Obrana část druhá

8. května 2014 v 20:47 | DevilDan |  This Is WAR
"Rozdělíme se," zavelela Lia a ukazovala směry. "Jasně," přikývl Chaoss a rozběhl se svým směrem. Lindit sice měla chuť prostestovat, protože ticho ji dost nervovalo, ale neřekla nakonec ani slovo a odešla.
Metal byl při obraně asi nejzuřivější, ale naštěstí nestřílel po vlastních lidech. Přišli jsme o jednoho střelce, protože Wamp to schytala do ramene. Vystřídala ji Elis. "Tohle je zbytečný!" řvala Am "stejně je jich už spousta uvnitř!" "Čudlo, Knighte, Himawari! Ústup do pevnosti," křičel Trasher, který chtěl zamezit tomu, aby celá základna padla v popelu. "Sme na tom zle s nábojmi," přiběhla k němu Himawari. "Sharon hlásila, že už dochádzajú," "Nevadí," prolomil ticho Knight. "Furt máme nože," "Áno, ale proti samopalom je to trochu nefér," namítla Him. "Stejně je to jedno," vložila se do toho Čudla. "Nemáme, kde brát zbraně a Lia s Chaossem a Lidit tu ještě nejsou,"
Sharon se na mě neustále otáčela. Chtěla vědět jestli si myslím, že je tenhle boj ztracený, ale já neodpověděl. Několikrát jsme si totiž mysleli, že jsme slabí nebo nepřítel nepřemožitelný a nakonec jsme vyhráli. Sharon se náhle prudce otočila dopředu a zastřelila jednoho z posledních Hoperů, co se dobývali dovnitř. Jak padl na zem, bylo ticho. Fobos s Elis vykukovali za hradbu a sledovali dění.
Hopeři se začali shlukovat asi dva metry před bránou. "Co se děje?" zeptala se Sharon podiveně. "Stahují se," řekl Fobos a dál sledoval. "Sharon, odveď Wamp k Ersie a Little," řekl jsem jí a Sharon poslechla. Maggot mezitím ošetřovala i další raněné. Nikdo nebyl poraněný smrtelně. Naší výhodou bylo, že jsme je dokázali držet před plotem a u brány, kde se lehce dali sestřelit.
L nacházala jen prázdné místnosti. Z jedné vykradla pár zbraní a šla dál. V křížení dvou chodeb se střetla s Chaossem. "Nikde nikdo a nic," řekl Chaoss. "Já taky nikoho nenašla, myslíš, že jejich šéf je mezi vojákama, co útočí na ostatní nebo jsme jen nešikovní?" zeptala se Lia a přemýšlela. "Těžko říct jestli vůbec velitele mají," odpověděl Chaoss. "Přece si neútočí jen tak bez rozkazů!" podivila se Lia. "Půjdeme najít Lindit, třeba něco má,"
Fobos slezl za námi dolů: "Vůbec netuším o co jim jde," řekl a díval se na pár lidí kolem. "Třeba chtějí jen pauzu," řekla Čudla, která přiběhla k nám i s Him a Trasherem. "Knighte, Demone, jděte se podívat jestli ještě nemáme nějaké zbraně," poručila Am, kterou znervozňovalo ono čekání. "Je to jak čekat na popravu," pronesla a odešla kousek opodál. Bohužel měla pravdu. "Co když jim někdo dal vědět, že mají v osadě někoho od nás?" zeptala se Elis. "No, nevím, jsou dost zaměstnáni tady," odpověděl ji Fobos, ale jistý si nebyl.
"Lindit?" oslovila ji Lia. "Pššš," okřikla ji Lindit a dívala se z jednoho okénka. "Jsou venku," řekla po chvíli. "Sbírali zbytky sil a šéfíka a odešli," "Kolik jich bylo?" zeptal se Chaoss. "Tak dvacet, víc ne, asi jsme je přecenili," řekla L. "No, hlavně jsme pár z nich odklidili už jak jsme utíkali a nemyslím si, že by všichni byli natolik stateční, aby neutekli. A mohli také vzít nováčky, i když nevím, tohle je docela pustina," "Souhlasím, ale stejně," začala L. "Co stejně? Prostě jsme silnější a teď bychom měli nabrat, co pobereme a jít ostatní varovat," řekl Chaoss. "Máš pravdu," kývla Lindit a všichni tři šli zpátky.
"Běžte na svoje pozice," rozkázal Trasher asi po půl hodině. "A co tam budeme dělat?" zeptal se Knight. "Nikdy nevíš, kdy zaútočí takže ticho," okřikl ho Trash, ale i tak se nic nedělo. "Tohle je zbytečné," řekl jsem "stačí když někdo bude hlídat," "Jo, na hlídce je Elis," řekla Amaranthes. "Ale jestli šli pro posily, tak bychom spíš měli zdrhat," řekla nakonec. "Jsi blbá?!" zeptal se Metal, "Skoro je máme a ona chce utíkat!" "Klid!" křikl jsem. "Nikdo neutíká," Všichni zmkli a Am si jen povzdechla.
"Hej!" křikl na nás Chaoss a běžel s holkama k nám. "Co se tam stalo? Je jejich velitel mrtvý?" ptala se rychle Amaranthes. "Není," řekla zadýchaná Lia. "Jak to?" podivil se Trasher. "Byl to váš jediný úkol!" "Já vím," namítla Lia. "ale než jsme ho našli, tak asi s dvaceti hoperama odešli," dodala Lindit. "Takže jde na nás?" zeptal jsem se. "Nevím, možná zdrhl," napadlo Chaosse. "Vše je možné," souhlasila Lia. "Počkáme, co se bude dít. Zbraně teď už máme," řekl jsem a díval se na to, co přinesli z jejich pevnosti.
"Kolik jich tam je?!" zakřičel jsem na Elis s Fobosem. Elis sebrala ze země dalekohled a dívala se k lesu. "Tak patnáct zdravých a dalších deset zraněných nebo polomrtvých," řekla a odložila dalekohled. "Jsou na tom hodně špatně," komentoval Metal a usmíval se. "Jestli jich příjde dalších dvacet, tak budou mít pořád převahu," řekla Elis. "A když ne, tak jsou v prdeli," dodal Metal vítězoslavně. "Asi se hádají," informovala nás Elis na věži. "A pár jich odešlo," Metal popadl jednu z pistolí válících se opodál a vyrazil k bráně. "Stůj!" vykřikl jsem, ale nestihl ho popadnou za paži. Metal přistoupil blíž za naše teritorium a vystřelil. Střílel asi pětkrát a schválně minul. "Tak co bude?" zeptal se naštvaně. Pár zdravých se zvedlo a utíkalo do lesa. Jeden nabil zbraň a chtěl vystřelit. Z opevnění jej ale sestřelil Fobos. Ostatní vyděšeně koukali kolem a nevěděli, co dělat. "Bereme zajatce?" otočil se Metal na mě. "Svaž je a odveď je," řekl jsem. Bylo jasné, že poté hodině čekání už žádná posila nepřijde a že jejich zbabělý šéf utekl.
Metal je zavřel do jedné z budov, která byla stabilní a dala se zabarikádovat. Sice jsem nevěděl, co s nimi budeme dělat, ale zajatci se hodí vždycky. "Ještě bych dobyl tu jejich základnu," pronesl Metal. "Vemu si pár lidí a půjdu," Věděl jsem, že si to nenechá rozmluvit, tak jsem souhlasil. S ostatními jsme zatím šli odtahat mrtvá těla.
Metal se vrátil před svítáním. "Tak jsem zabezpečil hlavní vchod," chlubil se. "K tomu zadnímu jsem sehnal klíč," řekl a podával mi jej. "S Knightem a Elis jsme sem nanosili ještě nějaké jídlo a zbraně kdyby se náhodou někdo vrátil," "Fajn, alepoň jsme na nějakou dobu zase zabezpečení. Zítra to bude chtít pročesat alepoň nejbližší část lesa," řekl jsem. "A zakopat mrtvoly," dodala Lia znechucená krví a celým tímhle bojem, co se udál. "S tím se počítá, L," odpověděl jsem jí a sledoval Metala, který se vydal někam do základny. "Říkám na rovinu, že jestli ještě něco provede nebo posere, tak ho vlastnoručně zaškrtím," pronesl Lia. "To klidně můžeš, ale snad to nepříjde. Po tomhle už musí být Tommy pomstěn," "A myslíš, že se vrátí ten blbec?" "Ne, nemyslím," řekl jsem. "Spíš se někde spojí se zbytkem," "Aha, takže větší armáda a větší bitva," došlo L a moc radostně nevypadala.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 WT-Sharon74 WT-Sharon74 | 8. května 2014 v 23:00 | Reagovat

Po dlouhé době jsem se vrátila ke čtení a můžu říct, že jsem udělala dobře!

2 devildan devildan | 9. května 2014 v 14:24 | Reagovat

[1]: Jsem rád, že se ti čtení líbí a že ses k němu vrátila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama