Zajetí

5. června 2014 v 12:41 | DevilDan + MrMetal |  This Is WAR
Amaranthes stále přebývala na ošetřovně, dealerku Satele jsme zavírali v jednom z domků a byla hlídána. Am ji sice odpustila, sama se přiznala, že na jejím místě by se téže vyděsila a přeci jenom, žije, tak proč to řešit? Byl jsem jiného názoru. Její lidi byli zavřeni jinde. Bylo jich asi dvacet a všichni byli staří stejně jako Satele nebo dokonce mladší. "Ti do boje budou na nic," pronesl Trasher, když sledoval, jak je MrMetal a Knight odvádějí na místo určení. "Jestli alespoň trochu bojovat umí, tak je využijeme. Při nejhorším padnou v boji jako hrdinové," řekl jsem mu. "Hrdiny z nich asi neuděláš, už teď je vidět, že mají naděláno v kalhotech," pronesl posměšně Trasher, ale bohužel měl pravdu.
MrMetal mezi námi moc času netrávil. Možná už ani neměl proč, protože jediný s kým si hodně rozumněl, zemřel. Jeho víra v přátelství si našla Challangera, který měl stejné záliby, jen byl prostě od jinud. Že spolu něco kutili jsme věděli všichni, ale nikdo nevěděl, co to je. Občas k nám přišel pro nějaké součástky, které by se mu hodili, ale jinak se s námi přestával bavit. "Hele, co to tam vůbec kutíte?" hejkl na něj Chaoss jednou a Metal jen zvedl hlavu: "Tomu bys nerozumněl," "Myslim, že v záladech se vyznám," mrkl na něj Chaoss, ale Metal nesouhlasil. "Prostě jsem řekl, že ne. Je to tajný," "Tajný? Proč?" "Prostě na tom pracujeme jenom já s Chalangerem a pár techniků od nich, od nás nikdo a nemusí to hned vědět celý tábor," "Tohle zní podezřele," pravil Chaoss. "Proč?" "Protože ani Dan nebo Trasher neví, co se děje," usmál se Chaoss. "Taky to vědět nepotřebujou a Dan stejně nerozezná Vejtřasku od ženskýho jména, takže když tu na vás začnu mluvit stejně jako na Challangera, tak mi porozumíte tak velký prd," "Hele, a co nás tam zavést?" napadlo Chaosse. "Řekl jsem, že ne, prostě a tím končím," řekl Metal a odešel pryč.
"Mám zprávu od Coristů," oznámil Metal Trasherovi, kterého zahlédl nedaleko. "Jakou?" "Ta holka tu nemůže zůstat," Trasher nechápal. "S velkou pravděpodobností po ní hopeři půjdou, protože je to hlavní přísun zbraní," "S tim souhlasim, ale mám pocit, že se dokážeme ubránit," "No, spíš ne," usmál se Metal. "O co ti jde?" zeptal se Trasher. "O bezpečí," řekl Metal "A jen vyřizuju zprávu," "Já vím, že vyžizuješ zprávu," "Prostě Coristy napadá schovat zbraně od dealerky i dealerku a její lidi," dokončil Metal a chtěl odejít. "A já ti říkám, že nebudeme jednat podle Coristů," zvolal Trasher, ale Metal už neodpověděl.
"Není to až tak blbej nápad," reagoval jsem na Metalovu zprávu přeříkanou Trasherem "Ale nemáme kam ji schovat," "Něco kujou," mrmlal Traher nespokojeně. "Nebo ty víš něco o tom, co tam metal takovou dobu vyvádí?" "Ne, nevím nic. Víceméně se mnou nemluví," "Tak vidíš," "Ale to neznamená, že jsou ti lidi naši nepřátelé," "Stejně si budu dávat pozor," dokončil Trasher debatu.
"Fobosi, Knighte, Ers, pojďte sem," zavolal jsem si pár lidí. "Odvede tu holku a jejíma lidma do té opuštěné základny jednosměrek, která byla vylidněna," "Proč?" zeptala se Ersie. "Bude to bezpečnější, ale nikomu neříkejte, kam jdete a proč," "Dobře," kývl Fobos a šel spoustat všech dvacetjedna lidí. "A není teda nebezpečné nechávat si tu i tolik zbraní?" zeptal se Knight než odešel s ostatníma. "Musí se vymyslet kam to schovat," řekl jsem a Knight odběhl.
"Chci to tu prohledat," řekl Trasher po obědě. "Co prohledat?" zeptala se Lia. "Okolí, jestli tu Coristi nemají nějaký pasti a tak podobně," dodal a Cudla jen nechápavě kroutila hlavou. "Jsou to spojenci, Trashere," upozornila ho "Když tu něco bude tak to bude proti hoperům a ne nám," "Aby ses náhodou nedivila," odsekl Trasher. "Dobře, dobře..." vmísil jsem se do toho. "Chaoss, Lia, Demonek a Elis zůstanou hlídat a ostatní prohledáme okolí, stačí?" otočil jsem se na trashera. "Jo, stačí," kývl a byl spokojen.
O několik hodin později jsme se vydali na průzkum oblasti. Moc jsem nevěřil Trasherovým bájím, jak nás Coristi v čele s Metalem chtějí oddělat, ale tak stejně jsme si území zpamovat potřebovali. Na základně zůstali jen Chaoss, Elis, Liadesque a Demonek, jak jsem určil. Demonek hlídkoval, zatímco ostatní hráli karty. Všechno probíhalo v pohodě a Lia se i hlasitě smála, když oba dva porážela.
Náhle do místnosti vletěl kouřák následovaný několika postavami v plynových maskách. "Co to...!" vykřikl Chaoss, ale v kouři nic neviděl a slyšel jen křik holek. "Tyhle dva bereme, tu třetí spoutat a nechte ji tu!" zavelel jeden z nich a ostatní se vrhli na naše lidi. Lia spozorovala obrysy postav, ale pak už jen věděla o ráně do hlavy. O několik vteřin později už byli všichni tři v poutech přitlačení ke zdi. Jeden z nich chytil L a připoutal ji ke stolu. Chaosse s Elis omráčili a odnášeli je bůhví kam.
Když jsme se vrátili z průzkumu, poznali jsme, že něco není v pořádku. "Proč nikdo nehlídá?!" rozčiloval se Trasher a připravil si zbraň. Vnikli do základny. "Támhle někdo je!" ukázala Čudla na někoho zvedajícího se ze země. "Petře, co se tady stalo a kde sou ostatní?" ptala se Lindit, když jsme poznali Demonka."Já nevím…byli uvnitř…někdo sem vnikl, dostal sem něčím po hlavě…pažbou asi…víc si nepamatuju." blekotal zmateně Demon a my ostatní vlezli do místnosti, kde měli být ostatní. Našli jsme tam jen připoutanou Liadesque. "EL? Víš co se tu stalo?" zeptal jsem se. "Jo, někdo sem vnikl, unesli Chaosse s Wizard. Mě tady nechali a svázali mě, nemáte klíč, už tu nadávám asi hodinu," "Jo, počkej, nějak ti to sundáme," uklidnila ji Wamp. "Ale proč tě tady nechali, proč tu nechali i Petra, proč vás nevzali všechny?" přemýšlela Sharon nahlas. Fobos, který lovil po kapsách se vítězoslavně usmál a podal mně klíč od pout. "Měl by pasovat. A napadá mě jedna možnost, proč unesli jen Chaosse s Wizard. Ta skrýš…chtějí tu holku a nějak se o tom museli dozvědět, ale asi neví, kde ji mají hledat. A musí vědět, že mezi ním a Elis něco je, tak ji vzali taky." "No do prdele, teď to určitě vyžvaní, když bude ohrožen její život!" křikl vztekle Trasher a kopl do stěny. "Klid, Chaoss je spolehlivej, musíme věřit, že to nevyžvaní." uklidňoval ho Fobos. "Jo to zrovna..." pochyboval Trasher. "To je jedno, s tím teď nic neuděláme. Musíme je najít a zachránit." řekl Knight a ukončil zbytečnou debatu.
"Vstávat!" probudila Chaosse dávka studené vody. "Co co, kde sem?" rozhlídl se, ale viděl jen stěny a před sebou několik hoperů. "Kde je?! Co po nás chcete?!" zeptal se naštvaně, když nikde neviděl svou lásku. "Je to prosté, chci vědět, kde máte vaši tajnou skrýš." odpověděl hoper. "Jakou skrýš?" zeptal se Chaoss, nevědíc co hoper myslí. "Vím, že tys to zařizoval, jen nevím, kde to je a ty mi to teď řekneš." "Ale já vážně…" byl zmaten Chaoss, když ho zastavila rána do břicha. "Každý muž má svoji slabinu. Přiveďte tu dívku!" rozkázal dvoum hoperům.
Po chvíli přivedli spoutanou Elis a posadili ji na židli vedle. "Co když ti řeknu, že jí něco uděláme, když nám neřekneš co chcem vědět?" "Nic vám nepovím." "Jak chceš, pravil hoper a udeřil Elis do břicha."Hazjle! Bít holku! Ty zmrde!" neudržel se Chaoss, za což byl odměněn pořádným kopancem do obličeje. "Ten nám toho teď moc neřekne, odveďte je pryč. A ty si to rozmysli pořádně blbečku, abys nelitoval." řekl mu, když je oba odváděli do cely. "Promiň, víš že jim nemůžu nic říct." omlouval se Chaoss Elis. "Vím, neomlouvej se, nic mu neříkej, kdyby mě chtěl zabít. Nesmíme zradit ostatní. Pokud se dostanou k těm zbraním a dealerce, jsou Dan s ostatními mrtví. Kde to vlastně jsme?" "Nevim," odpověděl Chaoss a podíval se ze zamřížovaného okna. "Není odtud dobře vidět, ale vypadá to jako…jako nějakej důl nebo kamenolom, nebo co, my jsme teď asi někde v nějaké základně uprostřed lomu." "Znamená to že neutečeme?" "Ano, znamená." odpověděl smutně...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama