Obrana

28. dubna 2014 v 19:38 | DevilDan |  This Is WAR
Čekali jsme. Zase začalo pršet takže jsme se před brami střídali v pláštěnkách. "Je zima," klepala se Cudla zatímco L vyšplhala na ještě nedokončenou věž a sledovala dalekohledem okolí. "A nikde nikdo," řekla po chvíli a Cudla dál drkotala zuby. "Se jdi s někým vyměnit," řekla ji Lia a slezla. "Ne, to ne, to je dobrý," bránila se Cudla. "Jak chceš," pokrčila rameny Lia a nandala si spadlou kapuci.
"Vstávej!" začala zuřit Wamp a dala Metalovi facku. "Co-co to-toto?" Metal se vyděšeně díval po všech kolem. "Svaž ho," nakázala Am Demonovi. "Co?!" vykřikl Metal. "Co jsem jako proved'?" "Utekl jsi, ukradl zbraně, napadl Trashera a teď zaútočil na Hopery. Dál nevím," sčítala Wamp. "Já myslím, že to zdaleka stačí," dodal Demonek.
"Takže tu jako budeme čekat jak myši v díře?" zeptala se naštvaně Sharon. "To nikdy nikdo neřekl," namítl trasher. "Ne? A dělá někdo něco?" "Chybí zbraně," vmísil se do debaty Chaoss. "Nemusíme se jim naservírovat jak prase na porážku," "Lepší než čekat než příjdou," namítla Sharon. "Strategický plán by mohl být takovýhle," začal jsem a Sharon se na mě vážně podívala. "Musíme vylákat většinu Hoperů sem, kde zůstane většina lidí a bude bránit osadu. Několik vybraných pak pronikne k Hoperům a obsadí to tam," "Když nepočítám Metala, tak 16, sedmnáctá by byla Ersie, ale ta se zúčastnit nemůže," "To je málo," pronesl Knight. "Víme," komentoval Trasher. "Pokud můžu...," zvedla se Elis. "Dal by se využít i les jako spojenec," "A to?" otázal se Trasher, "Dají se vyhloubit jamky, kde si zlomí nohy nebo rovnou se propadnou, sítě, lovecká oka a tak," povídala Elis, "Je málo času, Dane," šuškal Trasher. "Já bych souhlasil," kýval hlavou Knight. "Než to připravíme, tak na nás zaútočí!" protestoval Trasher, "Neví zřejmě, kde se ukrýváme jinak by zaútočili a pokud jsme je sem s Fobosem nepřivedli, tak alespoň dva dny pořád máme," řekl jsem. "Takže?" zeptal se nedočkavě Chaoss. "Lindit, prohledej budovy a najdi všechny sítě a lana, pomůže ti Elis. Chaossi, Trashere vy dva sežeňte lopaty. Little s Himawari nanosí větve a listí," řekl jsem. "Knighte, ty sežeň místo, kam můžeme potom zavřít Metala, nebude sabotovat tohle," "Jasně," kývl Knight.
Am šla první a vedla sebou i spoutaného Metala, kterému se tato pozice velice nelíbila. "Ale to počasí tu teď hrozné," řekla Wamp. "Občas pršet musí," namítl Demonek. "Jasně, no, ale v jakej čas vždycky, ach jo, už abychom byli doma," povzdechla si Wamp a popoběhla dopředu.
Liadesque s Čudlou je zahlédli dřív než se dostali až k bráně a otevřeli. "Hurá!" jásala L a brala od Wamp kradené jídlo. "A zbraně?" zeptala se. "Nejsou," řekla Am "ale máme Metala," ten se jen zamračil a neřekl ani slovo. "Zeptám se Dana, co s ním," řekla Čudla a rychle utíkala do tepla.
Za chvíli přišel Knight: "Pojď se mnou," řekl a odváděl ho pryč. "Co to jako má být?" zeptal se ho, když došli k jedné z opuštěných budov. "Máš mě taky za zrádce?" "Hele, já nevím, co se ti motá v palici a čeho seš ještě schopnej, ale prostě budeš tady než někdo rozhodne, že můžeš mezi nás a že jsi už v pořádku," řekl Knight a rozvazoval mu ruce. "A rovnou tě varuju, že pokus o útěk nebo další nesmyslná věc to jenom zhorší," "Hm," Metal jenom zabručel a sedl si nejbližší stoličku.
Jenco jsme se trochu vyspali, začali se všichni věnovat svým úkolům. Kdo mohl tak kopal. L lezla po stromech a upevňovala lana zatímco se Maggot snažila rozmotat zamotané sítě. Knight byl tohoto ruchu ušetřen, protože stepoval před budovou, kde měl Metal domácí vězení. Kolem oběda už Elis s Lindit pokládaly na jámy větve a snažily se je zamaskovat, co nejlépe to šlo. Chaoss si mezi pár stromů za chytil tenoučké lanko propojené se zvonkem, který se dle jeho komentáře měl rozezvonit až se někdo dotkne téměř neviditelného provázku. "Bude to znamení," usmál se. "Koho vlastně pošleme do osady?" zeptala se Amaranthes. "Hlásí se někdo?" zeptal jsem se. "Já bych i šla," ozvala se Lia. "Chaossi, Lindit, půjdete s ní," zavelela Am rázně. "Za kuchyní je trošku porušený plot," ozval se Fobos. "Tudy se bude moct utéct až tu budou řádit," "Dobrý nápad," přitakala Lia.
Podle většiny lidí tohle byla poslední noc, co jsme se mohli dobře vyspat a hlavně s klidem v duši. Amarathes sice byla názoru, že bychom měli zaútočit první, ale s ostatními jsme se shodli, že prostě počkáme. Brzy ráno se Himawari šla podívat do okolí. Vrátila se do půlhodiny. "Sú na ceste," řekla a dívala se po ostatních. "Takže je to jasné," řekl Trasher. "Lindit, Lia a Chaoss se všichni ozbrojí," řekl jsem. "Ostatní do skupinek a ať je v každé alespoň jedna střelná zbraň. Zbytek se hold ozbrojí noži," "Fobosi, Wamp, vy dva na věž," řekl Trasher. "Co vim jste byli jedni z nejlepších střelců," "Doneste nějakej nůž i Metalovi," rozhodla Am. "kdyby na něj zaútočili, tak ať není úplně bezbrannej, pořád je náš," Knight kývl a běžel k Metalovi.
"Na," řekl a hodil před něj jednu z dýk. "Na co?" zeptal se Metal. "Na obranu," odpověděl Knight. "To mě tu jako necháte?" zděsil se Metal. "Jo, všichni se bojí, abys nevyvedl nějakou kravinu, ale Amaranthes rozhodla, že je blbý tě tu nechávat bezbranného," "Chci taky bojovat!" vykřikl Metal. "To ale nezáleží na mě," řekl Knight. "Tak to vyřiď Danovi nebo Trasherovi. Tomu vlastně radši ne," "Metale, ne," zarazil ho Knight a Metal vstal. "Já tu nechcípnu jako krysa jenom protože jsem neuposlech jedno jediný pravidlo!" "Uklidni se," couval Knight ke dveřím.
"Pasti můžou odrovnat tak 20% hoperů, řekla bych," poznamenala Elis po delší debatě na téma co a jak. "Nedával bych tomu až takové šance," pronesl Trasher. "Přeci jenom je to na rychlo," "Ale vyzkoušení," mrkla na něj Am. "Našel jsem tu i pastičky na zvěř," řekl Fobos. "L sice protestovala, ale i tak jsem je v okolí nakladl," "To je fajn," kývnul jsem a Lia se opravdu mračila. "Ty se připrav ať můžete utéct," "Jasně, jasně," řekla otráveně a šla za svým týmem.
"Knighte?" Demonek byl vyslán, aby došel pro Knighta, kterému to podezřele trvalo. Kluci se mezitím v Metalově svrubu rvali. Nešlo určit, kdo si začal nebo kdo vyhrává. Oba se váleli na zemi a chtěli tomu druhému rozbít hubu. Oba vlastně už i krváceli. "Můžete toho nechat?!" "Né!" vykřikl Metal zrovna, co ho Demon chytl za mikinu na šíji a chtěl odtrhnout od Knighta. "Sakra!" vykřikl Knight, když se dostal z jeho sevření a postavil na nohy. V tu chvíli už bylo Metalovi jedno koho mládí a pěstí dostal i Petr. "Co se to tu děje, vy idioti!" vykřikla Sharon, která slyšela křik. "Nic," oprášil se Knight a utíral do rukávu krev ze rtu. "Jen přátelská bitka," poznamenal Demonek a vyšel z místnosti. Knight se ještě jednou podíval na Metala a šel taky. Sharon zamkla a celou dobu nechápala, co se dělo.
Byla to už asi hodina od doby, co Him hlásila jejich útok a už je v dáli opravdu Fobos zaznamenal. "Měl jsem vás rád, bratři a sestry," pronesl. "Prosím tě, neříkej, že věříš, že dneska umřeme!" komentovala jeho pesimismus Lia. "Neumřeme! Budeme věční!" křičela a odváděla si Chaosse s Lindit. "Veľa šťastia," pronesla za nimi Himawari.
Hopeři se se řevem začali hrnout z křoví. Někteří zakopávali o kamení, větvě, jiným opravdu noha spadla do připravené jámy. Jiné stříleli Fobos s Wamp na strážní věži. Pár z nich padlo na zem v bolestech, když šlápli na železnou past. Někteřím se, ale podařilo tento labyrint projít a dostali se až k bráně. "Zpevnit!" křičela Amaranthes, ale v tom hluku ji nebylo moc slyšet. Knight s Demonkem se rozběhli k bráně, ale pozdě. Už tu byla skulinka, kterou se dostávali dovnitř. Dobře ozbrojený Knight střílel koho jen mohl a bylo mu jedno kam, takže někdo dostal ránu do hlavy jiný jen do nohy. Tak či tak, obě varianty útočníky zpomalili takže se dovnitř vždycky dostali tak dva až tří hopeři, které v klidu sejmul někdo uvnitř.
Lia, Lindit a Chaoss běželi lesem a snažili se nechytnout do vlastních pastí nebo jiných nástrah lesa. "Co vlastně máme udělat?" zeptala se Lindit. "Obsadit osadu," ozval se Chaoss a málem zakopl o špatně položenou větev. "Jo, to zní lehce, no," komentovala Lindit a stále byla ještě pomalejší než její parťáci kvůli nedávné zraněné noze.
"Ta jejich muzika je prostě děsná!" řval Trasher a Čudla jen kývla. "Hoří...," ozval se Demon za mnou. "Tak něco dělej!" "Já? Eh...," Petr se zarazil stejně jako Čudla, která zřejmě dostala větší strach než měla na začátku. "Co je? Jedna budova nás nezničí," divil jsem se Petrově výrazu. "No, to je ten Metalův bejvák," vykoktal Demon. "To si děláš srandu, že jo?" zeptala se Čudla. "Kéž by..." pronesl Demonek.
U hlavních vrat byl boj bez jediné pauzy. Fobos s Wamp dál sráželi ty, co se ještě nestali dovnitř. Ostatní ničil Knight přímo u vchodu. Nedaleko byla i Himawari s Sharon jenž doráželi ty, co se zranění dostali dál než měli noži. Amaranthes je brala střelivem. "Nechci být špatný prorok, ale jestli se do hodiny, nejpozději do dvou nestane zázrak tak je po nás," "I tak se nenecháme tak snadno zabít," pronesla Sharon, když jeden padal na zem po zásahu Himawarininy dýky. "Má pravdu," přitakala.
Little už přiběhla s kbelíkem vody a chtěla plameny hasit. "To nemá cenu, Little!" řval jsem na ni. "Jdi od toho!" "Ho necháme shořet, ne?" zeptal se Trasher. "Chytla i střecha skladu zbraní," hlásila Čudla. "Do prdele," pronesl Trasher. "Delěj, kurva, něco, ne?!" vykřikl na mě. "Já? Tak hněte zadkama a začněte, co jde vyndavat a někdo musí pro Metala," řekl jsem naštvaně. "Jdu pro zbraně," ozval se Trasher rázně. "Holky, pojďte se mnou, nějakej Metal nám stejně může být u prdele," "To si děláš srandu?!" "Ne, to myslím vážně," mrkl na mě Trasher při běhu ke skladu. "Trashere!" křičel jsem za ním.
"Maggot!" křičela Wamp. "Nejsou náboje!" "Čekejte!" odpověděla Magg a s Elis se rozběhla směrem do středu pevnosti. I tady už Hopeři řádili. "To je fakt zlej sen!" vykřikla Elis. "Támhle někdo je!" vykřikla Maggot a běželi k nám. "Co se to tu...," Obě si to dokázaly domyslet samy. "Na co proboha čekáte?" zeptala se Elis. "Ty dveře jsou celkem pevný a klíče má Knight," řekl Demon. "Takže je necháte shořet," "Jak je?" zeptal se Demon. "Útočí nám na ošetřovnu a tam je Ersie," řekla Maggot. "A vy tu děláte co?" zeptal jsem se jí. "Jdeme Fobosovi a Wamp pro náboje, ale skladiště koukám hoří taky. Tohle je děsný, necháte chlapi bez dozoru a všechno je v prdeli," rozčilovala se Maggot. "Dobře, Maggot s Elis, jděte za Trasherem, on vám nějaké náboje dá. Demone ty pro Ersie a já kouknu, co se dá dělat tu," "To zní rozumně," kývla Maggot a běžela za Trasherem.
L se už dostávala do známého vchodu k Hoperům. "Ti idioti to tu taky už mohli zabezpečit," posmívala se. "Buď za to ráda," usmál se Chaoss. "A teď kudy?" zeptala se Lindit. "Tudy!" zavelela Lia a rozběhla se po chodbě. Museli k hlavnímu hoperovi. Divili se akorát tomu, že všude bylo celkem ticho. "Myslíš, že všichni útočí na naše?" zeptala se Lindit. "Pro nás by to bylo hodně dobře, pro ně už ne," řekla Lia a hledala vhodné dveře.
Přiběhl jsem k dveřím od Metalovi hořící budovi. Dveře byly opravdu na vyražení moc silné a Knight byl u vchodu, což bylo moc daleko na to, abych se k němu vracel a ptal se kam dal klíč. Muselo se jednat. Všiml jsem si, že Little nechala opodál kýbl naplněný vodou. "Okno," napadlo mě zatímco Čudla běhala sem a tam s municí, lany nebo zbraněmi. Z okenní tabulky popadalo sklo po hodu větším kamenem. Podíval jsem se dovnitř a měl štěstí, protože Metal ležel v dost dobré vzdálenosti, na kterou ho mohla zasáhnout voda z kýble. S kašlem se probral a koukal po okolí. "Dělej! Pojď sem!" Metal se zděšeně vyškrábal na nohy a běžel k oknu. S námahou, ale přece se oknem dostal ven. Ozbrojil jsem ho a zatímco se stále díval s podivem, řekl jsem: "Jdi za ostatníma k bráně, kdyby byl někdo proti, tak řekni, že tě posílám," Metal kývl a beze slova utekl.
Traher s holkama zatím vytahali co se dalo než se střecha budovy zřítila a pohřbila zbytky. Naštěstí, ale ne žádného člověka. Za chvíli sem Demon pomohl dobelhat se Ersie. "Co teĎ?" zeptala se Little. "Little, ty tu zůstaneš s Ersie a budete hlídat zásoby. Ostatní musíme pomoct v obraně," řekl jsem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama