Plán záchrany

16. června 2014 v 10:36 | DevilDan + MrMetal |  This Is WAR
"Vrtulník? Tyvole! Hustý." neskrýval Knight nadšení, když jsme jim ukázali Sharonin objev."Ale..." zarazil se najednou Fobos. "...umí s tím někdo z nás lítat? Já vždycky řídil jen auta a náklaďáky," "Né, zrovna dobře, ale asi bych to zvládnul, " řekl Trasher a Knight dodal: "Já zas hrával kdysi leteckém simulátor, takže nějaký ty základy bych mohl mít." "Dobrá, vy si zopakujte lítání, a až dokážete přiletět s tou věcí k naší základně a bezpečně přistát, bude to super. Demonku, Fobosi, vy tu zůstaňte taky a ukažte jim, kde to natankujou a taky tam naskládejte nějaké zbraně. Ostatní odchod na základnu, počkáme na zprávy z průzkumu a vypracujeme plán." zavelel jsem a ostatní přikyvovali.
"Další kolo," smál se velitel hoperů, když byli zajatci opět přivedeni do výslechové místnosti a připoutáni k židlím. "Přemýšlel jsi, jestli nám řekneš, kde je ta skrýš?" "Přemýšlel, ale dospěl jsem k závěru, že jakmile se dozvíte co chcete, budeme zabiti. Neřeknu vám nic a zemřu raději dříve než později." odpověděl hrdě Chaoss. "Nejsme až takoví hajzlové, jak si myslíš. Ale když řeknu, že něco chci vědět, myslím to vážně. Rozumíš?" Chaoss mlčel."Přejdeme tedy k přesvědčování, že prozradit tajnou skrýš bude pro tebe lepší." řekl a hopeři ho začali brutálně mlátit obušky a pěstmi. Po několika minutách bych Chaoss už dost zdevastovaný, jeho tělo bylo plné modřin. Pod okem měl monokl, roztržený ret a z nosu mu tekla krev."Stejně vám nic neřeknu..."zmohl se na odpor, ale umlčel ho další nápor ran. Hoperům rychle docházela trpělivost.
Lindit se vrátila z průzkumu. "Je to obří lom, viděla sem tam takový ty obrovský náklaďáky…nevim, jak se jim říká. A taky bagry." při vyřčení slova "bagr" se v jejích očích objevilo nadšení. "Je to tam prostě obrovský. Není to tam moc hlídaný, asi si myslí, že o tom nevíme, našla jsme tam nahoře výtah, který nás dostane do velké budovy, možná to pokračuje do skály, bude těžký se tam probojovat, je jich tam asi hodně. Nakreslím vám plánek toho komplexu."
Lindit se dala do díla a ukázala nám docela detajlně nakreslený plánek i s většinou bagrů a dumperů, jak Wampirka správně pojmenovala ty "obrovský náklaďáky". MrMetal si prohlídnul plánek a začal: "Je nás dost, ale jich je víc. Navrhuju to udělat takhle. Sem a sem si vlezou odstřelovači, ukořistili jsme několik sniperek, opravdu hodně dobrých, takže když se něco zvrtne, dokážou nás pokrýt, když budou jakoby naproti sobě, každe bude pálit na jednu stranu. Vytvořil bych jeden hlavní tým, jehož primární cíl by bylo najít Chaosse a Wizard a pak druhej tým, kterej by tam dorazil, kdyby se něco posralo a udělal podporu. Vrtulník bych nepoužil k útoku, ale k útěku ze základny a hlavně k transportu Chaosse s Wizard, obávám se, že po výsleších na tom nebudou nejlíp. Doporučoval bych se připravit a hlavně počkat, jestli s tím Trasher a Knight dokážou letět." "Souhlasím." řekl jsem a přemýšlel, jestli jsou vůbec naši lidi ještě naživu a jestli další dva přežijou své tréninkové lety.
"Tak co hošánku, pořád mlčíš?" "Tobě neřeknu nic, i kdybyste mě měli umlátit k smrti. "odpověděl Chaoss, ale přes ústa plná krve se mu dost špatně mluvilo. Byl rád, že je při vědomí. "Odveďte je zase pryč, dáme jim pár hodin odpočinku, musí být svěží, aby nám mohl ukázat na mapě to místo. Vím jistě, že to prozradí." řekl s jistotou velitel hoperů a Chaoss s Elis byli opět posláni do cely. Chaoss nebyl schopen udržet se pořádně na nohou. Elis si klekla se slzami v očích nad něj, ale nemohla mu nijak pomoct. Sama čekala na to až na ní zase přijde řada. "Třeba když jim to řekneš, tak se přeci jen nějak ubráníme," začala. "Elis, já tu informaci, ale nevím. Ani nevím, kde ji sebrali, protože to může vědět max pět lidí," odpověděl potichu Chaoss. "a jak jsem mu říkal, stejně by nás zabili. Nechtěl bych zemřít jako zrádce," řekl Chaoss a zavřel oči. Elis si povzdechla a bylo ji jasné, že i kdyby to věděl, tak to neřekne.
Po delší době čekání jsme zaslechli zvuk motoru vrtulníku. "Dokázali to!" zajásala Maggot. "Pojďme se podívat na přistání." řekla Little a vyšla ven. Vrtulník celkem slušně přistál na trávě před základnou. A bylo vidět, jak jsou všichni čtyři nadšení. "Dobrá práce." pochválil jsem je a ostatní začali tleskat. "Dobře, seznamte je s plánem, já si zatím rozvrhnu týmy. Půjdou skoro všichni." řekl jsem a s MrMetalem a Amaranthes šel rozvrhovat týmy. Wamp s Lindit se daly do vyprávění a popisování plánu a místa, kam se půjde.
"Plán je hotov." oznámila netrpělivě čekajícím spolubojovníkům Amaranthes. "Hlavní tým povede Vůdce osobně, dále ho budu tvořit já, Liadesque, Himawari, Little a Demonek. Podpůrný tým povede Amaranthes a budou ho tvořit WTSharon, Maggot, Cudlinkaja, Lindit a Wampirka. Jejich úkolem bude jistit naše krytí, kdyby se něco zvrtlo a po odletu vrtulníku se okamžitě stáhnout. Odstřelovači budou Fobos a Ersie a s vrtulníkem poletí Trasher a Knight, protože nikdo jinej s tou mašinou neumí," vyjmenoval Metal a všichni se začali chystat. "A není nebezpečný brát hned do akce vrtulník?" zeptala se Lindit opatrně. "Sice s ním kluci zvládli přelétnout, ale to nebyla zas taková vzdálenost a tahle akce bude potřebovat rychlost a přesnos," "Víme, Lindit," řekla Amaranthes pomalu. "Ale..." "Jiná možnost prostě není. Nemůžeme tahat dva polomrtvé lidi a doufejme, že jenom polomrtvé, z nějakého lomu plného nepřátel na zádech," skočil jsem ji do řeči. "A pro Hopery to bude překvapení, protože pochybuju, že by je tohle napadlo," dodala Am trošku uraženě. "A mají plnou hlavu té skrýše," připomněl Metal. "Hele, hlídá to tam vůbec někdo?" "Ne, proč?" otočil jsem se na Knighta zrovna si balící láhev vody. "Jen tak, že kdyby to náhodou objevili nebo se té holce chtělo utéct," "Ta holka je vystrašená až moc na to, aby sama utíkala do přírody a to i v případě, že tam má pár těch svých lidí. A zbraně jste měli dát pod zámek," Knight se zamyslel a podíval se na Ersie. "Jo, to jsme udělali," souhlasila Ersie. "Klíč jsem ti ještě potom sama předávala," vzpomínala Ersie. "Takže není potřeba hlídání," ukončil jsem debatu. "Jen jsem se zeptal," řekl Knight "Je to dost riskantní, když se tu potulujou hopeři a čmuchají, kde je tajná skrýš," "Já se zaručím, že jsme to schovali dobře," přimotal se do debaty Fobos. "Sám jsem na to dohlížel," Ersie se rozesmála. "Ty určitě. Jen ses asi třikrát zeptal, co tam vlastně děláme," "I tak jsem byl vedoucí týmu," odporoval Fobos. "Zodpovědnější lidi nebyli?" zeptala se mě Am najednou. "Tihle tři to ještě někde vykecají," "Jen je ti proti srsti, že ty nevíš nic," řekl jsem jí. "Vždyť už mlčím!" vykřikl Knight a šel dokončit poslední přípravy a hlavně ještě jednou zkontrolovat vrtulník zda se něco po přistání neulomilo nebo jinak znehybnilo.
"Zahráváš si s důvěrou," řekla Am. "Ohledně se Chaosse a Elis se jejich nevědomost hodí," řekl jsem. "Ano, ale co když ty zbraně budou potřeba a Knight, Fobos, Ers nebo ty nebudete v dohlednu nebo budete už mrtví?" zeptala se zvědavě. "Podívej, někdo vynesl ven tu informaci a donesla se Hoperům a nikdo nevíme kdo," "Nejsou náhodou podezřelí ti tři?" "Těžko, to by se už vědělo všechno," ozvala se Sharon z povzdálí. "Já bych to neřešila," "Pokud jsou Elis s Chaossem, tak není co řešit, ano," řekl jsem a Sharon se podívala do země. "Chaoss je silnej a pár výslechy si už prošel, ale nevím, co ta holka, ještě jsme ji do pořádné bitvy nebrali." řekla Amaranthes. "Ale byla s BVB army, tam už něco zažít mohla," namítl jsem a holky na mě vrhly podivný pohled. "Tak ne," vzal jsem onu větu zpět. "Sám víš, co byli zač. Už jen ten fakt, že z jedné osady zbyly dvě je něco, co o něčem vypovídá," začala Sharon. "Budete e tu vybavovat dlouho?" zeptal se Trasher. "Ne!" křikla Am a odešla. "Takový debatní kroužek před misí, to nepochopím," kroutil hlavou Knight. "Ještě se požerou a je to v prd...," "Ticho tam!" vykřikla Am. "Starej se radši o ten přístroj. Jestli se něco stane, tak je to na tebe," Knight mlčel a raději si přeleštil pár kontrolek. "Deset minut, pak vyrážíme!" upozornil jsem.
"Vstávat, pokračujeme."vyzvali hopeři zajatce a odvedli je do výslechové místnosti. "K židli!" rozkázal šéf a oba byli připoutáni k židlím."Mám tu pro vás něco extra." zasmál se a ukázal na autobaterii ze které vedlo několik drátů. Hopeři je k oboum dvoum připojili. "Po tomhle už budeš mluvit." Začali pouštět do obou elektriku. Elis se neudržela a zoufalstvím začal křičet, Chaoss se držel statečně a nevydal ze sebe téměž ani hlásku. Vypnuli to. "Budeš mluvit?" "Ne." zněla obvyklá odpověď. Znovu to zapnuli a takhle se to opakovalo několikrát. Elis nebyla schopná slova, bolest se zvyšovala. Chaoss se pořád statečně držel a jeho "Ne." se opakovalo několikrát a Elis věděla, že se i nadále opak bude. Velitel hoperů najednou vzal ze stolku kleště. "Co tohle?" ukázal je Chaossovi."Co s tím?" Hoper do kleší chytil kůži na Chaossově rameni a pořádně stisknul. Výsledkem byla krutá bolest. Takhle to udělal několikrát na několika částech ramene. "Do prdele, napadlo vás, že to nevíme! My to nevíme! Ani on to neví! Nikdo nám nic o žádný zasraný skrýši neřekl!" rozkřičela se Elis a byla umlčena ránou. "Ano, určitě věřím, že si ten váš šašek to tajemství nechal, nechtěj mě rozesmát, holčičko," smál se Hoper a Chaoss dál mlčel. "My to nevíme!" brečela skoro Elis. "Odveď ji do celi, ta má pro dnešek dost," řekl velitel druhému hoperovi. "Tohohle mi tu ještě nech. Třeba z něj něco vymáčknu,"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama