrojte a vzhůru do krásnýho večera!" "Ten bude moc krásnej, pravda," komentoval jsem. "Můžeš během hlídky vyrobit ten rozvrh, pokud možno ať nejsem s ním," ukázal na Demonka "A s tím volem, co škrábe brambory, dík," Jen jsem se na něho usmál a dál neříkal nic. Metal nás sledoval a asi přemýšlel, jak se dostat ke zbraním.
"Táhle je Knight!" vykřikla Sharon a šla je přivítat. "Našli jste něco?" "Nic," pronesl Knight. "Ten les je sice starej, ale to je asi všechno," "I to je dost!" opravovala ho Wizard. "Pro tebe jo," ušklíbl se Knight a šel se najíst. Sharon se podívala na Chaosse. "Náhodou, já našel hřib," řekl a vítězoslavně se usmíval. Z toho Sharon a Wizard dostaly záchvat smíchu.
V osadě bylo ticho, byla tma a většina lidí už spala. Jen Chaoss s Elis si celkem hlasitě povídali na lavičce pod jedním dubem a Trasher se také ještě plácal po okolí. "Zalezte vy dva už!" zakřičela na ně Lia, které již milostný románek těch dvou začínal lézt na nervy. "Jasně!" houkl na ní Chaoss a oba dva šli. Lia místo venku, sledovala dalekoholedem Trasherem. "Kam ten trouba jde?" "Nevím, L, a ani to asi vědět nechci," řekl jsem a usínal jsem na židli, která ve strážní věži byla. "Nespi!" vykřikla najednou L div jsem šokem nespadl na zem. "Stejně sem nikdo nepůjde," odsekl jsem. "Zvedá se vítr," šeptla L a vystrčila hlavu ven. "A prší...," podotkla. "Divíš se? Je jaro...," řekl jsem v klidu. "Neměli bychom...," "Ne, neměli," zastavil jsem ji, protože určitě myslela na to jít dolů, což mě s bolavou nohou tvořilo velkou noční můru. "Tak ne," řekla L a sedla si na zem. "Budeme hrát karty?" "V tomhle větru?" zeptal jsem se. "Jo! Alespoň bude sranda!" "Budeme spát, jo?" L se asi celkem nudila, protože začala počítat mravenečky,co lezli po podlaze. Za chvíli usla taky. Schoulenou v klubíčku na podlaze ji vzbudil až silný vítr, který lomcoval celou věží. "Dane?" zeptala se bázlivě. "Asi bychom měli jít dolů..." "Nepovídej," ozval jsem se ze sna a moc ji nevnímal.
Wamp se zatím dostala do středu osady, kde byla věžička se zvonkem a začala zvonit. "Schovat!!" křičela. "Co to?" divil se Knight. "Počasí nám moc nepřeje," ozvala se Little a hnala se společně s Lindit a Maggot do sklepů. L se na to dívala shora. Nebe bylo černé a zdály se sem hrnuly další mraky. Už i dost pršelo a nevypadalo to, že by stříška věže tenhle déšť zvládla unést. "Asi půjdu," řekla Lia a otevírala poklop na zemi. Wamp zvonila jak šílená. "Chaossi, zkontroluj domky!" řvala na Chaosse, který se bos vyhrabal z postele a utíkal s Wizard do skrýší. "Dobře!" zazřval na Wamp a předal Wizard Sharon. "Bože můj! Tohle snad je už i trest od Matky přírody!" zvolala Sharon, když se zahřmělo. "Honem," řekla Wizard a obě běžely za ostatními.
L bojovala s dvířky. "Sakra!" "Neřvi," uklidnil jsem ji. "Když to nejde?" L zřejmě brečela a najednou vykřikla, když se objevily na černočerné obloze i zlaté blesky. "Ono do nás uhodí, uhodí do nás!" cloumala mou a nedala se utišit. "Vy dva!" řvala na nás Wamp. "Tohle není dobrý! Pojďte dolů," "Co asi děláme," klepala se L. "Jo hned!" vykřkl jsem. Náhle se znova zahřmělo a blesk zasáhl slaměnou stříšku. "Hoří...," vyjekla Lia.
Amaranthes počítala lidi: "Kde je Chaoss?" otočila se na Wizard. "Wamp ho poslala zkontrolovat příbytky," "A Metal?" "Nevíme," ozval se Knight a hledal nějaké pláštěnky a deky. "Proč tu máme hlavně jablka?" zeptal se. "Kousek odsud byl jablečný sad," začala Am. "Museli jsme to někam uklidit," "Jasně," bylo jasné Knightovi.
"Vykopni to!" křičel jsem na L. "Co?" "Vykopni ty dvířka," "Jasně, jasně," L moc přemýšlela a klepala se. "Proč to neuděláš sám?" "L!" vykřikl jsem. "Jasně," L si sundala botu a začala do dvířek mlátit. "Bože...," sténal jsem. "L!" řvala na nás Wamp. "Co to tam provádíte?!" "Uvnitř už nikdo není," hlásil Chaoss. "Dobře, to je dobře," chválila Wamp a až teĎ si všimla jiskry, co přeskočila na slámě. "L! Jestli se odsud nedostanete, tak shoříte!" Chaoss vyběhl směrem k věži. "Stůj!" řvala Wamp, ale marně.
"Jak moc se bojíš výšek?" zeptal jsem se L. "Moc ne, proč?" "Tamhle," zvenku osady byla hromada slámy. "Ne, ne, ne!" křičela L a její nakloněná pozice z okna byla ideální. Chaoss zatím mlátil do vchodu z druhé strany a nahoře na střeše už řádil oheň. Najednou všechno utichlo. "Uhni!" ozval se Chaoss, který si šel pro sekyrku. Vchod byl volný.
L ležela ve slámě a chvíli byla mimo na to, aby vstala a vrátila se k ostatním. Ležela a nechala na sebe padat déšť. Chvíli i přemýšlela, jak mi rozbije potom hubu. Najednou uslyšela ránu. "A sakra!" probrala se a běžela k hlavní bráně, kterou ji otevřela Wamp. "Musíme to uhasit!" Křik donutil někoho vylézt z úkrytu i s vědrem a pomáhali hasit ohnivou slámu na střeše. I Metal, který celou dobu hledal sklad zbraní se připojil.
Asi po pěti minutách vylezl z trosek rozcuchaný Chaoss. "Takovouhle pitomost už nikdy neudělám," mumlal. "Stejně uděláš," řekl jsem a divil se, že nikdo z nás nemá polámané kosti. "Vy jste idioti," pojmenovala nás L. "Alespoň víš, proč si nemáš brát dobrovolně hlídky," řekl jsem a díval se na tu spoušť. "Nic jiného nehoří?" zeptal jsem se Wamp. "Teď už nehoří nic, díky za pomoct, lidi," chválila lidi Wamp a dívala se na mě. "Tu věž musíme ráno dát do původního stavu jinak nemůže hlídkovat," ozval se Knight. "Je mi to jasné," řekl jsem. "Musíme si pořídit rosničku," řekl Demon najednou. "Co?" divila se L. "Ty předvídaj počasí," Wamp se začala smát, i když to nebyla zrovna moc veselá chvíle. "Já se omlouvám, ale tohle je moc," "To je v pohodě," uklidnila ji L. "Jdeme spát,"
Vítr ustál do patnácti minut. Zbytek večera ještě stále pršelo a do pokoje Cudly a Him kapala voda, ale jinak bylo klidně. Všechny ale děsila práce co nás druhý den čeká...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama