Hopeří útok

21. dubna 2014 v 18:28 | DevilDan |  This Is WAR
Nikomu se vstávat nechtělo. Sice už svítilo slunko, ale déšť vytvořil po zemi kaluže a bláto. Strážní věž byla na kusy a práce zabere určitě tak týden. To hádal Knight, který šel škody zkontrolovat společně s Ersie. "A jeden strom za branami spadl," hlásil. "Jinak je to v pohodě," L měla pár modřin a stále se na mě mračila, když jsem šel kolem. "A teď co?" zeptala se Amaranthes. "Budeme plánovat útok na Hopery nebo opravy?" "Všechno je riskantní," pronesl trasher. "Když nezaútočíme, zaútočí oni a s dvěma mrzáky v táboře a skoro beze zbraní neubráníme nic, ještě ke všemu jsme bez místa pro střelbu," "Ty mrzáky si odpusť," řekl jsem. "Mluvil jsem s Little, i Lindit je na tom už podstatně lépe," "Tak i tak jsme oslabeni," ušklíbl se Trasher. "Ale co navrhuješ?" zeptala se Am znova. Trasher se rozhlédl kolem. "Opravíme to tu," řekl po chvíli mlčení. "Myslím, že je nás tu dost," řekl jsem, "Někdo si může udělat ještě procházku po okolí a hledat. Hodí se všechno, jídlo i zbraně," řekl jsem. "Já půjdu," ozvala se Ersie. "A vezmu sebou Elis a Little. Stejně by vám tu nebyly moc platné a Elis to tu zná taky," "Dobře," kývla na ní Am.
Chaoss prolezl celý sklad než našel nějaké náředí, ale nakonec našel. Spadlý strom kousek od hlavní brány pomohl s nedostatkem dřeva takže se Fobos dal do osekávání větví. Wamp se Sharon uklízeli nanesený bordel po celé osadě a odnášely i úlomky z věže, které již nikdo potřebovat nebude. Amaranthes byla nejvíc nervózní z Metala. "Ten něco provede," mumlala si pro sebe. "Co by provedl?" zeptal jsem se. "Nemá zbraně ani klíč," "Od tý doby, co zemřel Tommy je prostě divnej, já vím každého to sebere ani já nejsem nejšťastnější, že je i s Natashou pryč, ale já nemám až takovou touhu po pomstě," "Není blbej, aby se bez zbraní vydal na Hopery a zná náš plán," "A ten je?" otázala se Am. "Obrnit se a pak až zaútočit," řekl jsem, "Dane, ještě něco mě napadlo," zastavila mě Am. "Co?" "Hopeři mají zbraní i jídla dost. Fobos s Maggot i vlastně nějaký ten jejich sklad našli, možná by nebylo tak špatné, tam vyslat někoho, kdo je trošku vykrade," mluvila Amaranthes. "To špatný nápad není, ale bude to chtít hodně opatrnosti," řekl jsem. "Sežeň lidi," rozkázal jsem a odešel.
Melal opravdu jen chodil po osadě a nakukoval okýnky do budov. "Kam to jen mohli dát?" přemýšlel a hledal dál. "Hele, neulejvej se tu a pojď nám pomoc!" zakřičel na něj Knight z dálky. "Nech mě bejt," odsekl Metal. Knight přiběhl blíž. "To ses dneska blbě vyspal nebo co?" ptal se nechápavě Knight. "Ne," odpovídal Metal a nevšímal si ho. "Hele, nás všechny sere tolik smrtí v jednom dnu, ale co naděláme?" "Můžeme se pomstít, copak to nechápeš, Knighte?" obrátil se na něj Metal. "Řekni mi, kam dali zbraně a udělám to. Stejně chci umřít v boji a ne jako krysa zalezlá v bahně!" křičel Metal. "Ne, počkej, přece," zarazil ho Knight. "Klíč si stejně střídají Am, Dan a Trasher, nedaj ti ho," "Všechno se dá vykrást, vypáčit," odsekával Metal. "Ne, kámo, tohle neuděláš," "Proč?" "Vyrazíme na ně, ale nemůžeme riskovat ztrátu dalších lidí, zbláznil ses či co? A stejně ani nevíš, kdo Tommyho přesně zabil!" "Mě to neva, zabiju jejich bosse a bude," usmál se Metal. "Ale já ti to nedovolím," řekl Knight rázně. "Pojď nám pomoct, čím rychleji to bude tím rychleji se pomstíš," "Ne, Knighte," odsekl naposledy Metal. "Jsi už zrádcem taky?" optal se Knight. "Nejsem, ale nemusím poslouchat všechno, co si přeje Trasher nebo Dan s Am," "V tom případě, ale moc dlouho asi jako tým nezůstaneme," zesmutněl Knight. "Nejsme tým," pronesl Metal a rozběhl se k budově naproti.
Knight se vrátil na pracoviště. "Vypadá to hodně bledě," "Proč?" zeptala se Lia. "Metal se zbláznil a chce pomstít Tommyho," "Jo, to víme, že blbne," řekla Lia klidně. "Hlavně aŤ se nehlásí do tý noční akce," ušklíbla se a podávala Himawari kladivo. "Do jaký akce?" zeptal se Knight. "Am chce vykrást Hopery," řekla Lia a hledala v blátě spadlý hřebík. "Aha, tak to není nic pro Metala,"
"Ticho!" vykřikla Ersie a srazila Little i Elis k zemi. Schované za kapradím sledovali tři Hopery v zelených maskovacích teplákách. "Tady jsou akorát ti zasraní komáři a ne Metalisti!" rozčiloval se ten jeden. "Kušuj!" rozčílil se druhý. "Šéf nám dal rozkaz prohledat les, kam jinam by asi jinam zmizeli?" "Třeba je už něco zabilo. Prý jsou tu vlci," ozval se ten třetí, který prohledával křoví okolo nich. "Musíme pryč," šeptla Little a kývala směrem nalevo, kam bylo možné se proplazit.
Metala už stálé hledání nebavilo, posadil se na lavičku u srubu a pozoroval dění u brány. Všichni pracovali jako mravenečci. "Nudáááááá," protáhl se Metal a pak zpozoroval Trashera. "Tak támhle," pomyslel si Metal a vyrazil za ním. "Potřebuju zbraň," "Plácačky na mouchy jsou v kuchyni," pronesl otráveně trasher a dal ruku v pěst, když si všiml, že Metal zírá na klíč. "Nechci zabíjet mouchy, kurva! ale hopery!" "Hm, a víš o tom, že na Hopery se půjde až bude tábor v pořádku?" zeptal se Trasher a zabouchl odemknuté dveře. "No, vim, no, ale rád bych šel napřed," "Zapomeň, Metale, stejně máš o kolečko navíc," řekl Trasher a rozhodl se zamknout. "To bych neřek," řekl Metal a co nejrychleji mohl srazil Trashera na zem, vběhl do budovy a popadl první zbraň, co byla po ruce. "Metale!" vykřikl trasher a Metal namátkou vytřelil. Uvolnil si tím vchod, protože Trasher uskočil stranou, a běžel ven. "Chyťte ho!" běžel za ním Trasher a řval na nás u brány. "A sakra!" pronesl Chaoss a hodil mu pod nohy větev. Metal sice padl na zem, ale začal na nás mířit "Jděte do prdele nebo střelím!" křičel a mířil střídavě na Cudlu a Liu. "Metale...," začala pomalu Am. "Ne!" zvedl se opatrně a jen co si myslel, že na něj půjdeme, vystřelil do vzduchu a rozběhl se do lesa. "Metale! Ty kreténe!" řval za ním Knight, ale marně. Am jen kroutila hlavou. "Já to říkala!"
Little se pomalu plazila pryč od Hoperů, za ní Elis a jako poslední Ersie, která se stále otáčela za sebe a sledovala skupinku nepřátel. Náhle praskla větvička a Hopeři zpozorněli. "Co to bylo?" zeptal se ten jeden a ten, co prohledával před chvíli křoví vyrazil k holkám. "Utíkejte!" zařvala Ersie. Little ihned vyskočila a i s Elis běžely pryč. Ersie zakopla o blbě položenou větev. "Né!" vykřikla když se na ní řídil jeden z Hoperů a rychle se stavěla na nohy. "Střílej!" vykřikl jiný Hoper a vzduchem začali lítat kulky.
"Lio, Čudlo, jděte za ním," rozkazoval jsem zatímco ostatní stále sledovali, jak se trasher rozčiluje. "Jasně," kývla hlavou Lia. "Prohledejte okraj lesa, když tam nebude, tak se vraťte," "Nechte ho chcípnout," pronesl Trasher rozzlobeně. "Není nebezpečný," řekl jsem. "A to víš jak?" zeptal se Fobos. "Střelil někoho?" zeptal jsem se. "Myslim, že ne," odpověděl Fobos. "Tak vidíš, akorát jestli ho zajmou, tak nám přidělá práci navíc," "Před setměním se vydám s Demonkem a Wamp do jejich pevnosti," řekla Am. "Když bude poblíž, tak ho přivedeme," "To bude chtít lano," podotkl Demon. "JInak ho sem asi nedostaneme," "Hlavně nesmí nikoho zabít,"
Little s Elis přiběhly k bráně. Udýchané. "Kde je Ersie?" zeptala se Maggot. "Já nevím," oddechovala Elis. "Byli tam Hopeři, prohledávají les," "Fobosi, pojď se mnou," řekl jsem a vydali jsme se pro zbraně. "Tohle je moc na jeden den!" vykřikla Sharon. "Co se děje?" zeptala se Little. "Metal utekl,"
Am si začala svolávat partu. "Takže tu zůstává Sharon, Little, Elis, Trasher, Himawari, Maggot a Knight s Chaossem," počítala "Áno a L s Cudlou snáď čoskoro prídu," komentovala Him. "Co když dorazí Metal a bude zase zuřivej?" zeptal se Chaoss. "Tak ho nechte vyvztekat," řekla Wamp. "Nebo ho někam zamkněte, dveře snad neprobourá," dodal Petr. "Jasně," kývl Knight.
"Elis!" řval Fobos. "Až na to, že hledáme Ersie," "Aha, tak pardon," zarazil se Fobos "Ersie!!!" křičel. "A není to jedno? Obě začíná na E, obě jsou Army," "Ne, není to jedno," řekl jsem. "Ale jestli jsou tu hopeři, tak bychom asi tak moc řvát neměli," "Pravda," souhlasil Fobos a dál jsme šli tiše. "Teď mě napadlo, že jsme se mohli zeptat Little, kam vůbec šly," napadlo mě. "Na to je už trošíčku pozdě," zasmál se Fobos a šel dál. "Doufám, že tu není moc klíšťat," podotkl. "Hlavně prý komáři a vosy," řekl jsem. "Taky fajné,"
"Myslíš, že ten zadní vchod už bude hlídaný?" zeptala se Wamp Amaranthes. "Osobně doufám, že ne, protože jinak nevím kudy bychom se tam dostali," odpověděla Am a byla ve střehu. "Hlavním vchodem," řekl Demon. "Co?" otočila se na něj Wamp. "Když ne zadním, tak předním," upřesnil Demonek. "To by byla sebevražda," řekla Amaranthes. "A já myslel, že máte rády adrenalin," usmál se Petr. "Adrenalin jo, ale ne boj o život," opravila ho Wamp. "Taky pravda," souhlasil Demonek.
"Nic," vracela se Lia do osady. "Škoda," podotkl Knight a zamykal za Cudlou vrata. "Neubyli tu lidi?" zeptala se Cudla. "Am už šla krást a ztratila se nám Ersie, pro tu šel Fobos a Dan," řekla Maggot. "A co máme dělat my?" zeptala se Lia. "Hlídat a čekat," řekl Chaoss.
Jak se Amaranthes a její tým blížili zpozorovali stín. "Metale?" ozvala se Wamp. Bylo ticho a najednou kdosi vystřelil. "Na zem!" vykřikla Am a čekala, co se bude dít. "Ticho," pronesl Demon a měl pravdu. Hodně divné ticho. "Jdeme, asi někdo sřílel na nějakou krysu nebo se hodně nudí," "Támhle to je!" ukazovala Wamp a běžela s dřevěnému plotu pevnosti Hoperů.
"Ers?" ozval se Fobos a běžel k dívce. "Jsou tu," šeptla a Fobos prolétl očima okolí. "Další?" ozval se hlas za mnou a Fobos se otočil. "Ne, my jsme furt ti samí," usmál se a svíral pistoli. "Nesnáším, když mi někdo drží zbraň u hlavy," pronesl jsem mírně otráveně, trochu vyděšeně. "No, kdo by to měl rád, že jo," nedivil se Fobos a mířil na smějící se Hopera za mnou. Výstřel a Hoper byl na zemi. "Ale pobavilo ho to hodně. Taková veselá smrt," řekl Fobos zatímco jsem ho odzbrojil. "Kde jsou ti další?" šepl jsem. "Nevím, ale budou tu někde," Fobos se otáčel. "Vem Ersie, jdu za tebou," řekl jsem a Fobos zvedal raněnou.
Wamp nahmatala kliku a otevřela. Zase tu byl známý zápach z kuchyně, ale jinak klid. "Divný místo," pronesla a vlezla dovnitř. "Vyber kuchyň, my se podíváme po zbraních," rozkázala Am a šla s Demonkem jinam. "Jasný," Wamp pomalu otevřela dveře místa odkud to tolik vonělo. "A ty zbraně mají být kde?" zeptal se Petr, když otevřel kumbál s košťaty. "Tady ne," komentovala tuto situaci Am. "Hlavně buď ticho,"
Fobos se co nejrychleji hnal pryč. Dívka krvácela z rány na čele, kterou si způsobila, když podruhé spadla na zem, zřejmě do kamenů. Jiné viditelné rány neměla, ale i tak mohla být v ohrožení. Děsilo ticho a to, že ze tří Hoperů jsme narazili jen na jednoho. "Hahá!" ozvalo se za námi a oba zbylý střelci začali střílet. "A já si užíval klidu!" křičel Fobos. "Kde jsou?" zeptal jsem se a Fobos se otočil. "V tom křoví nebo někde na stromě," řekl "Nebo jsou z nich chameleoni a nejsou vidět," "Stůj chvíli," řekl jsem. "Já bych rád, ale ta holka krvácí a nejlehčí taky není," protestoval Fobos, ale chvíli zastavil. "Támhle," ozval se Fobos, když zahlédl modrou čepici. "Víš, co jsem nikdy nepochopil? On si vezme maskovací tepláky a bundu a modrou čepici," kroutil nechápavě hlavou. "Asi chtěl splývat s nebem," řekl jsem a zasáhl ho.
Wamp už čekala před osadou. V pytli, co si nesla měla nějaké jídlo, co ukradla Hoperům. "Kde jsou?" přešlapovala na místě a dostávala strach.
Před Am se náhle otevřeli dveře. Byl tam křik a někdo i střílel. Vyběhl z nich Metal, který než se rozkoukal, dostal pěstí mezi oči a ležel na podlaze. "Tak a mise číslo jedna splněna," řekl Demon zatímco Am rychle zavřela dveře. "Musíme pryč," řekla a chytla Metala za mikinu, za kterou ho táhla po podlaze. "Okoukni to tu, já ho snad dovleču ven," rozkázala. "A neměli bychom se spíš vyměnit?" zeptal se Petr. "Ne!" vykřikla Am. "Kdyby se probudil, tak ti ještě uteče, mazej!" "Jo, vždyť jdu,"
"Ještě ten třetí," řekl Fobos. "Ten nás netrápí dokud nestřílí," řekl jsem a rozhlížel se. "Za-zavolal si posily, je-je jich tu víc," šeptala pomalu Ersie v polospánku a Fobos zbledl. "Slyšel jsi ji?" "Ne, co se děje?" zeptal jsem se. "Je jich tu víc," opakoval Fobos. "Jdi napřed," řekl jsem mu.
Am dotáhla Metala k Wamp. "Vy jste ho našli!" jásala Wamp. "Jo, a je dost těžkej," stěžovala si Am. "Kde máš Petra?" "Ještě hledá," řekla Amaranthes. "Doufám, že ten hňup nepostřílel moc Hoperů," "Demon?" zeptala se Wamp. "Tentkrát myslím jeho," řekla Am a ukázala na Metala. "Stejně jsem v pytli," řekla Wamp.
Demon rychle vyběhl ze dveří a zabouchl. "Musíme pryč!" křičel. "Co se děje?" ptala se Wamp i Am současně. "Jsou nasraní na Metala, pár jich sejmul," mluvil Demon a podával Am provaz. "Co to?" "Přece ho nepotáhneme celou cestu, ne?" divil se Demon jejímu výrazu. "A zbraně?" "Mám lopatu," řekl Demon. "Jo, vykopeme si hroby," řekla Wamp nadšeně. "Zbraně mají na druhý straně," "A to víš, jak?" zeptala se Am. "Od toho kopáče," řekl Petr. "Jo, aha! Tys okradl nebohýho kopáče!" začala chápat Wamp. "Ne, jen jsem do něj vrazil," opravil ji Demon.
Fobos klepal na bránu. "To jsem já! Mám Ersie!" křičel a Knight mu otevřel. Zraněnou si hned vzala na starost Little s Maggot. "Co se děje?" zeptal se Trasher. "V tom lese nejsou jen tři hopeři, je jich tam prý víc!" křičel Fobos a Knight chtěl zavřít vrata. "Nezavírej!" vykřikl jsem. "Jo, taks to stih," byl rád Fobos. "Ale nikde už nikdo. Možná jí lhali," řekl jsem. "To je spíš pravděpodobnější," souhlasil Trasher. "Kdo chybí?" zeptal jsem se ještě. "Am a její tým," řekla Lia "A Metal," dodala Sharon a dívala se jak se brána zavřela.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama