Červen 2014

Záchráněni

23. června 2014 v 11:08 | DevilDan + MrMetal
Mezitím už jsme byli u lomu. Rozdělili jsme se a vrtulník čekal asi 100 metrů od nás, aby nebyl zvuk motorů slyšet. Přišli jsme k výtahu a čekali, až se odstřelovači zakempí a tým Amaranthes se připraví. "Připraveni." "Jsem na pozici." "Já také." "Vrtulník připraven k okamžitému startu, stačí rozkaz. Dejte na sebe pozor." ozývalo se postupně z vysílačky."Jdeme na to." řekl jsem a s týmem vstoupil do výtahu.
Výtah sjel dolů a okamžitě ho obstoupilo několik hoperů. Byla tam tma a nebylo vidět, kdo ve výtahu je. Využili jsme momentu překvapení a postříleli nepřátele okolo. Pokračovali jsme místností a zabíjeli a poté uklízeli těla mrtvých hoperů."A sakra, v téhle části nejsou."řekla L a měla pravdu."Tudy."ukázal Demonek a všichni jsme ho následovali. V tom jsme uviděli několik hoperů kolem počítačů, během okamžiku leželi všichni na zemi."Vyzerá to ako kamery." prohlížela si Himawari monitory."Jo, to jsou kamery, tohle je sklad…a tady to je...cela...prázdná cela." přemýšlel Metal. "Třeba jsou u výslechu," napadlo Demonka."Pojďme tam. Himawari, veď nás."řekl jsem, protože Himawari mezitím našla nějaký plánek. Náhle se rozezněl alarm."Ví o nás!" vykřikla Little."Amaranthes, vezmi tým a postupuj dolů, máme problém!"řval Metal do vysílačky, protože alarm zněl opravdu nahlas."Tady je ten alarm."ukázal Demonek. "Vypnout!" rozkázal jsem a Demon ten strašný zvuk ukončil několika ranami." Teď rychle k cele." řekl Metal a chránil Himawari, která se rozběhla s mapou kupředu. Běželi jsme za nimi.
Amaranthes mezitím upozornila na shromáždění ozbrojených hoperů před budovou."Sundáme je, nebudou očekávat útok ze zálohy."řekla Am rázně a s holkama se rozběhly dolů, zatímco Fobos začal střílet do skupinky nepřátel. Ersie ze své pozice nikoho neviděla a tak vyčkávala.
Doběhli jsme k cele, která byla prázdná."Tady jsou stopy krve."ukázala L a šla po nich až k velkým železným dveřím."Zamčeno zevnitř."ukázal Demonek."Ustupte."řekl Metal a začal na dveře připevňovat nálož na vyrážení dveří. Dveře s rachotem odletěly a my vběhli do místnosti. "Elis!" vykřikla Himawari. Wizard byla v polobezvědomí."Elis, kde je Chaoss?" ptal se jí naléhavě Metal."O-odvedli ho hopeři, šel s ním velitel...věděli že jste tady..Těsně před tím, než jste…než jste sem vpadli…Tudy.." dostala ze sebe Wizard. "Little, Him, Demonku vy tu s ní zůstaňte, zkuste jí dostat z pout, a snést ji dolů do přízemí, my jdeme pro Chaosse. "řekl jsem a s Liadesque a MrMetalem jsme běželi dveřmi na druhé straně místnosti, které ukázala."Před nimi bylo několik hoperů, kteří po nás začali střílet.
"Támhle je Chaoss, nestřílejte tam!" zařvala L a asi 50 metrů od nás jsme uviděli Chaosse v hloučku hoperů, spěchajících pryč. Postříleli jsme všechny hopery v okolí a běželi za Chaossem.
Amaranthes s týmem se probojovaly k plošince tak akorát stvořené pro přistání vrtulníku. Demonek nesl Elis dolů a s Little a Him čekali ve dveřích poblíž plošiny. Holky z týmu Am se rozmístily po okolí a střílely všechno hoperské, co se chtělo přiblížit k plošině.
"Trashere, Knighte, připravte se, a tak za 5 minut startujte, přistanete do oblasti zeleného kouře."řekla Sharon do vysílačky a Wamp hodila na místo zeleně zbarvený kouřák."Rozumíme."ozvalo se z druhé strany.
Hopeři a Chaoss nastoupili do výtahu a jeli ještě níž trochu do podzemí. Stáli jsme na mostě spojujícím budovu, kde jsme našli Elis s další budovou naproti, kde byl výtah. Pod námi tak 50 metrů výška a dole další budova."Vedle toho výtahu jsou i schody."ukázala L a rozběhla se k nim, my ji následovali a běželi po schodech dolů."Tak, jsou ve slepé uličce. Teď je máme." řekl Metal a vykopnul dveře do budovy a hodil dovnitř světelný granát. Odporné světlo a pištění oslepilo a ohlušilo všechny uvnitř. Jednoduše jsme tam vběhli a postříleli hopery kolem Chaosse."Kde je Elis?" byla jeho první myšlenka, když nás uviděl."Je v pořádku, zachráněná a teď i připravená k extrakci."řekl Metal. Chaoss se trochu rozkoukal."Sundejte mu někdo pouta." řekl jsem."Není klíč, musím do toho střelit." řekl Metal a vytáhl pistoli.
Zazněl výstřel a Chaoss si vzal zbraň od mrtvého hopera. Běželi jsme k místu extrakce, odkud byl vidět ve výšce několik metrů zelený kouř. Všichni hopeři k místu směřovali. Probíhali jsme a stříleli je do zad společně z Ersie, která střílela zvrchu.
Amaranthes s týmem stále držely hopery dostatečně daleko a začaly se pomalu stahovat, aby mohly opustit lom hned jak to bude možné. Doběhli jsme k místu, kam zrovna přílítal vrtulník. Trasher mistrně přistál a my začali nastupovat. Z boku přiběhli i Little, Demonek nesoucí Elis a Himawari. MrMetal zaujal obranou pozici a kryl L pomáhající Chaossovi nastoupit a Demonka, který donesl Elis a položil ji do vrtulníku. Na budovách i skálách se začali objevovat ostrostřelci i raketometčíci. L střílela z vrtulníku, zatímco Chaoss chránil Wizard."Do vrtulníku!"zavelel jsem."Amaranthes, stáhněte se, sejdeme se nahoře!"křičel jsem do vysílačky.
MrMetal začal ustupovat k vrtulníku, ale náhle přiletěla raketa a dopadla kousek od něj. Jeho to odhodilo a střepiny po výbuchu ho zranily. Doběhl jsem k němu a táhl ho do vrtulníku. Dostali jsme ho dovnitř a L vybídla Demonka, Little a Himawari, aby si nastoupili, ale ti odmítali."Leťte, musíme ty zmetky s raketometama držet dál, aby netrefili vrtulník!" vybízel Petr. "Letíte s námi, nedopustím abyste tu zůstali sami!" dohadoval jsem ses ním.
Kolem vrtulníku proletěla jen těsně raketa a vybouchla o skálu za námi. Trasher s Knightem věděli, že je zle a vrtulník zvedli dovzduchu."Co děláte, oni tam ještě jsou, musíme se vrátit, přistaňte!!" křičel jsme na ně. "Nemůžeme, pokud se vrátíme, všichni zemřeme." odmítali piloti a vrtulník vyletěl nad lom.
Petr, Himawari a Little se začali stahovat ke dveřím, odkud přišli. Fobos je pořád kryl, ale nepřátel bylo moc. "Běžte, běžte, já vám pokreju!" křikla Little a zastavila se. Horší věc udělat nemohla. Hoper který byl nejblíž pořádně zamířil a vykropil do ní celý zásobník. Little se naposledy otočila na Demonka s Himawari a zhroutila se mrtvá k zemi. "Nééé! Little!" v očích Himawari se objevily slzy. Zastavila se, ale Demonek, který dokázal zachovat klid na ni zakřičel: "Musíme jít, nebo dopadneme stejně, o patro výš je výtah, jdeme po schodech, pak nastoupíme!" oba se rozběhli jedno patro nahoru a chystali se nastoupit do výtahu. Hopeři ale už byli uvnitř a když viděli, že to nestihnou, začali střílet zespodu do podlahy výtahu. "Pozor!" zastavil Demonek Himawari, když si všiml, že z podlahy lítají kulky. Něco zkratovalo a výtah dopadl na zem před překvapené hopery. "Kudy teď?" zděsila se Him. "Žebřík!" všiml si Demon žebříku na boku výtahové šachty. Naházeli za sebe všechny oslepováky, kouřáky i granáty a začali rychle šplhat nahoru. Kolem nich občas proletěla nějaká ta kulka, ale žádná je naštěstí netrefila. V tom přiletěla kulka a trefila se do žebříku pod ruku Himawari, kterou lehce poranila. Him se lekla a málem spadla, ale chytila se naštěstí Petrovy nohy."Uff, držíš se?" zeptal se Demon a jen tak tak se sám držel."Můžeš se chytit toho žebříku?" "Jo, můžu." Trochu jí nohou pomohl, a lezli dál. Vylezli až nahoru, kde jsme na ně čekali my i
s vrtulníkem.
"Kde je LitleMonster?" zeptal jsem se "Mrtvá..proč to udělala, proč se zastavila?" zoufale se na Demona obrátila Him. "Ona nám vlastně zachránila život. Kdyby se nezastavila, ten zmrd co ji zabil by nás postřílel všechny tři." řekl nešťastně Petr. "Já to říkal," ozval se Knight. "Neodletět, tak tam chcípneme všichni," Nikdo na něj nereagoval zatímco Lia uklidňovala Himawari.
"Támhle běží tým Amaranthes, vypadá to, že jsou všechny. A odstřelovači se blíží taky." oznámil MrMetal a počítal si lidi. Všichni jsme se sešli u vrtulníku. "Hele, všichni se sem nevejdou, poletí jen zranění." řekl jsem a s Liadesque jsme vystoupili. Do vrtulníku nastoupila Maggot, která to trochu dostala do nohy a taky Wampirka s postřelenou rukou. Odstřelovači do vrtulníku naskládali těžké sniperky a poklusem jsme běžel směr domov. Himawari ještě dostala šílený nápad dojít pro tělo Little, ale byl ji vymluven, protože tato akce by si mohla vyžádat další mrtvé, o které nikdo nestál.

Plán záchrany

16. června 2014 v 10:36 | DevilDan + MrMetal |  This Is WAR
"Vrtulník? Tyvole! Hustý." neskrýval Knight nadšení, když jsme jim ukázali Sharonin objev."Ale..." zarazil se najednou Fobos. "...umí s tím někdo z nás lítat? Já vždycky řídil jen auta a náklaďáky," "Né, zrovna dobře, ale asi bych to zvládnul, " řekl Trasher a Knight dodal: "Já zas hrával kdysi leteckém simulátor, takže nějaký ty základy bych mohl mít." "Dobrá, vy si zopakujte lítání, a až dokážete přiletět s tou věcí k naší základně a bezpečně přistát, bude to super. Demonku, Fobosi, vy tu zůstaňte taky a ukažte jim, kde to natankujou a taky tam naskládejte nějaké zbraně. Ostatní odchod na základnu, počkáme na zprávy z průzkumu a vypracujeme plán." zavelel jsem a ostatní přikyvovali.
"Další kolo," smál se velitel hoperů, když byli zajatci opět přivedeni do výslechové místnosti a připoutáni k židlím. "Přemýšlel jsi, jestli nám řekneš, kde je ta skrýš?" "Přemýšlel, ale dospěl jsem k závěru, že jakmile se dozvíte co chcete, budeme zabiti. Neřeknu vám nic a zemřu raději dříve než později." odpověděl hrdě Chaoss. "Nejsme až takoví hajzlové, jak si myslíš. Ale když řeknu, že něco chci vědět, myslím to vážně. Rozumíš?" Chaoss mlčel."Přejdeme tedy k přesvědčování, že prozradit tajnou skrýš bude pro tebe lepší." řekl a hopeři ho začali brutálně mlátit obušky a pěstmi. Po několika minutách bych Chaoss už dost zdevastovaný, jeho tělo bylo plné modřin. Pod okem měl monokl, roztržený ret a z nosu mu tekla krev."Stejně vám nic neřeknu..."zmohl se na odpor, ale umlčel ho další nápor ran. Hoperům rychle docházela trpělivost.
Lindit se vrátila z průzkumu. "Je to obří lom, viděla sem tam takový ty obrovský náklaďáky…nevim, jak se jim říká. A taky bagry." při vyřčení slova "bagr" se v jejích očích objevilo nadšení. "Je to tam prostě obrovský. Není to tam moc hlídaný, asi si myslí, že o tom nevíme, našla jsme tam nahoře výtah, který nás dostane do velké budovy, možná to pokračuje do skály, bude těžký se tam probojovat, je jich tam asi hodně. Nakreslím vám plánek toho komplexu."
Lindit se dala do díla a ukázala nám docela detajlně nakreslený plánek i s většinou bagrů a dumperů, jak Wampirka správně pojmenovala ty "obrovský náklaďáky". MrMetal si prohlídnul plánek a začal: "Je nás dost, ale jich je víc. Navrhuju to udělat takhle. Sem a sem si vlezou odstřelovači, ukořistili jsme několik sniperek, opravdu hodně dobrých, takže když se něco zvrtne, dokážou nás pokrýt, když budou jakoby naproti sobě, každe bude pálit na jednu stranu. Vytvořil bych jeden hlavní tým, jehož primární cíl by bylo najít Chaosse a Wizard a pak druhej tým, kterej by tam dorazil, kdyby se něco posralo a udělal podporu. Vrtulník bych nepoužil k útoku, ale k útěku ze základny a hlavně k transportu Chaosse s Wizard, obávám se, že po výsleších na tom nebudou nejlíp. Doporučoval bych se připravit a hlavně počkat, jestli s tím Trasher a Knight dokážou letět." "Souhlasím." řekl jsem a přemýšlel, jestli jsou vůbec naši lidi ještě naživu a jestli další dva přežijou své tréninkové lety.
"Tak co hošánku, pořád mlčíš?" "Tobě neřeknu nic, i kdybyste mě měli umlátit k smrti. "odpověděl Chaoss, ale přes ústa plná krve se mu dost špatně mluvilo. Byl rád, že je při vědomí. "Odveďte je zase pryč, dáme jim pár hodin odpočinku, musí být svěží, aby nám mohl ukázat na mapě to místo. Vím jistě, že to prozradí." řekl s jistotou velitel hoperů a Chaoss s Elis byli opět posláni do cely. Chaoss nebyl schopen udržet se pořádně na nohou. Elis si klekla se slzami v očích nad něj, ale nemohla mu nijak pomoct. Sama čekala na to až na ní zase přijde řada. "Třeba když jim to řekneš, tak se přeci jen nějak ubráníme," začala. "Elis, já tu informaci, ale nevím. Ani nevím, kde ji sebrali, protože to může vědět max pět lidí," odpověděl potichu Chaoss. "a jak jsem mu říkal, stejně by nás zabili. Nechtěl bych zemřít jako zrádce," řekl Chaoss a zavřel oči. Elis si povzdechla a bylo ji jasné, že i kdyby to věděl, tak to neřekne.
Po delší době čekání jsme zaslechli zvuk motoru vrtulníku. "Dokázali to!" zajásala Maggot. "Pojďme se podívat na přistání." řekla Little a vyšla ven. Vrtulník celkem slušně přistál na trávě před základnou. A bylo vidět, jak jsou všichni čtyři nadšení. "Dobrá práce." pochválil jsem je a ostatní začali tleskat. "Dobře, seznamte je s plánem, já si zatím rozvrhnu týmy. Půjdou skoro všichni." řekl jsem a s MrMetalem a Amaranthes šel rozvrhovat týmy. Wamp s Lindit se daly do vyprávění a popisování plánu a místa, kam se půjde.
"Plán je hotov." oznámila netrpělivě čekajícím spolubojovníkům Amaranthes. "Hlavní tým povede Vůdce osobně, dále ho budu tvořit já, Liadesque, Himawari, Little a Demonek. Podpůrný tým povede Amaranthes a budou ho tvořit WTSharon, Maggot, Cudlinkaja, Lindit a Wampirka. Jejich úkolem bude jistit naše krytí, kdyby se něco zvrtlo a po odletu vrtulníku se okamžitě stáhnout. Odstřelovači budou Fobos a Ersie a s vrtulníkem poletí Trasher a Knight, protože nikdo jinej s tou mašinou neumí," vyjmenoval Metal a všichni se začali chystat. "A není nebezpečný brát hned do akce vrtulník?" zeptala se Lindit opatrně. "Sice s ním kluci zvládli přelétnout, ale to nebyla zas taková vzdálenost a tahle akce bude potřebovat rychlost a přesnos," "Víme, Lindit," řekla Amaranthes pomalu. "Ale..." "Jiná možnost prostě není. Nemůžeme tahat dva polomrtvé lidi a doufejme, že jenom polomrtvé, z nějakého lomu plného nepřátel na zádech," skočil jsem ji do řeči. "A pro Hopery to bude překvapení, protože pochybuju, že by je tohle napadlo," dodala Am trošku uraženě. "A mají plnou hlavu té skrýše," připomněl Metal. "Hele, hlídá to tam vůbec někdo?" "Ne, proč?" otočil jsem se na Knighta zrovna si balící láhev vody. "Jen tak, že kdyby to náhodou objevili nebo se té holce chtělo utéct," "Ta holka je vystrašená až moc na to, aby sama utíkala do přírody a to i v případě, že tam má pár těch svých lidí. A zbraně jste měli dát pod zámek," Knight se zamyslel a podíval se na Ersie. "Jo, to jsme udělali," souhlasila Ersie. "Klíč jsem ti ještě potom sama předávala," vzpomínala Ersie. "Takže není potřeba hlídání," ukončil jsem debatu. "Jen jsem se zeptal," řekl Knight "Je to dost riskantní, když se tu potulujou hopeři a čmuchají, kde je tajná skrýš," "Já se zaručím, že jsme to schovali dobře," přimotal se do debaty Fobos. "Sám jsem na to dohlížel," Ersie se rozesmála. "Ty určitě. Jen ses asi třikrát zeptal, co tam vlastně děláme," "I tak jsem byl vedoucí týmu," odporoval Fobos. "Zodpovědnější lidi nebyli?" zeptala se mě Am najednou. "Tihle tři to ještě někde vykecají," "Jen je ti proti srsti, že ty nevíš nic," řekl jsem jí. "Vždyť už mlčím!" vykřikl Knight a šel dokončit poslední přípravy a hlavně ještě jednou zkontrolovat vrtulník zda se něco po přistání neulomilo nebo jinak znehybnilo.
"Zahráváš si s důvěrou," řekla Am. "Ohledně se Chaosse a Elis se jejich nevědomost hodí," řekl jsem. "Ano, ale co když ty zbraně budou potřeba a Knight, Fobos, Ers nebo ty nebudete v dohlednu nebo budete už mrtví?" zeptala se zvědavě. "Podívej, někdo vynesl ven tu informaci a donesla se Hoperům a nikdo nevíme kdo," "Nejsou náhodou podezřelí ti tři?" "Těžko, to by se už vědělo všechno," ozvala se Sharon z povzdálí. "Já bych to neřešila," "Pokud jsou Elis s Chaossem, tak není co řešit, ano," řekl jsem a Sharon se podívala do země. "Chaoss je silnej a pár výslechy si už prošel, ale nevím, co ta holka, ještě jsme ji do pořádné bitvy nebrali." řekla Amaranthes. "Ale byla s BVB army, tam už něco zažít mohla," namítl jsem a holky na mě vrhly podivný pohled. "Tak ne," vzal jsem onu větu zpět. "Sám víš, co byli zač. Už jen ten fakt, že z jedné osady zbyly dvě je něco, co o něčem vypovídá," začala Sharon. "Budete e tu vybavovat dlouho?" zeptal se Trasher. "Ne!" křikla Am a odešla. "Takový debatní kroužek před misí, to nepochopím," kroutil hlavou Knight. "Ještě se požerou a je to v prd...," "Ticho tam!" vykřikla Am. "Starej se radši o ten přístroj. Jestli se něco stane, tak je to na tebe," Knight mlčel a raději si přeleštil pár kontrolek. "Deset minut, pak vyrážíme!" upozornil jsem.
"Vstávat, pokračujeme."vyzvali hopeři zajatce a odvedli je do výslechové místnosti. "K židli!" rozkázal šéf a oba byli připoutáni k židlím."Mám tu pro vás něco extra." zasmál se a ukázal na autobaterii ze které vedlo několik drátů. Hopeři je k oboum dvoum připojili. "Po tomhle už budeš mluvit." Začali pouštět do obou elektriku. Elis se neudržela a zoufalstvím začal křičet, Chaoss se držel statečně a nevydal ze sebe téměž ani hlásku. Vypnuli to. "Budeš mluvit?" "Ne." zněla obvyklá odpověď. Znovu to zapnuli a takhle se to opakovalo několikrát. Elis nebyla schopná slova, bolest se zvyšovala. Chaoss se pořád statečně držel a jeho "Ne." se opakovalo několikrát a Elis věděla, že se i nadále opak bude. Velitel hoperů najednou vzal ze stolku kleště. "Co tohle?" ukázal je Chaossovi."Co s tím?" Hoper do kleší chytil kůži na Chaossově rameni a pořádně stisknul. Výsledkem byla krutá bolest. Takhle to udělal několikrát na několika částech ramene. "Do prdele, napadlo vás, že to nevíme! My to nevíme! Ani on to neví! Nikdo nám nic o žádný zasraný skrýši neřekl!" rozkřičela se Elis a byla umlčena ránou. "Ano, určitě věřím, že si ten váš šašek to tajemství nechal, nechtěj mě rozesmát, holčičko," smál se Hoper a Chaoss dál mlčel. "My to nevíme!" brečela skoro Elis. "Odveď ji do celi, ta má pro dnešek dost," řekl velitel druhému hoperovi. "Tohohle mi tu ještě nech. Třeba z něj něco vymáčknu,"

Hledání

9. června 2014 v 17:44 | DevilDan + MrMetal |  This Is WAR
"Mám dvě otázky," začal Trasher, když se L i Petr oklepali z přepadení Hoperů. "No?" otočila se na něj Lia. "Jak se Hopeři dozvěděli o skrýši a kde mají základnu," "Tak na to ti neodpovím," řekla Lia a v klidu si sedla mezi Wamp a Ers. Trasher se podíval po místnosti. "No, napadlo mě, že to mohl prozradit někdo z Coristů," promluvil Fobos. "Přeci jen, byl to jejich nápad," "To je blbost!" vstal Metal. "Už jsem vám několikrát říkal, že jsou to přátele a ne nepřátele!" "Klid!" vykřikl jsem zatímco Metal s Fobosem na sebe házeli vražedné pohledy. "Důležitější je zda Hopeři ví, kde ta skrýš je," "Hm, to nevim ani já," odvětil mi Trasher. Ers, Knight a Fobos tiše seděli a jen se na sebe sřídavě dívali. "Ano, nevíš, z důvodu bezpečnosti našeho společenství," řekl jsem mu. "Aha!" vykřikl Metal "Tak proč to svádět na Coristy? Třeba Hopeři viděli jak ji někdo převáží, co my víme?" "Metale, mohl by ses posadit a nemotat se do toho?" ztrácela nervy Sharon, "Nikdo je neobviňuje. Byl to jen nápad!" Metal zmkl a posadil se. "Dobře, takže tohle odložíme," řekl Trasher. "K tomu druhému mě napadá zkusit se zeptat nějakýho hopera, často bývaj mezi sebou v kontaktu." přemýšlel Trasher."Jo, zkuste se někoho zeptat, vezmi si Knighta, Fobose a třeba Čudlu a zkuste to v nejbližší osadě. Je malá, stačí se dostat k veliteli a pak zpět." řekl jsem jim.
Za pět minut už byli v "plné polní", jak to nazval MrMetal a spěchali k nám nejbližší osadě.
Vnikli pomalu dovnitř, sejmuli stráže a plížili se dál. "Velitelská budova, támhle." ukázala Čudla. Vnikli tam a tlumenými zbraněmi postříleli uvnitř několik nepřátel. "Knighte hlídej, my jdeme za šéfem." rozkázal Trasher a Knight zaujal pozici u dveří připraven zabít každého, kdo jimi projde. Zbylí tři se plížili po schodech nahoru. Potichu vnikli do místnosti, na jejíž dveřích bylo napsáno "Kancelář velícího". Velitel spal v křesle."Lehké." prohlásil Fobos a vrazil veliteli ránu. "Vstávej, chceme se tě na něco zeptat." "Co, kdo ste? Metaláci? Nasrat!"blekotal, když si uvědomil, že ho nebudí ti praví."Nic nám neřekneš, dobrá. Masky!"křikl Trasher a když všichni udělali co měli, vypustil nějaký plynový granát. Hoper se začal dusit."Kam unesli naše lidi?" "Já ne-nevím."odpověděl přiškrceným hlasem hoper."Čas utíká…" zasmála se Čudla."Dobře, dobře…lom, tři kilometry odtud, severně od východu. Prosííím, pomozte mi." škemral hoper a Trasher mu hodil masku také. Okamžitě si ji začal nasazovat, ale vtom ho zastavila kulka mezi oči z Čudliny pistole."Jdeme odtud." zavelel Trasher a ostatní ho následovali zase dolů po schodech. "Čistý?" zeptali se Knighta, když si sundali masky. "Čistý." potvrdil Metal_Knight a vyšel pomalu ze dveří. Venku se nic nedělo, pak se zase vyplížili ven."Rychle pryč, než najdou mrtvá těla." navrhl Knight a všichni se rozběhli pryč.
"Tak jo, přiveďte je sem, zvýšíme úroveň výslechu." zaslechl Chaoss za dveřmi, které se po chvíli otevřely a vstoupili čtyři hopeři. Oba je popadli a odvedli do místnosti, kde byli prve. "Stůl? Bude se podávat večeře?" rýpnul si Chaoss a snažil se dát najevo, že je mu jedno, co ho čeká a že nic nepoví. "On tě ten humor brzo přejde." odpověděl velitel, když ho posadili na židli, a ukázal na stůl. "Ji přivažte sem." Hopeři udělali co velitel rozkázal a nebohá Elis se nemohla ani hnout ležící na stole s rukama a nohama připoutanýma ke stolu. "Čím začnem, šéfe?" ptal se jeden hoper a usmíval se přitom jako idiot. "Něčim lehčím, ať může náš kámoš přemýšlel, jestli přecejen náhodou nepromluvit. Třeba waterboarding, můj oblíbenej, v USA využívanej k výslechu teroristů." I přes jejich smích a Elisin sinalý výraz Chaoss neřekl ani slovo a dál stál jako skála na místě odhodlán nic nepovědět.
Trasherův tým se vrátil do základny, kde jsme je s Lindit přivítali. "Víme, kde by měli být Chaoss s Wizard." hlásil Knight a vytahoval ručně kreslenou starou mapu a zakreslil do ní pravděpodobnou polohu lomu. "Pošleme zvěda, aby to prozkoumal. Jo a na něco jsme zapomněl, ostatní jsou v táboře hoperů a našli něco, co by se mohlo hodit. Lindit, taky máš mapu a dalekohled, víš co máš dělat." řekl jsem a Lindit věděla, že má jít prozkoumat lom. "Jasně," mrkla na mě a odběhla si pro zbraň. Následně se vydala podle zakreslené mapky.
Ostatní mě následovali do menší osady hoperů nedaleko naší základny. "Když jste odešli, poslal jsme další týmy, aby se vydaly dělat to co vy. Nikdo nic nezjistil, ale Sharonin tým našel něco, co by se mohlo hodit…" vykládal jsem jim cestou.
"Tak co, jak ses rozhodnul?" ptal se, když sundali Elis hadr z obličeje a z vlasů jí tekla voda."Já názor obvykle neměním." odvětil Chaoss."Dobrá, vezměte je do cely. Ať se své lásky může zeptat, jak příjemné to bylo." zasmál se velitel a Chaoss a Elis byli opět odvedeni do cely."Bylo to moc zlý?" zeptal se smutným hlasem Chaoss."Bylo to jako když se topíš, ale nikdy se neutopíš, je to strašné."odpověděla Wizard pořád ještě trochu vyděšeným tónem. Chaoss ji obejmul, ale dál nemohl nic víc dělat

Zajetí

5. června 2014 v 12:41 | DevilDan + MrMetal |  This Is WAR
Amaranthes stále přebývala na ošetřovně, dealerku Satele jsme zavírali v jednom z domků a byla hlídána. Am ji sice odpustila, sama se přiznala, že na jejím místě by se téže vyděsila a přeci jenom, žije, tak proč to řešit? Byl jsem jiného názoru. Její lidi byli zavřeni jinde. Bylo jich asi dvacet a všichni byli staří stejně jako Satele nebo dokonce mladší. "Ti do boje budou na nic," pronesl Trasher, když sledoval, jak je MrMetal a Knight odvádějí na místo určení. "Jestli alespoň trochu bojovat umí, tak je využijeme. Při nejhorším padnou v boji jako hrdinové," řekl jsem mu. "Hrdiny z nich asi neuděláš, už teď je vidět, že mají naděláno v kalhotech," pronesl posměšně Trasher, ale bohužel měl pravdu.
MrMetal mezi námi moc času netrávil. Možná už ani neměl proč, protože jediný s kým si hodně rozumněl, zemřel. Jeho víra v přátelství si našla Challangera, který měl stejné záliby, jen byl prostě od jinud. Že spolu něco kutili jsme věděli všichni, ale nikdo nevěděl, co to je. Občas k nám přišel pro nějaké součástky, které by se mu hodili, ale jinak se s námi přestával bavit. "Hele, co to tam vůbec kutíte?" hejkl na něj Chaoss jednou a Metal jen zvedl hlavu: "Tomu bys nerozumněl," "Myslim, že v záladech se vyznám," mrkl na něj Chaoss, ale Metal nesouhlasil. "Prostě jsem řekl, že ne. Je to tajný," "Tajný? Proč?" "Prostě na tom pracujeme jenom já s Chalangerem a pár techniků od nich, od nás nikdo a nemusí to hned vědět celý tábor," "Tohle zní podezřele," pravil Chaoss. "Proč?" "Protože ani Dan nebo Trasher neví, co se děje," usmál se Chaoss. "Taky to vědět nepotřebujou a Dan stejně nerozezná Vejtřasku od ženskýho jména, takže když tu na vás začnu mluvit stejně jako na Challangera, tak mi porozumíte tak velký prd," "Hele, a co nás tam zavést?" napadlo Chaosse. "Řekl jsem, že ne, prostě a tím končím," řekl Metal a odešel pryč.
"Mám zprávu od Coristů," oznámil Metal Trasherovi, kterého zahlédl nedaleko. "Jakou?" "Ta holka tu nemůže zůstat," Trasher nechápal. "S velkou pravděpodobností po ní hopeři půjdou, protože je to hlavní přísun zbraní," "S tim souhlasim, ale mám pocit, že se dokážeme ubránit," "No, spíš ne," usmál se Metal. "O co ti jde?" zeptal se Trasher. "O bezpečí," řekl Metal "A jen vyřizuju zprávu," "Já vím, že vyžizuješ zprávu," "Prostě Coristy napadá schovat zbraně od dealerky i dealerku a její lidi," dokončil Metal a chtěl odejít. "A já ti říkám, že nebudeme jednat podle Coristů," zvolal Trasher, ale Metal už neodpověděl.
"Není to až tak blbej nápad," reagoval jsem na Metalovu zprávu přeříkanou Trasherem "Ale nemáme kam ji schovat," "Něco kujou," mrmlal Traher nespokojeně. "Nebo ty víš něco o tom, co tam metal takovou dobu vyvádí?" "Ne, nevím nic. Víceméně se mnou nemluví," "Tak vidíš," "Ale to neznamená, že jsou ti lidi naši nepřátelé," "Stejně si budu dávat pozor," dokončil Trasher debatu.
"Fobosi, Knighte, Ers, pojďte sem," zavolal jsem si pár lidí. "Odvede tu holku a jejíma lidma do té opuštěné základny jednosměrek, která byla vylidněna," "Proč?" zeptala se Ersie. "Bude to bezpečnější, ale nikomu neříkejte, kam jdete a proč," "Dobře," kývl Fobos a šel spoustat všech dvacetjedna lidí. "A není teda nebezpečné nechávat si tu i tolik zbraní?" zeptal se Knight než odešel s ostatníma. "Musí se vymyslet kam to schovat," řekl jsem a Knight odběhl.
"Chci to tu prohledat," řekl Trasher po obědě. "Co prohledat?" zeptala se Lia. "Okolí, jestli tu Coristi nemají nějaký pasti a tak podobně," dodal a Cudla jen nechápavě kroutila hlavou. "Jsou to spojenci, Trashere," upozornila ho "Když tu něco bude tak to bude proti hoperům a ne nám," "Aby ses náhodou nedivila," odsekl Trasher. "Dobře, dobře..." vmísil jsem se do toho. "Chaoss, Lia, Demonek a Elis zůstanou hlídat a ostatní prohledáme okolí, stačí?" otočil jsem se na trashera. "Jo, stačí," kývl a byl spokojen.
O několik hodin později jsme se vydali na průzkum oblasti. Moc jsem nevěřil Trasherovým bájím, jak nás Coristi v čele s Metalem chtějí oddělat, ale tak stejně jsme si území zpamovat potřebovali. Na základně zůstali jen Chaoss, Elis, Liadesque a Demonek, jak jsem určil. Demonek hlídkoval, zatímco ostatní hráli karty. Všechno probíhalo v pohodě a Lia se i hlasitě smála, když oba dva porážela.
Náhle do místnosti vletěl kouřák následovaný několika postavami v plynových maskách. "Co to...!" vykřikl Chaoss, ale v kouři nic neviděl a slyšel jen křik holek. "Tyhle dva bereme, tu třetí spoutat a nechte ji tu!" zavelel jeden z nich a ostatní se vrhli na naše lidi. Lia spozorovala obrysy postav, ale pak už jen věděla o ráně do hlavy. O několik vteřin později už byli všichni tři v poutech přitlačení ke zdi. Jeden z nich chytil L a připoutal ji ke stolu. Chaosse s Elis omráčili a odnášeli je bůhví kam.
Když jsme se vrátili z průzkumu, poznali jsme, že něco není v pořádku. "Proč nikdo nehlídá?!" rozčiloval se Trasher a připravil si zbraň. Vnikli do základny. "Támhle někdo je!" ukázala Čudla na někoho zvedajícího se ze země. "Petře, co se tady stalo a kde sou ostatní?" ptala se Lindit, když jsme poznali Demonka."Já nevím…byli uvnitř…někdo sem vnikl, dostal sem něčím po hlavě…pažbou asi…víc si nepamatuju." blekotal zmateně Demon a my ostatní vlezli do místnosti, kde měli být ostatní. Našli jsme tam jen připoutanou Liadesque. "EL? Víš co se tu stalo?" zeptal jsem se. "Jo, někdo sem vnikl, unesli Chaosse s Wizard. Mě tady nechali a svázali mě, nemáte klíč, už tu nadávám asi hodinu," "Jo, počkej, nějak ti to sundáme," uklidnila ji Wamp. "Ale proč tě tady nechali, proč tu nechali i Petra, proč vás nevzali všechny?" přemýšlela Sharon nahlas. Fobos, který lovil po kapsách se vítězoslavně usmál a podal mně klíč od pout. "Měl by pasovat. A napadá mě jedna možnost, proč unesli jen Chaosse s Wizard. Ta skrýš…chtějí tu holku a nějak se o tom museli dozvědět, ale asi neví, kde ji mají hledat. A musí vědět, že mezi ním a Elis něco je, tak ji vzali taky." "No do prdele, teď to určitě vyžvaní, když bude ohrožen její život!" křikl vztekle Trasher a kopl do stěny. "Klid, Chaoss je spolehlivej, musíme věřit, že to nevyžvaní." uklidňoval ho Fobos. "Jo to zrovna..." pochyboval Trasher. "To je jedno, s tím teď nic neuděláme. Musíme je najít a zachránit." řekl Knight a ukončil zbytečnou debatu.
"Vstávat!" probudila Chaosse dávka studené vody. "Co co, kde sem?" rozhlídl se, ale viděl jen stěny a před sebou několik hoperů. "Kde je?! Co po nás chcete?!" zeptal se naštvaně, když nikde neviděl svou lásku. "Je to prosté, chci vědět, kde máte vaši tajnou skrýš." odpověděl hoper. "Jakou skrýš?" zeptal se Chaoss, nevědíc co hoper myslí. "Vím, že tys to zařizoval, jen nevím, kde to je a ty mi to teď řekneš." "Ale já vážně…" byl zmaten Chaoss, když ho zastavila rána do břicha. "Každý muž má svoji slabinu. Přiveďte tu dívku!" rozkázal dvoum hoperům.
Po chvíli přivedli spoutanou Elis a posadili ji na židli vedle. "Co když ti řeknu, že jí něco uděláme, když nám neřekneš co chcem vědět?" "Nic vám nepovím." "Jak chceš, pravil hoper a udeřil Elis do břicha."Hazjle! Bít holku! Ty zmrde!" neudržel se Chaoss, za což byl odměněn pořádným kopancem do obličeje. "Ten nám toho teď moc neřekne, odveďte je pryč. A ty si to rozmysli pořádně blbečku, abys nelitoval." řekl mu, když je oba odváděli do cely. "Promiň, víš že jim nemůžu nic říct." omlouval se Chaoss Elis. "Vím, neomlouvej se, nic mu neříkej, kdyby mě chtěl zabít. Nesmíme zradit ostatní. Pokud se dostanou k těm zbraním a dealerce, jsou Dan s ostatními mrtví. Kde to vlastně jsme?" "Nevim," odpověděl Chaoss a podíval se ze zamřížovaného okna. "Není odtud dobře vidět, ale vypadá to jako…jako nějakej důl nebo kamenolom, nebo co, my jsme teď asi někde v nějaké základně uprostřed lomu." "Znamená to že neutečeme?" "Ano, znamená." odpověděl smutně...